Mr. Brooks

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
mrbrooksonesheet.jpg
Mr. Brooks
Χώρα: ΗΠΑ
Έτος: 2007
Είδος: ψυχολογικό θρίλερ
Διάρκεια: 120
Σκηνοθεσία: Bruce A. Evans
Πρωταγωνιστούν: KevinCostner, Demi Moore, William Hurt
Εικόνα : 1,85:1
Ήχος: D.D 5,1

Μια ενδιαφέρουσα ταινία χαμηλών τόνος που επιχειρεί να σκιαγραφήσει το πορτρέτο ενός δολοφόνου κατ εξακολούθηση με διχασμένη προσωπικότητα. Ο Κόστνερ σ ένα ρόλο ασυνήθιστο που παρόλη την εγκληματική του δράση καταφέρνει να γίνει συμπαθής στο κοινό . Το σίγουρο είναι ότι επιλέγοντας αυτή την ταινία δεν θα χάσετε το χρόνο σας.


Υπόθεση :
Ο Ερλ Μπρουκς φαίνεται να τα έχει όλα: πετυχημένη δουλειά (ψηφίζεται «Άνδρας της χρονιάς» στο Πόρτλαντ), μια όμορφη γυναίκα που τον λατρεύει και μια αξιαγάπητη κόρη που σπουδάζει στη Νέα Υόρκη. Έχει, όμως, κι έναν… δεύτερο εαυτό, τον Μάρσαλ που τον ωθεί σε… δολοφονίες! Ο Ερλ Μπρουκς, λοιπόν, είναι και σίριαλ κίλερ, γνωστός ως «Ο δολοφόνος με τον αντίχειρα»…
 
Last edited:

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Αξιοπρεπης.Δεν ειναι και αριστουργημα αλλα περναει η ωρα.Απο τις καλυτερες του KevinCostner τα τελευταια 10 χρονια.
 

LEO09

Senior Member
28 January 2007
639
Athens
Ειχα καιρο να δω αμερικανια & ειδα αυτην.
Οκ περνα ενα διωρο ελαφρα,δεν περιμενεις το τελος,ο Κεβιν
καλυτερος εδω απο τις τελευταιες μουφες που εχει παιξει εντελως
fake η Nτ.Mουρ που μαλλον πρεπει να παει για καινουργια πλαστικη
& επιστροφη στο σπιτι..
Συστηνεται μονον εαν δεν εχεις κατι καλυτερο να δεις.
 

Filotech

New member
14 September 2007
24
Ενδιαφέρουσα ταινία. Με κράτησε σε εγρήγορση όλο το δίωρο. Καλές ερμηνείες από τον Κόστνερ και τον Χαρτ. Το τέλος με ξάφνιασε, αλλά και μου άρεσε καθώς δεν συμβάδιζε με τις συνηθισμένες λύσεις αμερικάνικου τύπου.
 

konskarg

New member
2 October 2007
10
Επιτέλους μια ενδιαφέρουσα ταίνια απο τον Κεβιν Κοστνερ μετά από πολύ καιρό...
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Ταινία έκπληξη,που διαφοροποιείται από τις συνηθισμένες αμερικανιές με serial killers (και ίσως γι αυτό πάτωσε στην Αμερική).

Εξυπνο σενάριο,καλοστημένοι διάλογοι,δυνατό στήσιμο και ένα μαύρο χιούμορ που ώρες ώρες τσακίζει και σε κάνει να χαμογελάς συνέχεια, ξεχνώντας οτι βλέπεις αστυνομικό θρίλερ.:antlers:

Ο Κεβιν Κοστνερ αγνώριστος υποκριτικά μετά τις απανωτές βλακείες που τον χαντάκωσαν τόσα χρόνια.Είναι γοητευτικός,σπιρτόζος,ανατρεπτικός,πραγματικά απολαυστικός στον ρόλο του.:grinning-smiley-043

πάρα πολύ καλή ταινία σε DVD !

Μην την χάσετε,θα χάσετε..:eek:perator:
 

Lepton

Supreme Member
19 June 2006
5,346
Γλυφάδα
Ενώ το σενάριο μου άρεσε αρκετά, έχω την εντύπωση ότι η ταινία θα μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερη. Δεν μπορώ να προσδιορίσω τι μου φταίει, η "απούσα" Moore, η αρκετά προσγειωμένη ερμηνεία του Costner, ο κατ' εμέ περιττός Marshall... Δεν είμαι σίγουρος.
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,817
Θεσσαλονίκη
Η ταινια ειναι πολυ καλη με πολυεπιπεδο, προσεγμενο σεναριο και απροβλεπτη εξελιξη. Κοστνερ και Χαρτ σε πολυ καλες στιγμες.
 

route66

Senior Member
3 July 2006
343
Εμενα μου αρεσε πολυ, απο τις εκπληξεις που δεν περιμενα να ειναι τοσο καλη συμφωνω με τον Ιωαννου οποιος δεν την εχει δει να την δει.
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
παιδες εχει κανεις υποτιτλους για αυτην την ταινια για ματροσκα 720ρ ;;;;;;

βρισκω μονο για DVD απλο και ειναι αλλου για αλλου ........

Κυκλοφόρησαν πρόσφατα Ευάγγελε.
Αμα ψάξεις θα τους βρείς εύκολα..:ears: