Ο Άντρας της Χρονιάς — Man of the Year

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Man_of_The_Year_(2006_film).jpg

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
MAN OF THE YEAR
Έτος: 2006
Χώρα: ΗΠΑ
Είδος: Σάτιρα
Διάρκεια: 110
Σκηνοθεσία: Barry Levinson
Πρωταγωνιστούν: Robin Williams, Christopher Walken , Jeff Goldblum , Laura Linney
Εικόνα: 1,75:1
Ήχος: d.d 5,1

Ο Barry Levinson επιστρέφει με μια χαμηλών τόνων κωμική σάτιρα που ξαφνιάζει. Πρωταγωνιστής ο Robin Williams αποδίδει τα μέγιστα τεκμηριώνοντας το ταλέντο του. Αρκετά καυστική με κορυφαία στιγμή της τηλεοπτικής αναμέτρησης με τους αντίπαλους υποψήφιους προέδρους. Αν και προβλεπόμενη έχει την πλάκα της . Δείτε την και δεν θα χάσετε.

Αντιγράφω απ το οπισθόφυλλο.
Ένας γνωστός δημοσιογράφος που φιλοξενεί ένα βραδινό πολιτικό talk-show, το οποίο καυτηριάζει πρόσωπα και πράγματα της επικαιρότητας αποφασίζει να βάλει υποψηφιότητα για Πρόεδρος για να ταράξει τα νερά. Kάτω από μυστήριες συνθήκες, καταφέρνει αναπάντεχα να εκλεγεί!
 

Μανωλάς Βλάσης

AVClub Enthusiast
19 June 2006
794
Απάντηση: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ - MAN OF THE YEAR

Είδα την ταινία προχθές. Μέτρια θα την χαρακτήριζα και μάλλον άλλη μία αμερικανιά. Θα διαφωνήσω με τον Κώστα ως προς το ότι είναι μια κωμωδια "χαμηλών τόνων". Απεναντίας, θα έλεγα ότι το μήνυμά της το "περνάει" με πολύ εύγλωττο και φωναχτό τρόπο, όπως και άλλες ταινίες με τον ίδιο πρωταγωνιστή ("Καλημέρα Βιετνάμ", "Ο κύκλος των χαμένων ποιητών"). Πάντως, ο Williams έβγαζε σε μερικές σκηνές αυθεντικό γέλιο αποδεικνύοντας το εξαιρετικό ταλέντο του.
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Απάντηση: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ - MAN OF THE YEAR

Καυστικο πολιτικο χιουμορ , που πολυ θα ηθελα να δω στην πραξη και στην Ελλαδα !

Μου αρεσε !!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ - MAN OF THE YEAR

Δεν θα την δω την ταινια αυτη γιατι παιζει ο Ρομπιν Γουιλιαμς τον οποιο θεωρω μετριο και φοβερα υπερτιμημενο ηθοποιο.
 

Αλέξης

Supreme Member
20 June 2006
6,319
Re: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ - MAN OF THE YEAR

Την συγκεκριμένη ταινία δεν την έχω δει ακόμα,
αλλά όχι και μέτριος ο Ρομπιν Γουιλιαμς .............

Προσωπικά τον θεωρώ από τους κορυφαίους.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ - MAN OF THE YEAR

Την συγκεκριμένη ταινία δεν την έχω δει ακόμα,
αλλά όχι και μέτριος ο Ρομπιν Γουιλιαμς .............

Προσωπικά τον θεωρώ από τους κορυφαίους.

Γουστα ειναι αυτα. Εγω ποτε δεν καταλαβα γιατι θεωρειται καλος ηθοποιος.