Το κορίτσι και το Μυστικό

D I M __ Z

AVClub Fanatic
27 June 2006
11,107
Ελλάδα
Εδώ και τρία περίπου χρόνια στο απέναντι γραφείο κάθεται η κα Εύα. Σε μια στιγμή αναπόλησης και χαλάρωσης λοιπόν μου εξομολογήθηκε ότι κάποτε τραγουδούσε, και μάλιστα ότι είχε τραγουδήσει με τον Μάνο Χατζιδάκη (και είχε γυρίσει και δίσκο) ...!!!!!

Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ανοίξω τον γουγλη και να αναζητήσω πληροφορίες ...
φευ !!! τίποτα ...!!!!
πριν προλάβω να σκεφτώ οτι μου κάνει πλάκα μου είπε οτι τραγουδούσε με το πατρικό της "Καναβαράκη Ευαγγελία".

Βρήκα λοιπόν τον δίσκο και αγόρασα το cd : Συνθέτης Μάνος Χατζιδάκης, Στίχοι Μάνος Ελευθερίου, τίτλος lp Ο Οδοιπόρος, το Μεθυσμένο Κορίτσι και ο Αλκιβιάδης .

Το άκουσα λοιπόν (καναδυό τραγούδια τα ήξερα ) και αποφάσισα να σας γράψω τις εντυπώσεις μου , τελικά όμως προτίμησα να παραθέσω την μαρτυρία ενός ανθρώπου (όπως την αλίευσα από το ιντερνέτι ) που περιγράφει την πρεμιέρα της παράστασης ............. νομίζω οτι δικά μου σχόλια δεν χρειάζονται ...

Το μόνο που θα προσθέσω είναι ότι η ίδια ήταν το "κίτρινο κορίτσι" ή απλώς "κορίτσι" και οτι μετά από περίπου 2-3 μήνες παραστάσεων ακολούθησε μια πανελλαδική περιοδεία. Μετά η ίδια αποσύρθηκε και σιγά σιγά το όλο θέμα θάφτηκε βαθιά μέσα της .... στη λήθη .....


http://tamystikatoukolpou.blogspot.com/2006/10/blog-post_11.html
 
Last edited: