Νεος Marantz VP-11S2 1080p DLP

GeonX

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
2,755
...and the good news keep coming... ;)

…με όλες τις νέες κυκλοφορίες από μηχανήματα στην Cedia και IFA μας ξέφυγαν μερικά ;) πρώτο και καλύτερο τον αντικαταστατή του VP11S1 της Marantz τον VP11S2…ένα από τα καλύτερα 1080p προβολικά (αν όχι το καλύτερο έχω μόνο τον Sharp αφήσει στον ανταγωνισμό…;) ) γίνεται καλύτερο… φορεί πλέον το DC4 1080p chip της ΤΙ και είναι έτοιμος να φάει τον ανταγωνισμό ..εμπορική διάθεση από Νοέμβριο… Καλό Χειμώνα ;)

image


VP-11S2
1920x1080 pixel resolution
HDMI 1.3 inputs with Deep Color™ capability
Gennum GF9351
Konica-Minolta,fully sealed 13 element all-glass optics
Dual Variable IRIS (3 positions)
SuperHighPressure lamp 200 Watt
6xColor wheel ( Quiet Fluid Dynamic Bearing motor)
Contrast Ratio 15,000:1

Πιθανη τιμη...??? $15-20k
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,617
Αθήνα
Νooooooo comments................:worshippy::worshippy:

Τί σαχλαμάρα είναι αυτό; Γιατί δεν είναι πλαστικό όπως οι άλλοι;
Για να βάζουμε μεγαλύτερα στριφόνια στο ταβάνι;
icon10.gif


Ά ρε Marantz.... :grinning-smiley-043
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,004
Εκεί ψηλά.....
τι σασι ειναι αυτο ρε....

οτι πρεπει για τον Μπαμπη και τις μπυρες που εκτοξευει στα προβολια του μπας και παιξουν σωστα
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Απάντηση: Re: Νεος Marantz VP-11S2 1080p DLP

τι σασι ειναι αυτο ρε....

οτι πρεπει για τον Μπαμπη και τις μπυρες που εκτοξευει στα προβολια του μπας και παιξουν σωστα


Τι μπυρες ρε> και το βλου ρει του χαι τεκ να φαει δεν θα κολλησει πανω του :flipout:
 

GeonX

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
2,755
Re: Απάντηση: Νεος Marantz VP-11S2 1080p DLP

Εεε τα θέλει ο κ@λ@ς σου … τι διαβάζεις ? δικαιολογία για να αλλάξεις οθόνη είναι τώρα αυτό ? …πσσττ…πέρασε και Φίλιππος χθες βράδυ από το περίπτερο και σε έψαχνε… :flipout::flipout::flipout::flipout::grinning-smiley-043
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,004
Εκεί ψηλά.....
ρε Μπαμπη μην κρατιεσαι ρε συ.....

Χριστουγεννα ερχονται με παλιο προβολικο θα τη βγαλεις?

ασε που τσαμπα θα σουρθει....εχεις και την βαση......
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,617
Αθήνα
Απάντηση: Re: Απάντηση: Νεος Marantz VP-11S2 1080p DLP

Εεε τα θέλει ο κ@λ@ς σου … τι διαβάζεις ? δικαιολογία για να αλλάξεις οθόνη είναι τώρα αυτό ? …πσσττ…πέρασε και Φίλιππος χθες βράδυ από το περίπτερο και σε έψαχνε… :flipout::flipout::flipout::flipout::grinning-smiley-043

Με το Φίλιππο ανταλλάξαμε κάποιες πληροφορίες "τεχνικής φύσεως"... απλά... :ernaehrung004:
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Κι άλλο; :BDGBGDB55:


Αυτή είναι από το Avsforum...

attachment.php


Οχι, ψαχνω να βρω το ποστ σου που ειχα βαλει μια φωτο με το μαρατζ και τον αναμορφικο λες "σιγα μη βαλω αυτο το πραμα πανω απο το κεφαλι μου" , και τωρα μου κοιτας το pdf :flipout::flipout::flipout:
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,617
Αθήνα
Οχι, ψαχνω να βρω το ποστ σου που ειχα βαλει μια φωτο με το μαρατζ και τον αναμορφικο λες "σιγα μη βαλω αυτο το πραμα πανω απο το κεφαλι μου" , και τωρα μου κοιτας το pdf :flipout::flipout::flipout:

Kαλά, δεν το έβαλα κιόλας... Πολύ βιάζεσαι...




(Μόνο τα μουλάρια δεν αλλάζουν άποψη.... :grandpa: ... άντε και οι D-ILA δες... :flipout:)
 
Last edited:

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Απο οσα διαβαζω απεξω απεξω στα φορουμ στα εξωτερικα, γραφουν παααρα πολυ καλα σχολια , καποιες φορες σε σημεια υπερβολης.
Επισης εντυπωσιακα ειναι και καποια νουμερα που δημοσιευτηκαν.

Αν καταλαβα καλα, στο avs μαζευουν οτι προβολεα υπαρχει να τον βαλουν διπλα. Εχουν καταενθουσιαστει .....

Εδω τι γινεται? Εχουμε κανα νεο ?