Alter Ego

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
alter_ego.jpg


Alter Ego
Εναλλακτικός τίτλος : Ο ατάλαντος ψευτοροκάς και η παρωδία του starsystem
Χώρα :Ελλινιστάν
Έτος: 2007
Είδος: Αρπαχτή
Μαέστρος: Νικός Δημητρόπουλος ( μη μου πείτε ότι δεν τον ξέρετε?)
Παίχτές: Ο ΣΑΚΗΣ και κάτι άλλοι
Διάρκεια: 99 ( ούτε 100’)

Μια ταινία με ευρωπαϊκό επίπεδο ( χαμηλό) που μας βάζει στα μεγάλα σαλόνια του διεθνές JetSet κινηματογράφού . Κούνια που μας κούναγε που θα βλέπαμε Ροκ ταινία με το εθνικό Σάκη. Ρόκ ταινίες έκανε μόνον ένας σε τούτη εδώ την χώρα αλλά δυστυχώς χάθηκε για πάντα πριν λίγο . Για σου Ν. Νικολαϊδη με τα ωραία σου . Θα σε θυμόμαστε πάντα

Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ένας rockstar

Ο Σάκης που λέτε δεν είναι το χαρούμενο γελαστό τρελό αγόρι που νομίζουμε . Κρύβει μέσα του πολύ μυστήριο . Είναι εσωστρεφής , αυτοκαταστροφικός και δεν χαμογελάει σχεδόν ποτέ . Μπορεί η τεράστια επιτυχία που γνωρίζει με το συγκρότημα του τους AlterEgo να φαντάζει όνειρο κάθε πιτσιρικά που ασχολείται με την μουσική , για τον Σακη όμως τα πράγματα δεν είναι καθόλου ρόδινα. ¨Όλα τα παραπάνω φισικά δεν αντιπρωσοπέβουν τον φίλο μας τον Ρουβά αλλά τον ήρωα που υποδύεται , η έτσι νομίζει τουλάχιστον . Θα μπορούσε να είναι μια καλή ταινία αν είχε πιο προσεγμένο σενάριο που να μην έμπασε από παντού και να μην μας έστελνε για ύπνό πριν καλά καλά φτάσουμε στη μέση της ταινίας .
Περαστικά σας.
 
Last edited:

LEO09

Senior Member
28 January 2007
639
Athens
Απάντηση: ALTER EGO

. Κούνια που μας κούναγε που θα βλέπαμε Ροκ ταινία με το εθνικό Σάκη. Ρόκ ταινίες έκανε μόνον ένας σε τούτη εδώ την χώρα αλλά δυστυχώς χάθηκε για πάντα πριν λίγο . Για σου Ν. Νικολαϊδη με τα ωραία σου . Θα σε θυμόμαστε πάντα

Αυτο το σχολιο σου ταν λεει ολα..
Πραγματι χασαμε εναν αληθινο ΡΟΚ σκηνοθετη που ειχαμε.
Και οπως συνηθως συμβαινει στην χωρα μας ουτε που ασχοληθηκε
κανεις μαζι του...
Αnyway εμεις που μεγαλωσαμε με τις ταινιες του θα τον θυμομαστε!
Τωρα για την ταινια τι να λεμε,Σακης για τα κοριτσακια..
 

Νικόλ

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,237
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Απάντηση: ALTER EGO

Καλά δεν ντρέπεστε να τον κοροιδεύετε τον άνθρωπο. Εγώ την είδα καθαρά από περιέργεια και πρέπει να ομολογήσω πως ο Σάκης (αν και δεν τον πάω με τίποτα) ήταν ευχάριστη έκπληξη....:grinning-smiley-043
 

Νικόλ

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,237
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Απάντηση: ALTER EGO

Εκεί που ξενέρωσα απίστευτα ήταν σε ένα σημείο της ταινίας που υποτίθεται πως θα είχαν ξεμείνει κάπου μεταξύ Αθήνας-Θεσσαλονίκης και τα γυρίσματα έγιναν έξω από μια ταβέρνα στην Χασιά!!!!! :slapface: για χαζούς μας έχουν;;; :argue:
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Απάντηση: ALTER EGO

Στα πρωτα 20 λεπτα αφησα την αρραβωνιαστικια στο σινεμα και πηγα για καφε μονος!!!!!!
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Re: ALTER EGO

Τι λετε βρε ? Ο Σακης ειναι κορυφη !!! Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω και το σχετικο με την ταινια κουκλακι που ειδα σε γνωστο videoclub.....
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,132
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: ALTER EGO

Δεν είναι όλοι τακτικοί θαμώνες σε ταβέρνες της Χασιάς βρε Νικόλ για να τις αναγνωρίζουν αμέσως.:ernaehrung004:
 

Νικόλ

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,237
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Απάντηση: ALTER EGO

Δεν είναι όλοι τακτικοί θαμώνες σε ταβέρνες της Χασιάς βρε Νικόλ για να τις αναγνωρίζουν αμέσως.:ernaehrung004:

Καλημέρα! Σωκράτη έμενα 3 χρόνια στην Χασία και εάν κάποιος έχει πάει έστω και μια φορά το αναγνωρίζει το μέρος γιατί είναι το πιο γνωστό στην Χασιά.
 

Steliosfan

AVClub Enthusiast
13 August 2006
701
NeverLand
Re: ALTER EGO

Πέραν της προκατάληψης με τον Σάκη, η ταινία βλεπότανε, είχε πολύ καλή μουσική (εκτός των τραγικών κομματιών του Σάκη....) και μου άρεσε η φωτογραφία / σκηνοθεσία.

Το τέλος βέβαια με ξενέρωσε και μου χάλασε όλη την εικόνα.

Πάντως το δισκάκι έχει κορυφαία εικόνα και πολύ καλό dts !
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: ALTER EGO

Θα περιμένω το Blu Ray για πλήρη απόλαυση :p

:flipout:

Την περασμενη εβδομαδα πηγα στο video club και μου λεει ο υπαλληλος "ηρθε και αυτη η ταινια μολις σημερα" και μου δειχνει το Alter Ego , η απαντηση μου ηταν "ευχαριστω δεν θα παρω"...:flipout:
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: ALTER EGO

Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους. Η ερμηνεία του Σάκη αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι είναι η πρώτη του φορά στην μεγάλη οθόνη και ότι καλά καλά ούτε τραγουδιστής δεν είναι , δεν τα πήγε καθόλου άσχημα. . Το σενάριο όμως ρε παιδία δεν παλεύετε. Τι μπούρδα ήταν αυτή. Ποια ροκ κατάσταση και πράσινα άλογα . Με το να βάλεις χαλί τον Ιγκι Ποπ δεν κάνεις Ροκ ταινία. .