Ghost Rider

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
GHOST RIDER

Κυκλοφόρησε σήμερα, δεν το πήρα διότι είδα ταυτόχρονα ότι είχε έρθει και το "letters from iwo jima" και έτσι πήρα το δεύτερο. Αν κάποιος το έχει δει ας μας πει κάποια γνώμη.
 

dimitris84

AVClub Addicted Member
2 September 2006
1,552
Αθήνα
Re: GHOST RIDER

σιγουρα δεν προκειται για την ταινια της χρονιας, αλλα σιγουρα η ωρα περναει ευχαριστα και με ''καλη'' δραση!
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Re: GHOST RIDER

Tο ειδα προχτες στο αεροπλανο.
Μου αρεσε αρκετα για το ειδος της. Πολυ παραμυθι, πολυ Harley.
Περναει ευχαριστα η ωρα, ο Νικολας καλος.
 

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Re: GHOST RIDER

Ανεκδιήγητη ταινία. Πραγματικά, δε βλέπεται. Ο Κέιτζ παίζει σα μαστουρωμένος, η Μέντεζ ,που σε άλλες ταινίες κάνει καλά τη γλάστρα και τουλάχιστον δεν ενοχλεί με την παρουσία της, εκνευριστική, το σενάριο ανύπαρκτο, οι ατάκες προκαλούν γέλια ακόμα και σε μικρά παιδιά και ο Πήτερ Φόντα είναι φανερά εκτός τόπου και χρόνου. Τα μόνα αξιομνημόνευτα στοιχεία είναι η παρουσία του Σαμ Έλιοτ που τουλάχιστον καταφέρνει να μην γελοιοποιηθεί και τα δυο ακροβατικά νούμερα. Κρίμα, γιατί ο σκηνοθέτης είχε δώσει συμπαθητικά δείγματα γραφής με το Daredevil. Βαθμός 1 και πολύ της είναι!
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Re: GHOST RIDER

Μπουρδάρα για βραβείο! Χρυσό βατόμουρο (από εμένα ντε! :music-smiley-005: ) σεναρίου, ηθοποιίας, κλπ κλπ...

Ηταν τόσο μούφα, που δεν κατάφερα να απολαύσω ούτε την παρουσία της Εύας...

Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι στο imdb έχει 5,κάτι... (και 1/10 από εμένα)
 
Last edited:

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,169
127.0.0.1
Re: GHOST RIDER

Είναι από τις ταινίες που ακόμη και αν τις κατεβάσεις από tracker καλό είναι να τις κάψεις και με άλλη ταινία στο DVD για να μη πάει τσάμπα το κατοστάρικο. :flipout: :flipout: :flipout:
Εγώ και μόνο που είδα τον πρωταγωνιστή αυτό έκανα άλλωστε. :)
 

markont

Established Member
19 June 2006
230
Re: GHOST RIDER

Δεν βλέπεται ούτε με το ζόρι, εκτός αν έχετε πρόβλημα ύπνου οπότε εδώ είμαστε!!!
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
nicolas_cage4.jpg

Ghost Rider
Εναλλακτικός τίτλος. : Όταν τα λεφτά είναι πολλά η ουσία πάει περίπατο καβάλα στ άλογο.
Έτος: 2007
Μαχαλάς: ΗΠΑ
Είδος: καλοστημένη μπαρούφα
Μάστορας: Μαρκ Στίωεν Τζόνσον Μπέιμπι Σαμπού.
Παίχτες: Νικόλας Κέιτζ , Γουές Μπέντλεϊ , Πίτερ Φόντα.
Κρατάει: 114’


Ξεχάστε τον Λουκι Λούκ τον μοναχικό καβαλάρη . Εδώ το παλικάρι μας ( ηθοποιάρα ) καβαλά την μηχανή του και βγάζε φωτιές. Είναι και πετσί και κόκαλο και τα παίζει και ωραίος. Αφού βλέπουν ότι οι σούπερ ήρωες των κόμικς που μεταφέρονται στην μεγάλη οθόνη πουλάν τρελά , και αφού ξεζούμισαν τους διάσημους ανά την υφήλιο , βαλαν τώρα στο παιχνίδι και αυτούς που παίζουν στη Β κατηγορία. Κότσάρουν και ένα τρανταχτό όνομα για πρωταγωνιστή και όλα καλά κι ωραία . Κι εμείς οι απανταχού σινεφίλ τρομάρα μας τρέχουμε και ακουμπάμε τον οβολό μας . Η αλήθεια είναι ότι το εργάκι βλέπετε κα μάλιστα ευχάριστα αλλά αν δεν γκρινιάξω και λίγο τι στο διάολο κουλτουριάρης το παίζω.

