Media-Tech MT4160

margamanos

Senior Member
28 January 2007
378
Somewhere...
Εδώ και κανα μήνα τον έχω,
ScreenShot003.png

Media-player-HD-cu-DVB%2845%29T-Media-Tech-MT4160-Cinema-HQ-pic2.jpg


Τον πήρα με μοναδικό κριτήριο οτι παίζει και FLAC. σαν media player δε με έχει απογοητεύσει ακόμα. Το μοναδικό που κάνει στους υποτίτλους το 'Α το βγάζει με ερωτηματικό.
Από την Πολωνία ήρθε.
Δε βρήκα κάποιο νήμα για αυτόν οπότε είπα να "εμπλουτίσω" λίγο την κατηγορία
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: MEDIA-TECH MT4160 DVB-T

Και πολύ καλά έκανες. Ο λαός ζητάει περισσότερες φωτογραφίες ή και βίντεο απο τον δέκτη σε λειτουργία. :smile:

Απο που τον αγόρασες;
 

margamanos

Senior Member
28 January 2007
378
Somewhere...
Re: MEDIA-TECH MT4160 DVB-T

:a0210: Oκ, όταν επιστρέψω σπίτι θα μεριμνήσω. Διαθεσιμότητα βρήκα μόνο εδώ και εδώ αλλά απότι βλέπω έχουν τελειώσει. Εγώ τον είχα παραγγείλει από το πρώτο κατάστημα στη Ρόδο. Δεν τον έχω λειτουργήσει και πολύ, πάντως έναν σκληρό 1,5Τ μια χαρά τον διάβαζε και mkv παίζουν κανονικά, για FLAC δε το συζητάμε, αυτός ήταν και ο λόγος που τον πήρα. Η σελίδα του κατασκευαστή είναι αυτή. Το menu του φαίνεται κάπως λιτό, θα ήθελα κανά firmware update αλλά που..
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Re: MEDIA-TECH MT4160 DVB-T

Στην σελίδα του υπάρχει αναβάθμιση στην έκδοση 2.3, αλλά πιθανόν να έχει ήδη αυτή ο δέκτης σου.

Είχε καθόλου κολλήματα;
Είναι η έκδοση 2, χωρίς ομοαξονικές εξόδους αλλά με αποκωδικοποίηση DTS;


Αν πωλείται ακόμη, ο μόνος δέκτης στην αγορά με επεξεργαστή Sunplus 1500.
Μόνο ο Crypto ReDi 250 είχε κυκλοφορήσει με τον ίδιο επεξεργαστή και αποκωδικοποίηση DTS.
 
Last edited:

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: MEDIA-TECH MT4160 DVB-T

:a0210: Oκ, όταν επιστρέψω σπίτι θα μεριμνήσω. Διαθεσιμότητα βρήκα μόνο εδώ και εδώ αλλά απότι βλέπω έχουν τελειώσει. Εγώ τον είχα παραγγείλει από το πρώτο κατάστημα στη Ρόδο. Δεν τον έχω λειτουργήσει και πολύ, πάντως έναν σκληρό 1,5Τ μια χαρά τον διάβαζε και mkv παίζουν κανονικά, για FLAC δε το συζητάμε, αυτός ήταν και ο λόγος που τον πήρα. Η σελίδα του κατασκευαστή είναι αυτή. Το menu του φαίνεται κάπως λιτό, θα ήθελα κανά firmware update αλλά που..
Το βίντεο που ανέβασες, προσωπικά μου αρκεί.
Πως κατάλαβα οτι τον αγόρασες απο την Πολωνία; :p Γι' αυτό ρώτησα, μήπως αρχίσουμε εμπορικές σχέσεις με τα εκεί μαγαζιά.

Αν πωλείται ακόμη, ο μόνος δέκτης στην αγορά με επεξεργαστή Sunplus 1500.
Μόνο ο Crypto ReDi 250 είχε κυκλοφορήσει με τον ίδιο επεξεργαστή και αποκωδικοποίηση DTS.

Κι έλεγα τι μου θυμίζει το όνομα...
Αυτός ήταν ο Sunplus που έψαχνα, τον είχε πάρει το μάτι μου σε ένα γαλλικό forum.