Samsung C650 LCD

delchris

New member
24 April 2012
9
Καλησπέρα παιδια.

εχω την Samsung C650 LCD εδω και 1,5 χρονο το τελευταιο δυμηνο εχει αρχισει και μου κανει καποια "νερα", αυξομειώνεται η φωτεινοτητα της οθονης απο μονη της....

δηλαδη, κατα την διαρκεια μιας ταινιας ξαφνικα ψιλο σκοτινιαζει και μετα απο λιγο επανερχεται απ μονη της. Ειναι σαν να "παιζω" εγω με τις ρυθμισεις μεταξυ κινηματογραφικης και ζωντανης

Να την στειλω στο σερβις πριν συμπληρωσω την 2ετια μου?
 

toliskot

Supreme Member
20 February 2012
4,465
Ραφήνα
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με μια samsung 52''. Κάθε μισή ώρα περίπου από κινηματογραφική λειτουργία γυρίζει από μόνη της σε δυναμική. Δεν το έχω λύσει ακόμα.
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με μια samsung 52''. Κάθε μισή ώρα περίπου από κινηματογραφική λειτουργία γυρίζει από μόνη της σε δυναμική. Δεν το έχω λύσει ακόμα.

Δοκίμασες να κάνεις ένα reset, μήπως και είναι ορισμένη σε λειτουργία καταστήματος η τηλεόραση;
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Aπό το μενού, ναι... Κάπου θα πρέπει να έχει κάποιο υπομενού συστήματος ή κάπως έτσι, όπου θα υπάρχει η σχετική εντολή. Λογικά, θα συντονιστούν και τα κανάλια από την αρχή μάλλον...
 

toliskot

Supreme Member
20 February 2012
4,465
Ραφήνα
Το έψαξα το menu. Δεν βρήκα επιλογή reset. Το μόνο που υπάρχει είναι η επιλογή ''επαναφορά'' στις ρυθμίσεις εικόνας. Την επέλεξα αλλα δεν έκανε τίποτα. Το πρόβλημα συνεχίζεται.
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Το έψαξα το menu. Δεν βρήκα επιλογή reset. Το μόνο που υπάρχει είναι η επιλογή ''επαναφορά'' στις ρυθμίσεις εικόνας. Την επέλεξα αλλα δεν έκανε τίποτα. Το πρόβλημα συνεχίζεται.

Για δοκίμασε αυτό:

If the unit is accidentally set to Store Demo mode and you want to return to Home Use (Standard): Press the volume button on the TV. When the volume OSD is displayed, press and hold the MENU button on the TV for 5 seconds
 

toliskot

Supreme Member
20 February 2012
4,465
Ραφήνα
Το έκανα αυτό. Είχες δίκιο. Μια χαρά δουλεύει τώρα. Απλός ήθελε δύο φορές να γίνει. Μία σε λειτουργία TV και μία στην είσοδο του Blu Ray.