PIONEER DV-400/600AV (Eρωτήσεις - Εντυπώσεις - Reviews...)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

geodengr

AVClub Addicted Member
Παιδιά έμαθε κανείς τίποτα νέο για την άφιξή τους? Ο Skroutz πάντως λέει ότι από σήμερα είναι διαθέσιμα στην Αγγλία...
Το μικρότερο της σειράς, δηλ. το DV 300 κυκλοφορεί καί εδώ τουλάχιστον 20 μέρες τώρα.
Μιλάμε για HDMI 1.3, USB, Upscaling μέχρι 1080ρ, ενδιαφέρον φαίνεται...-bye-
Και όλα αυτά με 150-200 ευρώπουλα περίπου(???)



Γιώργος Δενδρόπουλος
 
Last edited by a moderator:

geodengr

AVClub Addicted Member
Re: Πότε έρχονται τα Pioneer DV 400-600?

Αντώνη ευχαριστώ. Δεν είχα προλάβει να ξαναμπώ στο Skroutz.
Άν τα πιάσει κανείς στα χέρια του, περιμένουμε post...-bye-


Γιώργος Δενδρόπουλος
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Re: Πότε έρχονται τα Pioneer DV 400-600?

Μέσα στο μήνα θα τα δούμε στα καταστήματα .. Το 600 φαίνεται ενδιαφέρον αλλά μαλλον είναι ακριβό...
 

geodengr

AVClub Addicted Member
Re: Πότε έρχονται τα Pioneer DV 400-600?

Μέσα στο μήνα θα τα δούμε στα καταστήματα .. Το 600 φαίνεται ενδιαφέρον αλλά μαλλον είναι ακριβό...

Φίλε Γιώργο υπάρχει και κανένα άλλο με αυτά τα χαρακτηριστικά και καλύτερη τιμή? Πές μου γιατί χρειάζομαι κάτι για να ...ταϊσω τον ολοκαίνουριο Epson μου (τον ...μικρό πήρα: ΤW700 :firstprize:), με λίγο "φαγάκι" της προκοπής!!
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Re: Πότε έρχονται τα Pioneer DV 400-600?

Φίλε Γιώργο υπάρχει και κανένα άλλο με αυτά τα χαρακτηριστικά και καλύτερη τιμή? Πές μου γιατί χρειάζομαι κάτι για να ...ταϊσω τον ολοκαίνουριο Epson μου (τον ...μικρό πήρα: ΤW700 :firstprize:), με λίγο "φαγάκι" της προκοπής!!

Δεν νομίζω.. Εξάλλου και εγώ εμπιστεύομαι την συγκεκριμένη εταιρία στα DVD χρόνια τώρα (τώρα εχω το 696) και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος.. Απλά η τιμή φαίνεται τσιμπημένη επειδή φαντάζομαι οτι με 200 ευρώ θα αγοράζουμε HD σε κανενα χρονο από τώρα... Επι της ουσίας ομως δεν ειναι πολλά εαν το μηχάνημα είναι καλό (εαν κρίνω από το 696 μαλλον για best seller πάει :grinning-smiley-043 )

Το Denon 1930 ειναι επισης καλή επιλογή αλλά ξεφεύγει στην τιμή
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Re: Πότε έρχονται τα Pioneer DV 400-600?

ναι !!!!
http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?11105

μου φαινεται οτι παει για best seller

Μέχρι στιγμής κανείς δεν δίνει (νομίζω - δεν παίρνω όρκο) επώνυμο μηχάνημα με αυτά τα χαρακτηριστικά στην τιμή αυτή.. Εαν η εικόνα του είναι ισάξια του 696 θα πάει πολύ καλά...

Η HDMI είναι 1.2 ή 1.3 άραγε ? Στο μεγαλύτερο (DV-600) είναι 1.3 αλλά εδώ δεν διευκρινίζεται..
 

akren

Supreme Member
8 June 2007
4,266
Ηρακλειο
Re: Απάντηση: Πότε έρχονται τα Pioneer DV 400-600?

εδω νομιζω βρηκα τις πιο καλες τιμες για τα συγκεκριμενα μοντελα για το 600http://www.progressive.gr/homecinema/hmcin-prod.asp?productID=460 και για το 400 http://www.progressive.gr/homecinema/hmcin-prod.asp?productID=459


το dv-600 υπαρχει στο μαγαζακι που ξερουμε 150 .

αρα....
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Re: Πότε έρχονται τα Pioneer DV 400-600?

Ας μου εξηγήσει κι εμένα κάποιος τι νόημα έχει το HDMI 1.3 σε DVD....
 

kavaliotis

New member
31 July 2007
41
Re: Πότε έρχονται τα Pioneer DV 400-600?

Παιδια επειδη ψαχνω για dvd player για την LG 37LC25R, λετε να ειναι καλο το DV-400K? 129 δεν ειναι και λιγα, αλλα ουτε και πολλα. Δεν ξερω βεβαια τι παιζει με τους ελληνικους υποτιτλους στα DivX, καλο θα ηταν να ξερουμε αν τους παιζει. Οπως και να μαθουμε τι γινεται με την USB θυρα που εχει, παιζει και βιντεακια κανονικα ή μονο mp3?