HDMI/DVI SWITCER...

22 June 2006
34,746
NEO HRAKLEIO
Μόλις χτες ελαβα το νεο μου switcher gia hdmi-dvi πηγες.
Το αγορασα απο ebay...
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...0861&ssPageName=MERC_VIC_ReBay_Pr4_PcY_BIN_IT

Πολυ γρηγορη εξυπηρετηση (ηρθε μολις σε 10 μερες χωρις να περασει απο τελωνεια κλπ).
Τελικη τιμη , μαζι με μεταφορικα 66 ευρω.
Καλη ποιοτητα κατασκευης (με μονη εξαιρεση τα 2 κουμπια επιλογης που ειναι λιογο "σκληρα")
Οσον αφορα την εικονα επειδη το switcher ειναι μηχανικο δεν τιθεται θεμα συμβατοτητας.
Δοκιμασα 575p, 720p kai 1080i kai δουλεψε κανονικα.
Σαν πηγες εχω HTPC kai dvd-recorder Thomson me hdmi out.
Gia tα λεφτα του μια τιμια προταση νομιζω.
 
22 June 2006
34,746
NEO HRAKLEIO
Επειδη το swithcer ειναι μηχανικο αυτο σημαινει οτι περναει ολες τις αναλυσεις , αλλα εχει το αρνητικο οτι ισως με το καιρο χαλασουν οι επαφες.
Θα το δοκιμασω και με 1080p και θα σας πω.
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,618
Αθήνα
Απάντηση: Re: HDMI/DVI SWITCER...

vipcinemas said:
Mesa Augoustou tha sas valo powerbuy gia 4 se 1 tilexeirizomeno switcher HDMI, pou dinei 1080p.
Anamenete...

Άντε-άντε... αναμένουμε. Βάλε και καμιά photo να μας φτιάξεις λίγο...
Δεν θα κατεβείς Ελλάδα για καλοκαιράκι;

toxotis70 said:
Επειδη το swithcer ειναι μηχανικο αυτο σημαινει οτι περναει ολες τις αναλυσεις , αλλα εχει το αρνητικο οτι ισως με το καιρο χαλασουν οι επαφες.
Θα το δοκιμασω και με 1080p και θα σας πω.

Γιάννη δοκίμασε και πές μας... Πολύ καλή περίπτωση μου φαίνεται, και ειδικά η τιμή του.
 
22 June 2006
34,746
NEO HRAKLEIO
Αυτον το καιρο δεν προλαβαινω γιατι ειμαι μονος στη δουλεια (ο συναδελφος ειναι σε διακοπες) κι ετσι ολη η δουλεια ειναι πανω μου!
Προβληματα δεν εχω απο το switcher παντως (ο προβολεας κλειδωσε σε οτι αναλυση κι αν του εδωσα.)
Το μονο που παρατηρησα ειναι καποια sparks απο το dvd-recorder σε αναλυση 720p (thomson me HDMI) αλλα μαλλον οφειλονται στο μετριας ποιοτητας καλωδιου-ανταπτορα απο HDMI se DVI που πηρα.
Οταν βρω καποιο καλυτερο θα σας πω περισοτερα.
 

vipcinemas

Senior Member
29 June 2006
321
Liverpool
Re: Απάντηση: Re: HDMI/DVI SWITCER...

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ said:
Τhanks. Οταν θα βγει hdmi σύνδεση για το xbox360 θα το χρειαστώ διότι δεν έχω άλλες ελεύθερες ψηφιακές εισόδους στο iscan....


Na pareis to PS3.
To xbox kanei polu thoruvo!!!