ghost_rider_theme.jpg


Ο Τζόνι θα πουλήσει την ψυχή του στον διάβολο με αντάλλαγμα ο δεύτερος ν αφήσει τον πατέρα του να ζήσει. Χρόνια αργότερα ο ακατονόμαστος επιστρέφει και ζητά να εισπράξει την αμοιβή του . Τώρα ο άμοιρος ο Τζόνης μετατρέπετε σε εκτελεστικό όργανο του ακατονόμαστου και πρέπει εξοντώσει για πάρτη του τον κακό διάδοχο του ( διαβολάκι ) πριν αυτός καταντήσει την γη σε κόλαση. Καβάλα στην πύρινη μηχανή του κα με ένα κεφάλι γεμάτο χρυσάφι ( από αλλού είναι αυτό ) φωτιά ήθελα να πω θα κάνει τα αδύνατα δυνατά για να νικήσει το κακό και να σώσει τον πλανήτη από της βουλές του . Ξύπνησε βλέπετε ο αμερικάνος μέσα του.
 
Last edited:

Κώστας Μπίλιας

Established Member
6 August 2006
100
Eίστε λίγο υπερβολικοί?
Εντάξει, δεν ειναι και για Οσκαρ, αλλά περνάει το δίωρο χωρίς προβληματισμόυς. Άσε που έχει και ωραία εικόνα και ήχο.
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Εγώ το είδα όλο (πολύ ευαίσθητοι μου γίνατε όλοι..:grandpa: ).

Οκ,δεν μου άρεσε.Εχει όλα τα μειονεκτήματα που αναφέρατε αλλά θα σταθώ και εγώ στα τεχνικά χαρακτηριστικά της κυκλοφορίας.
Μετά από τόσες συμπιέσεις και ξε-καδραρίσματα επιτέλους μια εικόνα αναφοράς.(near high definition)!!
Το ίδιο κορυφαίος είναι και ο ήχος που "διαλύει" το δωμάτιο.

ΚΡΙΜΑ που αυτά τα χαρακτηριστικά συνοδεύουν μια τόσο φριχτή ταινιούλα.

Υ.Γ.Αλήθεια,επειδή εγώ δεν είμαι γνώστης και αναγνώστης κόμικς,όσοι το έχουν διαβάσει πιστεύετε οτι με άλλον σκηνοθέτη/σεναριογράφο και διαφορετικό καστ,θα είχε καλύτερη τύχη ?

Η Μέντες μόνο για..μέντες είναι εδώ και με περιττά κιλά.
Ο πιτσιρικάς-rider πριν μεταμορφωθεί σε..Nicolas Cage και ο πατέρας του ήταν όλα τα λεφτά..
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
υπερβολικοι??? :flipout: :flipout: :flipout: :flipout:

με ολο το σεβασμο αλλα δε βλεπεται ρε συ......

καλα ειναι την ωρα που το αναπαραγαγεις.......να εχεις και κατι αλλο να κανεις....:BDGBGDB55:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Re: Απάντηση: Ghost Rider

Υ.Γ.Αλήθεια,επειδή εγώ δεν είμαι γνώστης και αναγνώστης κόμικς,όσοι το έχουν διαβάσει πιστεύετε οτι με άλλον σκηνοθέτη/σεναριογράφο και διαφορετικό καστ,θα είχε καλύτερη τύχη ?

το κομικ ειναι κορυφαιο και θα μπορουσε να γινει μια παρα πολυ καλη δραματικη φανταστικη ταινια......

ηταν καθαρα θεμα μπατζετ σκηνοθετη και ηθοποιων.....με τον ιδιο τροπο σφαγιαστηκε και ο DareDevil


ας το επιανε κανας Νolan.....
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Sir, yes Sir !!!

Nolan και τα μυαλά στα κάγκελα ..:grinning-smiley-043

Thanks havoc για την απάντηση στην απορία μου.Δεν ήξερα πόσο καλό είναι σαν κόμικ το συγκεκριμένο και είχε τέτοια τύχη στην "μεταφορά" του..
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Re: Απάντηση: Ghost Rider

το κομικ ειναι κορυφαιο και θα μπορουσε να γινει μια παρα πολυ καλη δραματικη φανταστικη ταινια......

ηταν καθαρα θεμα μπατζετ σκηνοθετη και ηθοποιων.....με τον ιδιο τροπο σφαγιαστηκε και ο DareDevil


ας το επιανε κανας Νolan.....

... και να φανταστείτε, το daredevil μπροστά στο ghost rider φαντάζει ταινιάρα... :BDGBGDB55: :flipout: :flipout:
 

Μανωλάς Βλάσης

AVClub Enthusiast
19 June 2006
794
Μεγαλειώδης ... "πατάτα"! Ψηφίζω "κακή" δαγκωτό! Πάντως, από εικόνα και ήχο όντως σκίζει!


Υ.Γ.: Ρε παιδιά, το βλέμμα του Νίκολας δεν μοιάζει κομμάτι με του Ταμπάκη; (Βλ. Αννίτα Πάνια)
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Μα συγνώμη...Τι περιμένεις κανείς να δει με αυτόν τον τίτλο!!?? :D