Διαβολικός επισκέπτης - First born

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
firstborn.jpg

Διαβολικός επισκέπτης
First born
Εναλλακτικός τίτλος: άλλο ένα σπίτι , άλλη μια πονεμένη ιστορία.
Χρονιά : του δράκου ( 2007 )
Μαχαλάς : ΗΠΑ
Είδος: στοιχειωμενοσπιτιάρικο δράμα
Μαέστρος: Ισαάκ Γουέμπ
Παίχτες : Ελίζαμπεθ Σού ( μου , του ) Στίβεν Μάκιντος , Κ¨αντι Γουίντοους κλπ
Κρατάει: 90’

Θα μπορούσε να είναι μια από τα ίδια , δηλαδή μια ταινία με μια οικογένεια που μετακομίζει σ ένα στοιχειωμένο σπίτι στο δάσος. Όχι όμως φίλοι μου . Υπάρχει διαφορά και αυτήν φρόντισε να την κάνει η φίλη μας η Σπέντζος με την εκπληκτική εικαστική της παρέμβαση στο format εικόνας κα ήχου του πρωτοτύπου . Το μελλοντικό 4:3 είναι ήδη εδώ και ο απίστευτος παραδείσιος θα έλεγα καλύτερα ήχος των 2 το πολύ καναλιών μας καθηλώνει με πρωτόγνωρο τρόπο για τα εγχώρια δεδομένα . Κάτι τέτοια είναι που με κάνουν περήφανο για το ότι ζω στην Ελλάδα.

Τα όργανα άρχισαν να βαράν . Καλώς ήρθατε στην κόλαση

Μια καλλίγραμμη σιτεμένη χορεύτρια του go-go αποσύρεται στο νέο της σπιτικό, μια βίλα στο δάσος για να ασχοληθεί με την ανατροφή του νεόφερτου παιδιού της . Το σπίτ αυτό όμως κρύβει απόκοσμα μυστικά που καλείτε τώρα η κοπέλα μας να ανακαλύψει με όχι και τόσο ευχάριστο τρόπο. Τελικό συμπέρασμα ? Αυτή η Σου όσο μεγαλώνει τόσο καλύτερη γίνεται ( όχι υποκριτικά)
 

Johnkokk

Senior Member
20 June 2006
464
Κώστα αληθεύει πως τα διάφορα κονσόρτσια(!!!) στο Ηolywood μελετάνε νεες τεχνολογίες για να πάμε πλέον σε 1 κανάλι ήχου ? Αν ναι, σε πόσο καιρό το βλέπεις να έρχεται στην Ελλάδα, όπου ως γνωστόν οι καινούργιες τεχνολογίες έρχονται καθυστερημένα ?

Επίσης κάτι άκουσα, οτι κάποιες εταιρείες διανομής στην Ελλάδα μας δοκιμάζουν πειραματικά ενα νεο φορμά 1:5 ή όπως το αποκαλούν χαιδευτικά "καμινάδα" για ευνόητους λόγους.Εχεις ακούσει κάτι και αν πιστεύεις οτι θα έχει επιτυχία ?

Ευχαριστώ.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Κώστα αληθεύει πως τα διάφορα κονσόρτσια(!!!) στο Ηolywood μελετάνε νεες τεχνολογίες για να πάμε πλέον σε 1 κανάλι ήχου ? Αν ναι, σε πόσο καιρό το βλέπεις να έρχεται στην Ελλάδα, όπου ως γνωστόν οι καινούργιες τεχνολογίες έρχονται καθυστερημένα ?

Επίσης κάτι άκουσα, οτι κάποιες εταιρείες διανομής στην Ελλάδα μας δοκιμάζουν πειραματικά ενα νεο φορμά 1:5 ή όπως το αποκαλούν χαιδευτικά "καμινάδα" για ευνόητους λόγους.Εχεις ακούσει κάτι και αν πιστεύεις οτι θα έχει επιτυχία ?

Ευχαριστώ.
¨Νομίζω πως το επόμενο του τεχνολογικό βήμα ( άλμα ) θα είναι ταινίες χωρίς καθόλου ήχο , βωβός κινηματογράφος δηλαδή και αργότερα θα προχωρήσουν κα στην απίστευτη τεχνολογία του ασπρόμαυρου φιλμ. Για σκεφτείτε τα πλεονεκτήματα όλων αυτών? Ούτε ρυθμίσεις στον προβολέα ούτε στον ενισχυτή. Κάτι δεν συγκλίνουν σωστά τα χρώματα , δεν αποδίδει σωστά το κόκκινο , το woofer μπουμάρει περισότερο απ το κανονικό , δεν ακούω σωστά τους διαλόγους κλπ θα πάψουν πλέων να μας απασχολούν .
Τεχνολογία φίλε μου :flipout::flipout: