ASUS O!Play TV Pro 3D DVB-T Multimedia Player and Recorder

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Η Asus λανσάρει το O! Play TV Pro. Ένα media player εξοπλισμένο με τον επεξεργαστή RTD1186 της Realtek, ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη DVB-T & 3D ικανότητες

Δέχεται σκληρούς δίσκους 3,5 " [έως 3ΤΒ] που τον χρησιμοποιεί όχι μόνο για την αναπαραγωγή media αρχείων, αλλά και για την αποθήκευση εγγραφών ψηφιακών προγραμμάτων.

Παρέχει μεγάλη συμβατότητα σε ότι αφορά στην αναπαραγωγή αρχείων media, όπως TRP, MP4, MOV, AVI, ASF, WMV, MKV, FLV, TS, MTS, M2TS, ISO DVD & Blu-Ray, DAT, MPG, VOB, ISO, M1V, M2V, M4V, APE, MP2, MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, AIFF, Dolby Digital Plus, DTS digital Surround, Dolby True HD (Passthrough), Dolby True HD (Decoding), Tag ID3, MS-ADPCM/LC-AAC/HE-ACC/COOK/RA-Lossless

Απουσία για τους ενδιαφερόμενους, η έλλειψη υποστήριξης DTS-HD [bitstream]

Παίζει επίσης 3D αρχεία εικόνας [Side by Side & Up - Down], όπως επίσης και αρχεία AVC / MVC [ISO Blu-Ray 3D].

Υποστηρίζει το πρωτόκολλο Media Gateway UPnP [DLNA], διαθέτει ενσωματωμένο Wi-Fi και παρέχει πρόσβαση σε πολλές υπηρεσίες του Διαδικτύου όπως το Dailymotion, Flickr, Internet Radio, Picasa, Podcast, RSS News, Radio, Yahoo Finance, Yahoo Weather, Youtube Leanback, YouTube, Youtube XL αλλά και το VOD του Acetrax.

Μπορεί να ελεγχθεί από ένα smartphone [iOS και Android], ενώ διαθέτει δύο θύρες USB Host, USB 3.0 για να μεταφέρετε αρχεία με μεγάλη ταχύτητα, θύρα Ethernet, έξοδο HDMI και ενσωματωμένο αναγνώστη καρτών SD / MMC / MS / XD.

Η τιμή του στο Idealo.de είναι στα 170-200 € [χωρίς δίσκο]

www.fullhd.com
www.asus.com/Multimedia/Digital_Media_Player/OPlay_TV_Pro
 

baniko

Senior Member
4 October 2007
558
Katerini
εκτός από "η έλλειψη υποστήριξης DTS-HD [bitstream]", δεν έχει και web browser, κατά τα άλλα έχει τα πάντα. Μένει να δούμε κανένα τεστ και πως τα παει με τα ελληνικά.
 

endoman

New member
13 November 2011
64
Φαινεται υπερπληρες κ σε λογικη τιμη. Ξερουμε αν θα ερθει ελλαδα? Ο αντιπροσωπος ποιος ειναι?
 

endoman

New member
13 November 2011
64
Δικιο εχεις φιλε, μου ξεφυγε! Κ φαινοτανε καλη ευκαιρια. Οπως κ να'χει, αν καποιος το εχει ας μας πει εντυπωσεις.
 

nikx

Senior Member
12 January 2013
470
10 χρονια μετα επεσε στα χερια μου και μου λειπει το παρακατω USB καλωδιο για το pc link που ειχε η συσκευασια.
Αυτο επιτρεπει να βλεπει τον εσωτερικο σκληρο του ASUS (που του βαζεις εσυ) το πισι σαν εξωτερικο σκληρο με σκοπο να τον φουλαρεις με οτι θες.
Το ερωτημα ειναι τι καλωδιο USB ειναι ; μπορω να το βρω στην αγορα η ειναι Proprietary της Asus.

Kατω ακολουθει η φωτο του καλωδιου που ειχε η συσκευασια μεσα και μια φωτο απο το κουτι μου με την εισοδο του USB για να δειτε και να μου πειτε.

asus2.jpg

asus.jpg
 

nikx

Senior Member
12 January 2013
470
Eυχαριστω και καλες γιορτες.
Δεν ξερω γιατι μου φανηκε εξωτικο το καλωδιο.