Norbit

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
norbit_rental.png
NORBIT
Χώρα: ΗΠΑ
Έτος: 2007
Διάρκεια: 100
Είδος: και καλά κωμωδία
Σκηνοθεσία: Μπράιαν Ρόμπινς
Πρωταγωνιστούν: Έντι Μέρφι, Κούμπα Γκούντιννκ Τζ., Θάντι Νιούτον
Εικόνα : 1,78:1
Ήχος: D.D 5,1

Δεν θα σχολιάσω γιατί μπορεί να παρεκτραπώ άσχημα .

Υπόθεση ( που λέει ο λόγος)

Ο Νόρμπιτ ήταν ένα ορφανό παιδί που μεγάλωσε στο εστιατόριο- ορφανοτροφείο ενός ιδιόρρυθμου Κινέζου εστιάτορα. Εκεί είχε γνωρίσει την "αδερφή" ψυχή του, την Κέιτ και τα δυο παιδιά ήταν αχώριστα, ώσπου η Κέιτ υιοθετήθηκε κι έφυγε από την πόλη. Όταν κατά τη διάρκεια ενός καυγά, ο Νόρμπιτ τραβά την προσοχή της Ρασπούσια, ενός υπέρβαρου κοριτσιού, η ζωή του αλλάζει ριζικά καθώς εκείνη, αφού τον σώζει, τον παίρνει υπό την προστασία της και τον αναγορεύει αγόρι της... Είκοσι χρόνια αργότερα, ο Νόρμπιτ ζει ακόμα καταπιεσμένος με τη Ρασπούσια, σύζυγό του πλέον, που έχει εξελιχθεί σε ένα "τέρας" και του κάνει το βίο αβίωτο.
 

Μιχάλης Θ.

Established Member
21 June 2006
168
Re: NORBIT

Επειδή εσείς δεν παρεκτρέπεστε...θα παρεκτραπώ εγω! Έχασα 45 λεπτά απο τη ζωή μου...τόσο άντεξα. Δεν αξίζει ούτε να διαβάσεις το οπισθόφυλλο..ποσο μάλλον να τη δεις.
 

markont

Established Member
19 June 2006
230
Re: NORBIT

Επειδή εσείς δεν παρεκτρέπεστε...θα παρεκτραπώ εγω! Έχασα 45 λεπτά απο τη ζωή μου...τόσο άντεξα. Δεν αξίζει ούτε να διαβάσεις το οπισθόφυλλο..ποσο μάλλον να τη δεις.


Αφού άντεξες και 45 λεπτά είσαι ήρωας!!!
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Απάντηση: NORBIT

Χαλια ταινια, αυτη ειναι η αληθεια, αλλα εχω δει και χειροτερες!!!
 
Re: NORBIT

Kαλα ρε παιδια πως κανετε ετσι! Η ταινια βγηκε για ενα συγκεκριμενο λογο, για να τη δει κανεις καποιο βραδυ που βαριεται και ξεμεινε σπιτι, αντι για την Πάνια πχ...
Εγω σε τετοια φαση την ειδα, με κατι ωραιοτατα σουβλακος... και μια χαρα περασα..
Για την ιστορια, φολα ηταν, αλλα εγω καλα περασα!
 

webtolis

New member
26 June 2006
59
Re: NORBIT

Kαλα ρε παιδια πως κανετε ετσι! Η ταινια βγηκε για ενα συγκεκριμενο λογο, για να τη δει κανεις καποιο βραδυ που βαριεται και ξεμεινε σπιτι, αντι για την Πάνια πχ...
Εγω σε τετοια φαση την ειδα, με κατι ωραιοτατα σουβλακος... και μια χαρα περασα..
Για την ιστορια, φολα ηταν, αλλα εγω καλα περασα!

Συμφωνώ απόλυτα, αντι να δεις TV κάποιο βράδυ, μπορείς να δείς το norbit και θα περάσεις καλά.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: NORBIT

Kαλα ρε παιδια πως κανετε ετσι! Η ταινια βγηκε για ενα συγκεκριμενο λογο, για να τη δει κανεις καποιο βραδυ που βαριεται και ξεμεινε σπιτι, αντι για την Πάνια πχ...
Εγω σε τετοια φαση την ειδα, με κατι ωραιοτατα σουβλακος... και μια χαρα περασα..
Για την ιστορια, φολα ηταν, αλλα εγω καλα περασα!
Κάτω από αυτό το πρίσμα ΝΑΙ συμφωνώ . Απ τα σκουπίδια καλύτερα τα ανακυκλώσιμα .
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: Re: NORBIT

O Εντι Μερφι εχει να βγαλει καλη ταινια καμια 10αρια χρονια (και λιγα λεω).

ΥΓ. Οχι δεν θα την δω.:BDGBGDB55:
 

Stellios papa

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,840
Ελλαδα
Απάντηση: Re: NORBIT

Συμφωνώ απόλυτα, αντι να δεις TV κάποιο βράδυ, μπορείς να δείς το norbit και θα περάσεις καλά.


εγω δεν συμφωνω καθολου

η Πανια ειναι πολυ καλυτερη

αυτο ουτε το εξωφυλλο του dvd δεν μπορω να δω .



:fahne90: