Το Κεντρί — The Sting [Blu-Ray]

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1thesting.jpg
sting_cover_thumb1.png










ΤΟ ΚΕΝΤΡΙ
The Sting







» Παίζουν: Πόλ Νιούμαν, Ρόμπερτ Ρέντφορντ, Ρόμπερτ Σο, Τσάρλς Ντέρνινγκ, Ρεϊ Γουάτσον, Χάρολντ Γκούλντ
» Σκηνοθέτης: Τζόρτζ Ροϋ Χιλ

» Διάρκεια: 129' λεπτά
» Κατηγορία: Αστυνομική
» Διανομή: Sony

» Ημ. Κυκλοφορίας: 11 Ιουνίου 2012

» Έτος: 1973
» imdb Rating: 8,4 /10

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κάδρο ταινίας: 1.85:1
» Κυκλοφορεί σε: Blu-Ray







» Υπόθεση:
Σικάγο, δεκαετία του '30. Ο Τζώνυ Χούκερ, νεαρός μικροαπατεώνας προσπαθεί με τον φίλο του Λούθερ
να πιάσουν την καλή κάνοντας μικροκομπίνες. Σε μια τέτοια καλά σκηνοθετημένη στιγμή, κλέβουν το
πορτοφόλι ενός τύπου που για κακή τους τύχη είναι εισπράκτορας του Ντόϋλ Λόνεγκαν, ενός σκληρού
και αδίστακτου γκάνγκστερ που με την βιτρίνα του τραπεζίτη διαφεντεύει την πόλη.

Ο Λόνεγκαν μαθαίνει για την κλοπή και αρχίζει να τους κυνηγάει. Ο Τζώνυ ξεφεύγει και με σύσταση του
Λούθερ πηγαίνει να βρει τον Χένρυ Γκόντορφ έναν μάγο της απάτης, για να συνεχίσει την "καριέρα" του.
Στο μεταξύ οι άνθρωποι του Λόνεγκαν βρίσκουν τον Λούθερ και...'










 
19 June 2006
35,671
Τι ακριβώς κάνουμε? Πρέπει να ψηφίσουμε ''Το Κεντρί''? Ωραία...

Άκη, σβήσε τις επιλογές πολύ καλή, καλή, μέτρια, κακή.

Το ''εξαιρετική'' φθάνει και περισσεύει.:grinning-smiley-043
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Η ταινία το ξέρουμε οτι είναι εξαιρετική, Γιάννη. Την ποιότητα της μεταφοράς σε BD πάλι μπορεί να καταστρέψει και αριστουργήματα.

Στην συγκεκριμένη, πιο πολύ θελω να μάθω για την ποιότητα του ήχου.
 

Mitsuhirato

New member
18 October 2010
32
Η ταινία το ξέρουμε οτι είναι εξαιρετική, Γιάννη. Την ποιότητα της μεταφοράς σε BD πάλι μπορεί να καταστρέψει και αριστουργήματα.

Στην συγκεκριμένη, πιο πολύ θελω να μάθω για την ποιότητα του ήχου.


Η ποιότητα του ήχου και της εικόνας είναι ανώτερη στο Bluray απο το DVD. Το ξέρω γιατί έχω και τις δύο εκδόσεις. Έχει επίσης και κάτι ωραία documentaires στα extras. Ωστόσο έκανε 28 Ευρώ στο Public όπου πιστεύω οτι είναι τσιμπημένη η τιμή ...
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Η ποιότητα του ήχου και της εικόνας είναι ανώτερη στο Bluray απο το DVD. Το ξέρω γιατί έχω και τις δύο εκδόσεις. Έχει επίσης και κάτι ωραία documentaires στα extras. Ωστόσο έκανε 28 Ευρώ στο Public όπου πιστεύω οτι είναι τσιμπημένη η τιμή ...

Ευχαριστώ για την απάντηση :2thumb22sup: Ποιός θα το φανταζόταν οτι θα ακούγαμε τα ragtime του 1900 σε DTS-MA :D

Έχω καρό να το δω αλλα όσο την σκέφτομαι, τόσο αντιλαμβάνομαι πόσο απίστευτη ταινία είναι.
 

toliskot

Supreme Member
20 February 2012
4,465
Ραφήνα
Μόνο τσιμπημένη;;; αναφυλακτικό σοκ είναι αυτό!

Δεν πειράζει θα το πάρουμε με 1,5 ευρώ από το video club. Τελικά νομίζω ότι είναι πεταμένα χρήματα να αγοράζω ταινίες τόσο ακριβές τη στιγμή που μπορώ να τις δω ανά πάσα στιγμή πολύ οικονομικά από το video club της γειτονιάς.
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Δεν πειράζει θα το πάρουμε με 1,5 ευρώ από το video club. Τελικά νομίζω ότι είναι πεταμένα χρήματα να αγοράζω ταινίες τόσο ακριβές τη στιγμή που μπορώ να τις δω ανά πάσα στιγμή πολύ οικονομικά από το video club της γειτονιάς.

Όπως το δει κανείς ;)


28 ευρώ είναι σχετικά καλή τιμή! Έχει τύχη πολλές φορές να δώσω περισσότερα για απλό δισκακι dvd!!!

(Send from iPhone)
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,421
Θεσσαλονίκη
Αυτο το soundtrack δικαιολογεί τα πάντα... Αν στείλουμε νέα μπομπινα στους "εξωγηινους" πρέπει να είναι opening