BluRay ταινίες στο Hitech!!

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Ενα πουλάκι που διαβάζει το εν λόγω περιοδικό μου είπε οτι από το επόμενο τεύχος θα δίνουν μια σειρά ντοκυμαντέρ σε Bluray (1 σε κάθε τεύχος). Αναρωτιέμαι που θα πάει η τιμή του περιοδικού με αυτή την κίνηση :BDGBDGB53:
Εαν κανείς το διαβάζει ας ενημερώσει ...
 

Αντωνης Β

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,526
Ναι έτσι είναι.
Θα δίνει μάλιστα το ίδιο ντοκυμαντέρ (έξι στο σύνολο) και σε blurey και σε dvd σε μια κασετίνα για σύγκριση των δυο αλλά και για αυτούς που δεν έχουν bluray συσκευή.

Αναφέρει ξεκάθαρα ότι θα υπάρχει αύξηση της τιμής αλλά όχι πόση.
Μεγάλη έξοδα λέει για να αγορά δικαιωμάτων, κατασκευή δίσκων κτλ.
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,093
Homeless
Αμα ειναι να παει στα 12Χ6=72 ευρω. Με τοσα λεφτα και ισως και λιγοτερα μπορεις να αγορασεις την σειρα σε Blu-Ray απο το internet. Εγω το ΒΒC Planet Εarth το αγορασα απο το amazon απο την Αμερικη και μου κοστισε περιπου 75 ευρω. Μεσα στην τιμη ητανε και τα εξοδα αποστολης τα οποια ητανε περιπου 10 ευρω.
 

Αντωνης Β

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,526
Απάντηση: Re: BluRay ταινίες στο Hitech!!

Αμα ειναι να παει στα 12Χ6=72 ευρω. Με τοσα λεφτα και ισως και λιγοτερα μπορεις να αγορασεις την σειρα σε Blu-Ray απο το internet. Εγω το ΒΒC Planet Εarth το αγορασα απο το amazon απο την Αμερικη και μου κοστισε περιπου 75 ευρω. Μεσα στην τιμη ητανε και τα εξοδα αποστολης τα οποια ητανε περιπου 10 ευρω.

Αναφέρει ότι το planet earth είναι ο τίτλος που έχει τα περισσότερα έσοδα σε blueray σε όλο το κόσμο. Πρέπει να είναι καλό.
 

Αλέξης

Supreme Member
20 June 2006
6,318
Re: Απάντηση: Re: BluRay ταινίες στο Hitech!!

Αναφέρει ότι το planet earth είναι ο τίτλος που έχει τα περισσότερα έσοδα σε blueray σε όλο το κόσμο. Πρέπει να είναι καλό.


Αντώνη δεν είναι απλά καλό ........ είναι τρέλα:award:

Και μερικές πληροφορίες εδώ
 

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,093
127.0.0.1
Άμα πάει 12 Euro το κόβω ............. να το κόβω:behead:

Ψιτ; Μιλάμε για 4 χιλιάρικα ε; Έλεος δηλαδή, περιοδικό είναι! :)
Αν και δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία το τι προσφέρουν σαν δώρο, η τιμή είναι ίδια. Αυτό βέβαια μπορεί να σημαίνει ότι θα πάει στα 12 ευρώ αγορά αλλά μπορεί αργότερα με αυτά τα 12 ευρώ να προσφέρει κανένα cd με freeware προγραμματάκια...
Κάτι σαν το μαγειρίο στα ΤΕΙ δηλαδή, που με το που γινόντουσαν λίγο πιο ακριβοί για 2-3 μέρες έτρωγες μπριζολίδια και παϊδάκια και μετά πάλι πίσω στη φασολάδα χωρίς να πέσει η τιμή! :music-smiley-005:
 
16 July 2006
7,499
HAMBURG

ARGIC

Senior Member
18 June 2006
327
THESSALONIKI GREECE
Αμα ειναι να παει στα 12Χ6=72 ευρω. Με τοσα λεφτα και ισως και λιγοτερα μπορεις να αγορασεις την σειρα σε Blu-Ray απο το internet. Εγω το ΒΒC Planet Εarth το αγορασα απο το amazon απο την Αμερικη και μου κοστισε περιπου 75 ευρω. Μεσα στην τιμη ητανε και τα εξοδα αποστολης τα οποια ητανε περιπου 10 ευρω.

συμφωνω και επαυξανω
σε μενα κόστισε 50 ευρω και ειναι και το πρωτοτυπο στην original θηκη,
:fahne90:
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Φυσικά θα πρέπει να κυκλοφορεί και έκδοση χωρίς το bluray. Αλλιώς, μάλλον θα ετοιμαστούν για θεαματική μείωση πωλήσεων.
 
Απάντηση: Re: BluRay ταινίες στο Hitech!!

Φυσικά θα πρέπει να κυκλοφορεί και έκδοση χωρίς το bluray. Αλλιώς, μάλλον θα ετοιμαστούν για θεαματική μείωση πωλήσεων.

Μα θα έχει και κανονική έκδοση.
Πάντως γιά να λέμε τα πράγματα όπως έχουν, το περιοδικό πρωτοτυπεί γιά τα Ελληνικά δεδομένα με αυτη την κίνηση, άσχετα του τελικού κόστους.Είναι αρκετά βήματα μπροστά με αυτη την κίνηση...αυτη είναι η αλήθεια.
 

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,093
127.0.0.1
Re: Απάντηση: BluRay ταινίες στο Hitech!!

Πέρα από τα πειράγματα που κάνουμε, πράγματι το hitech πρωτοπορεί στην χώρα μας με το να βάζει blu-ray στο περιοδικό.

Καλά, αυτό είναι σίγουρο, πάντα προσέφερε ωραία καλούδια το Hi Tech. Έχει δώσει ηχογραφήσεις αναφοράς, DVD setαρίσματος Home Cinema, και τώρα Blue Ray... Αν μη τι άλλο πρέπει να είναι από τα λίγα περιοδικά στον κόσμο που κάνει τέτοια κίνηση. :)