Sony KDL-32U2530 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

13 March 2007
683
Βόλος
Εάν και είχα βάλει στο μάτι την Sony KDL-32S2530 τελικά αγόρασα την KDL-32U2530 ... η οποία πέρα απο την εμφάνιση της μου φένεται ακριβώς ίδια με την S . Βλέπετε εσείς κάποια εμφανή διαφορά; Προς το παρών έχω να πω οτι είναι πολύ καλή, το PS3 παίζει τέλεια πάνω της ... και οτι το τηλεκοντρόλ της εαν και λιγάκι άσχημο είναι πολύ βολικό. (χμμ που θα βρώ μάυρο;;;)

Επίσης σημαντική παρατήρηση είναι το οτι απο VGA δέχεται εώς 1280x768 το οποίο όμως δεν το κανει upscale σε 1366χ768 δηλαδή παίζει κεντραρισμένο στην οθόνη. (1:1)

Μόλις βρώ χρόνο θα κάνω κανα πιο "βαθύ" τεστ, και θα βγάλω και καμμια φώτο.

Και κάτι τελευταίο, λιγάκι ανησυχητικό... έβαλα απο VGA το γνωστό DILA Test pattern για HTPC και διαπίστωσα θόρυβο στις γραμμές... πείραξα λιγάκι τις ρυθμίσεις της tv και το έφτιαξα αλλά διαπίστωσα κάτι το απίστευτο.. στις άκρες της τηλεόρασης φένεται σωστό ενώ στο κέντρο φένεται πάλι να έχει κάποιο πρόβλημα.
Ελπίζω να είναι κάτι με το VGA καλώδιο καθώς επηρεάζεται συνήθως εύκολα. Σκέφτομαι να πάρω ενα καλωδιάκι DVI-D -> HDMI για να δοκιμάσω το PC , η να βάλω μια HDMI καρτούλα που έχω βάλει στο μάτι, γιατι η X700 που έχω έχει προβληματάκια.


Ακούω γνώμες και προτάσεις!
Ευχαριστώ ;)
 
13 March 2007
683
Βόλος
Re: Sony KDL-32U2530

Κανείς ; τίποτα; :(
Καμμία ιδέα πως είναι το service μενού έστω;

ο συνδιασμός On/off i+ 5 Vol up. On/Off δεν μου δουλεύει ... η τηλεόραση σβήνει αμέσως με το On/Off και μετά αναβει στο επόμενο..αλλα δεν βλέπω τπτ σπουδαίο...
 
13 March 2007
683
Βόλος
Re: Sony KDL-32U2530

:/
τι γίνεται ρε παιδιά; κανείς για βοήθεια; καμια άποψη ;

Νέες παρατηρήσεις: το VGA input απο 1280x768, εαν πατήσεις το κουμπί ratio, στην κάνει upscale σε 1366x768 (δεν ξέρω γιατι θα ήθελες κάτι τετοιο)
το ίδιο και για την 1280x720 (καλύτερα).