Μια Νύχτα στο Μουσείο - Night at the Museum

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
NATMPoster.jpg

Μια Νύχτα στο Μουσείο
Night at the Museum

Εναλλακτικός : Μια μέρα στο Hollywood
Χρονιά : 2006
Μαχαλάς : ΗΠΑ
Είδος: ευχάριστη κουκουλίτσα
Μάστορας : Λάρι Σάουν
Παίχτες: Μπέν Στίλερ , Μίκυ Μάους Ρούνεϊ Ρόμπιν Γουίλιαμς
Κρατάει: 108´

Αν θέλετε να λέγεστε σινεφίλ ξεχάστε κάτι Ταρκόφσκι , Φελίνι και Μπέργκμαν . Εδώ κύριοι σας έχω μια από τις πιο φιλοσοφημένες ταινίες όλων των εποχών. Θέλετε πρωτότυπο σενάριο , σκηνοθετική άποψη , καλλιτεχνική φωτογραφία , πολιτικά μηνύματα , υπαρξιακές αναζητήσεις και πολιτιστικά στοιχεία? Ε τότε η ταινία αυτή πλάσθηκε για σας . Δεν έχετε παρά να την επιλέξετε και μετά ούτε που σας ξέρω ούτε που με ξέρετε.

τα εκθέματα αυτού του μουσείου ζωντανεύουν κάθε βράδυ και τα κάνουν λαμπόγυαλο .


Η ταινία καταγράφει με πολύ θεαματικό τρόπο την περιπέτεια που έζησε ο άμοιρός ο Λάρι όταν αποδέχθηκε την θέση του νυχτοφύλακα στο μουσείο Φυσικής Ιστορίας της Νέας Υόρκης. Ένα μουσείο τελείως διαφορετικό απ όλα τα υπόλοιπα του κόσμου όπου τα εκθέματα ζωντανεύουν κάθε βράδυ και τα κάνουν λαμπόγυαλο . Το σίγουρο είναι ότι με κάτι τέτοιες ταινίες περνάς όλος παραδόξως καλά.
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,875
NATMPoster.jpg

Μια Νύχτα στο Μουσείο
Night at the Museum

Εναλλακτικός : Μια μέρα στο Hollywood
Χρονιά : 2006
Μαχαλάς : ΗΠΑ
Είδος: ευχάριστη κουκουλίτσα
Μάστορας : Λάρι Σάουν
Παίχτες: Μπέν Στίλερ , Μίκυ Μάους Ρούνεϊ Ρόμπιν Γουίλιαμς
Κρατάει: 108´

Αν θέλετε να λέγεστε σινεφίλ ξεχάστε κάτι Ταρκόφσκι , Φελίνι και Μπέργκμαν . Εδώ κύριοι σας έχω μια από τις πιο φιλοσοφημένες ταινίες όλων των εποχών. Θέλετε πρωτότυπο σενάριο , σκηνοθετική άποψη , καλλιτεχνική φωτογραφία , πολιτικά μηνύματα , υπαρξιακές αναζητήσεις και πολιτιστικά στοιχεία? Ε τότε η ταινία αυτή πλάσθηκε για σας . Δεν έχετε παρά να την επιλέξετε και μετά ούτε που σας ξέρω ούτε που με ξέρετε.

τα εκθέματα αυτού του μουσείου ζωντανεύουν κάθε βράδυ και τα κάνουν λαμπόγυαλο .


Η ταινία καταγράφει με πολύ θεαματικό τρόπο την περιπέτεια που έζησε ο άμοιρός ο Λάρι όταν αποδέχθηκε την θέση του νυχτοφύλακα στο μουσείο Φυσικής Ιστορίας της Νέας Υόρκης. Ένα μουσείο τελείως διαφορετικό απ όλα τα υπόλοιπα του κόσμου όπου τα εκθέματα ζωντανεύουν κάθε βράδυ και τα κάνουν λαμπόγυαλο . Το σίγουρο είναι ότι με κάτι τέτοιες ταινίες περνάς όλος παραδόξως καλά.



