Samsung - Εχει ηχο αλλα η εικονα εμφανιζεται αρκετα αργοτερα....

dannie

New member
10 November 2010
86
Εχω μια Samsung LE 26R32B
Οταν την ανοιγω εχει ηχο αλλα η εικονα εμφανιζεται μιση ωρα περιπου μετα....ποιο μπορει να ειναι το προβλημα και αν αξιζει να επισκευαστει(μηπως καποιος ειχε παρομοια εμπειρια)??
Ευχαριστω!!!
 

Altair

New member
30 March 2012
5
Παίδες λίγο τα φώτα σας.
Έχω το εξής πρόβλημα:
http://www.dslreports.com/forum/r208...-but-has-Sound
http://www.youtube.com/watch?v=rq7z1M7wRHc&feature=related

Επειδή σε λιγότερο από μήνα θα φύγω,δε λέει να πάρω νέα τηλεόραση και να την έχω ένα εξάμηνο να κάθεται "σπαταλώντας" την εγγύησή της.Έδωσα λοιπόν την παλιά σε ένα μάστορα και μου είπε ότι γύρω στα 60-70 θα χρειαστεί για να φτιάξει.Αξίζει να τα δώσω;Ούτε εγγύηση θα έχω ούτε τίποτα μετά,απλά ρωτάω τη γνώμη σας.99% θα δεχτώ πάντως.
 

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
Μα αν έχεις εγγύηση, γιατί να μην την πας στο επίσημο σέρβις, να στην φτιάξουν δωρεάν;
 

Altair

New member
30 March 2012
5
Δεν έχω εγγύηση για αυτήν.Την έχω 4 χρόνια.Απλά λέω ότι δεν μπορώ να πάρω νέα ακόμα γιατί για 6 μήνες θα λείπω οπότε τσάμπα θα πάει η εγγύησή της.
 

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
Τότε, είναι μονόδρομος να κάνεις αυτό που είπες, αρκεί να είναι σίγουρος ο μάστορας ότι μπορεί να την φτιάξει.
 

dannie

New member
10 November 2010
86
Δεν έχω εγγύηση για αυτήν.Την έχω 4 χρόνια.Απλά λέω ότι δεν μπορώ να πάρω νέα ακόμα γιατί για 6 μήνες θα λείπω οπότε τσάμπα θα πάει η εγγύησή της.
Πες μας αν την πας τι αποτελεσμα θα εχει...?
Εσενα δεν επανερχεται καθολου η εικονα???
 

Altair

New member
30 March 2012
5
Δεν ξέρω αν επανέρχεται κάποια στιγμή η εικόνα,έβλεπα ότι δεν έχει εικόνα και την έκλεινα.Ναι θα την φτιάξω και ανάλογα το αποτέλεσμα θα ενημερώσω.Ευχαριστώ.
 
31 December 2010
1,624
ATHENS - NEA MAKRI
Οι συσκευες αυτες κανουν δεκαδες βλαβες με σχετικη προιστορια διαφορων θεματων ...με ιεραρχιση συχνοτητας βλάβης πυκνωτες τροφοδοσιας ,προβληματα στις πλακετες t-con , προβληματα σε κολλησεις ¨κεντρικη ,t-cpn και inverter οσες εχουν ....Θελει μαστορα
 

Altair

New member
30 March 2012
5
Λοιπόν μια και σας το είχα τάξει,σήμερα μου την έφερε ο μάστορας.70 ευρώ πήρε.
Όλα φαίνονται καλά για την ώρα.Έχετε τίποτα να προτείνετε (ρυθμίσεις πχ κλπ) ώστε να την δοκιμάσω καλύτερα και να μπορέσω να δώσω μια πιο εμπεριστατωμένη περιγραφή/αξιολόγηση;