Αίμα στους Λόφους 2 — The Hills Have Eyes 2

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
296372646.jpg

Αίμα στους λόφους 2
ΤΗΕ HILLS HAVE EYES 2
Εναλλακτικός τίτλος : Μάτια και στον κώ..ο
Χώρα : Ηνωμένες Παροικίες Αμερικής
Έτος: 2007
Είδος: Πάρε νάχεις
Μαέστρος: Μάρτιν Γουέιζ
Παίχτές: Αρτιμελής κατά το πρώτο ημίωρο
Διάρκεια: Χορταστική

Ένα μερακλίδικο φιλμ που έρχεται να συνεχίσει την αιματοχυσία που ξεκίνησε πριν ένα χρόνο με το πρώτο μέρος . Ουσιαστικά πρόκειται για ένα ακόμά remake από την δεκαετία του 80 με απώτερο σκοπό την εξασφάλιση του εύκολου χρήματος . Μια γνωστή πολιτική του Hollywood που ανακυκλώνει τα σκουπίδια του άλλες φορές με τραγικά αποτελέσματα και άλλες με τεράστια επιτυχία . Εδώ έχουμε ένα ιδιαίτερο δείγμα που πραγματικά αξίζει την προσοχή σας


Η παρέα των μεταλλαγμένων φίλων μας επιστρέφει με μια πελώρια λαχτάρα για Νεςκουίκ. Μόνο που στην έρημο είναι δυσεύρετο το γευστικότατο αυτό ρόφημα κι έτσι αναγκάζονται να βολευτούν με κάτι φάνταρους που περνούσαν όλος τυχαίος από εκεί. Στο τρελό αυτό πανηγύρι είστε όλοι καλεσμένοι . άλλοι ως επισκέπτες και άλλοι ως εδέσματα . Διαλέγετε και παίρνετε
 
Last edited:

markont

Established Member
19 June 2006
230
Re: ΤΗΕ HILLS HAVE EYES 2

Δυστυχώς εκτός από τους λόφους και εμείς έχουμε μάτια.
Κατ εμέ η ταινία δεν βλέπεται ούτε με το ζόρι, ίσως αν δουλέψει τρελλά το FF σε ταχύτητες 24 και πάνω!
 

LEO09

Senior Member
28 January 2007
639
Athens
Απάντηση: ΤΗΕ HILLS HAVE EYES 2

Εαν ειναι οπως το πρωτο συτηνεται μονον για τους φαν
του ειδους & για οσους εχουν γερα στομαχια για να χωνεψουν
απο την πολυ κοκκινη σαλτσα!!:violent-smiley-008:
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Re: Απάντηση: ΤΗΕ HILLS HAVE EYES 2

Εαν ειναι οπως το πρωτο συτηνεται μονον για τους φαν
του ειδους & για οσους εχουν γερα στομαχια για να χωνεψουν
απο την πολυ κοκκινη σαλτσα!!:violent-smiley-008:

Χειροτερο ειναι....
 

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Re: ΤΗΕ HILLS HAVE EYES 2

Το πρώτο δεν ήταν άσχημο σπλάτερ για τα σημερινά δεδομένα και το δεύτερο παρόλο αναμάσημα του είχε και αυτό ενδιαφέρον οπτικό μέρος. Δεν έχω δει όμως την αυθεντική ταινία του Γουές Κρέιβεν που θεωρείται κάλτ πλέον για να κάνω συγκρίσεις. Και τα δυο ριμέικ όμως έχουν την έγκριση του, αφού εκτελεί ο ίδιος χρέη παραγωγού.
 

BGPVirus

Senior Member
7 August 2007
502
Maroussi
Re: ΤΗΕ HILLS HAVE EYES 2

Την ταινία αυτή την έχω αλλά δεν την έχω δει ακόμα... Για εμένα που μου άρεσε το 1ο σημαίνει ότι θα μου αρέσει και αυτό? Είναι καλύτερο ή χειρότερο από το 1ο?

Ας απαντήσει όμως κάποιος που του άρεσε και το 1ο...
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Re: ΤΗΕ HILLS HAVE EYES 2

Την ταινία αυτή την έχω αλλά δεν την έχω δει ακόμα... Για εμένα που μου άρεσε το 1ο σημαίνει ότι θα μου αρέσει και αυτό? Είναι καλύτερο ή χειρότερο από το 1ο?

Ας απαντήσει όμως κάποιος που του άρεσε και το 1ο...

Oπως εγραψα και πιο πανω για μενα ειναι χειροτερη απο το 1