αμα βγει και σε ταινια οι περιπετειες μου σαν Διαχειριστης τοτε τα ξαναλεμε!!!!!!
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
εμαθα το εξης παραδοξο που για την ακριβεια του επιφυλασσομαι.....

η ταινια βγαινοντας σε dvd και λοιπα φορμα εκανε 100 millionia $ και εγινε το ελα να δεις............
 

Stergito

Μέλος Σωματείου
11 November 2006
14,527
Θεσσαλονίκη
την περιπέτεια που έζησε ο άμοιρος ο Λάρι όταν αποδέχθηκε την θέση του διαχειριστή στην κατηγορία καφέ του AVClub.gr

Έτσι είναι καλύτερα νομίζω! :flipout:


Υ.Γ. Κώστα, συγγνώμη για την παραποίηση των λεγόμενών σου.
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,443
Ελευσίνα
Απάντηση: Re: Μια Νύχτα στο Μουσείο - Night at the Museum

εμαθα το εξης παραδοξο που για την ακριβεια του επιφυλασσομαι.....

η ταινια βγαινοντας σε dvd και λοιπα φορμα εκανε 100 millionia $ και εγινε το ελα να δεις............

Πολυ συμπαθητική ταινία, κάτι ξύπνησε μέσα μου απο τα παιδικά μου χρόνια...

Για την ιστορία η ταινία βρίσκεται 36η στο παγκόσμιο box office με εισπράξεις 570 εκατομ. USD. Απίστευτο!
 

markont

Established Member
19 June 2006
230
Είναι από τις ταινίες που έχουν καταπληκτικά εφέ και μόνο.
Μέτρια - και πολύ της είναι - ταινία
 

georgeobird

New member
5 February 2007
66
Αθήνα
Eντάξει, συμπαθητική... περνάει ευχάριστα η ώρα, δεν μετανιώνεις που έκατσες να τη δεις, δεν έχει όμως να σου προσφέρει κάτι που θα μείνει ή κάτι για το οποίο θα γελάσεις με την ψυχή σου.
Εγώ την είδα στο αεροπλάνο της ΟΑ γυρνώντας από Λονδίνο, πριν τις διακοπές του Πάσχα.
 

Mihalis S.

Supreme Member
19 June 2006
3,497
Για το είδος της είναι αρκετά καλή. Περνάς ευχάριστα αλλά δεν θα περιμέναμε και τίποτε περισσότερο.
 

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
Καλησπέρα, ξεκίνησα για να το δω χθές.......άντεξα 34´λεπτά πριν το κλείσω.!!! Κατά τη γνώμη μου απο τις μεγάλες πατάτες της χρονιάς, ψήφισα κακή.
 
17 June 2006
23,742
Αθήνα
Μόλις την είδα. Οντως καλή εικόνα και ήχος. Οσο για την ταινία, δείτε την με τα παιδιά σας. Θα περάσουν ευχάριστα.
Οσο για σας, βολευτείτε σε έναν καναπέ και....καλό σας ύπνο-bye-
 
17 June 2006
3,031
Μόλις την είδα. Οντως καλή εικόνα και ήχος. Οσο για την ταινία, δείτε την με τα παιδιά σας. Θα περάσουν ευχάριστα.
Οσο για σας, βολευτείτε σε έναν καναπέ και....καλό σας ύπνο-bye-

Που την είδες?
Πάνω ή κάτω?
 
17 June 2006
23,742
Αθήνα
Πάνω. Μια χαρά η component. Αφού ώρες ώρες κοίταζα να δω αν όντως παίζει η component, γι αυτό είπα ότι πρέπει να έχει και πολλή καλή εγγραφή.
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Απίστευτη μούφα....
icon9.gif
(Τα πρώτα 30' δηλαδή γιατί παραπάνω δεν "βγαίνει" με τίποτε...)