Music And Lyrics

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
1177341651.jpg

Music And Lyrics
Χώρα : ΗΠΑ
Έτος : 2007
Διάρκεια: 98
Είδος: Ρομαντική κομεντί
Σκηνοθεσία : Marc Lawrence
Πρωταγωνιστούν: Hugh Grant, Drew Barrymore
Εικόνα: 1,85:1
Ήχος: D.D 5,1


Αν και δεν καταφέρνει να ξεφύγει απ το σορό των σαχλο- κωμωδιών του είδους , βλέπετε ευχάριστα και περνάς ένα δίωρο ανώδυνα και ποιος ξέρει μπορεί και να γελάσεις κιόλας . Μια ταινία που απευθύνετε κυρίως σε κυρίες αλλά δεν θα χαλάσει και τους κυρίους που θα κάτσουν να την δουν . Εγώ δεν τρελάθηκα αλλά μπός σε 100ντάδες χιλιάδες μπαρούφες που έχω δει , τούτη εδώ στέκετε στο ύψος της . Μη με ρωτάτε τώρα πιο είναι αυτό το ύψος και πόσα εκατοστά απέχει απ το έδαφος .

Στην αρχή είσαι διάσημος, μετά δεν είσαι… και στη συνέχεια είσαι απλά ο Άλεξ Φλέτσερ ένας πολύ επιτυχημένος τραγουδιστής τη δεκαετία του… ‛80. Όταν όμως του ζητείται να γράψει ένα Ποπ νεανικό τραγούδι εκείνος το βλέπει σαν ευκαιρία να επανέλθει στην κορυφή και να ζήσει λίγο από την παλιά του δόξα. Πρόβλημα: ο Άλεξ μπορεί άνετα να εκφραστεί με νότες όχι όμως και με λόγια. Κι εδώ μπαίνει η Σόφι Φίσερ, η γλυκύτατη και πάντα πρόθυμη μουσικός που έχει ένα απαράμιλλο χάρισμα στους στίχους. Μαζί θα συνθέσουν μια επιτυχία και θα καταλάβουν ότι αν θες να γράψεις ένα ερωτικό τραγούδι θα βοηθήσει να είσαι ερωτευμένος.






 
Last edited:

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Ανάλαφρο και χαριτωμένο εργάκι. Οι δυο πρωταγωνιστές στο στοιχείο τους και άριστοι στους ρόλους τους. Όλα τα λεφτά το κλιπάκι της αρχής, μια νοσταλγική και γεμάτη χιούμορ αναφορά στο κιτς και την αθωότητα της δεκαετίας του '80.
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,736
Clermont-Ferrand, France
Πολύ καλό, γέλασα με την ψυχή μου και σίγουρα θα το αγοράσω σε DVD. Το αρχικό κλιπάκι είναι απλά must. Ωραία αστεία και πολύ μικρή κοιλιά. Και οι δύο πολύ καλοί στους ρόλους τους.
Όλοι μαζί POP!!! Goes my heart!!!
 

markont

Established Member
19 June 2006
230
Ανάλαφρο και χαριτωμένο εργάκι. Οι δυο πρωταγωνιστές στο στοιχείο τους και άριστοι στους ρόλους τους. Όλα τα λεφτά το κλιπάκι της αρχής, μια νοσταλγική και γεμάτη χιούμορ αναφορά στο κιτς και την αθωότητα της δεκαετίας του '80.

Συμφωνώ απόλυτα!-bye-
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Χαζοκομωδια σαν ολες που βγαζει τα τελευταια 15 χρονια ο Hugh Grant. Δεν εχει για παραδειγμα το γελιο του 9 months αλλα περναει ευχαριστα η ωρα.Δεν θα το αγοραζα παντως
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Καλη ταινια, αλλα σιγουρα εχουμε δει και πολυ καλυτερες με αυτους τους ηθοποιους. Δεν πιστευω οτι ειναι DVD για αγορα...
 

spyrmak

Supreme Member
19 February 2007
4,748
Aθηνα
Re: Απάντηση: Music And Lyrics

Καλη ταινια, αλλα σιγουρα εχουμε δει και πολυ καλυτερες με αυτους τους ηθοποιους. Δεν πιστευω οτι ειναι DVD για αγορα...






γιατι αγοραζεις dvd?


εγω θα αγοραζα (ισως) μονο μη διαθεσιμα για ενοικιαση BR (δλδ χωρις ελληνικους υποτιτλους)

δε βρισκω λογο να αγορασω dvd.

off topic anyway!