Logitech Wireless Touch K400 Πληκτρολόγιο & touchpad 3.5"

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,475
Πειραιάς
Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά τελικά την δουλειά του κ με το παραπάνω....

Ήθελα ένα ασύρματο πληκτρολόγιο με ενσωματωμένο ποντίκι (touchpad) για το htpc που έχω στο σαλόνι, καθώς τα καλώδια τα απεχθάνομαι για αυτό που το θέλω, ενώ ένα άλλο μικρούλι gadgetάκι που είχα πάρει της lenovo, τελικά δεν με βόλεψε.

Κατέληξα λοιπόν στο παραπάνω σετ, όπου είναι μέτριο σε μέγεθος, έχει όμως πολυυυύ μεγάλη αυτονομία με δύο ΑΑ μπαταρίες(συμπεριλαμβάνονται στο κουτί), ασύρματο 2.4ghz κ με πολύ καλής απόκρισης οθόνη αφής για το ποντίκι, πολύ καλή αίσθηση αφής στα πλήκτρα του, ενώ είναι κ αθόρυβα, έχει κουμπί on/off, ενώ κοστίζει 40 ευρώ μόνο. :grinning-smiley-043

Εγώ το αγόρασα από το Public.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ : http://www.logitech.com/en-roeu/keyboards/keyboard/devices/8276

logitech-wireless-touch-k400-hands-on-1.jpg
logitech-wireless-touch-k400-hands-on-17.jpg
logitech-wireless-touch-k400-hands-on-0.jpg
logitech-wireless-touch-k400-hands-on-6.jpg


logitech-wireless-touch-k400-hands-on-19.jpg
logitech-wireless-touch-k400-hands-on-11.jpg
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,475
Πειραιάς
Το touchpad του είναι αρκετά καλό, άμεσα ανταποκρίνεται στην κίνηση του χεριού, καταλαβαίνει 2 δάχτυλα ταυτόχρονα πάνω του για να κάνει scroll πάνω/κάτω, ενώ ανάλογα με την ταχύτητα που κινώ το δάχτυλό μου, ανάλογα κινείται κ ο κέρσορας !
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Αν η ακτινα δρασης του ασυρματου φτανει, ειναι μια χαρα. Δυστυχως εγω εχω ενα πιο "γκουμουτσα" γιατι η αποσταση μου επιβαλλει να χρησιμοποιω bluetooth.
Επισης ειναι βολικο που εχει toutchpad. Γλυτωνεις και το ποντικι.
Στη δικη μου περιπτωση το ποντικι βεβαια επιβαλλεται μιας και το pc εχει πολλαπλες χρησεις.
Για htpc και σερφαρισμα ομως το βρισκω πολυ καλο.
Και πληκτρα μικρης διαδρομης. (απο αυτα που μου αρεσουν)
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
έχω πάρει ένα αντίστοιχο του πλαισίου και με έχει βολέψει πολύ. κινούμαι με βελάκια και 4 -5 πλήκτρα στο xmbc και το touch pad βολεύει στο σερφάρισμα και στα windows γενικότερα. ένα μειονέκτημα είναι οτι τα πλήκτρα του δεν είναι φωτιζόμενα και στην θέαση ταινιών σε πλήρες σκοτάδι είναι πρόβλημα. βέβαια το logitech είναι σε πολύ καλή τιμή και μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση - του πλαισίου το πήρα λίγο κάτω από 50 και είναι κινεζοκατασκευή με το όνομα του.
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,475
Πειραιάς
Το touchpad του logitech είναι πολύ βολικό τελικά.
Είναι 3.5", αρκετά μεγάλο, αν ήταν ακόμα μεγαλύτερο θα ήταν ακόμα καλύτερα, αλλά είναι όσο έχουν όλα τα φορητά συνήθως.
Σε συνθήκες πλήρους σκότους, το ότι δεν έχει φωτιζόμενα πλήκτρα είναι πρόβλημα, αλλά αφού θυμηθώ ότι έχει 40 ευρώ τότε το ξεπερνώ γρήγορα...! :grinning-smiley-043
Πολύ βολικό εν κατακλείδι - άριστη αγορά κατ'εμέ !! :a0210: