Crypto ReDi 210MP HDMI ή Crystal Audio Micro - HD???

jimevi13

New member
17 March 2010
12
Crystal Audio Micro - HD
Crypto ReDi 210MP HDMI
DIGITALWORLD HDT-150 USR

είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους 3 φθηνούς κατά εμε αποκωδικοποιητές.με τραβάει που έχουν το HD άρα σύνδεση με HDMI καλώδιο σε τηλεόραση sony LCD που έχω δίχως mpg4.
ποιον απο τους 3 προτείνεται? με ενδιαφέρει και η λειτουργία τους ως media player και να μπορει να διαβαζει σωστα ελληνικους υποτιτλους εξωτερικους και να μην εχει προβληματα σε ηχο κατα την αναπαραγωγή.Το πρόβλημα μικρής γραμματοσειράς δεν με πειράζει (εκτός και αν είναι τόσο μικροί που θες κιάλια για να τους δείς).Επίσης δεν έχω πρόβλημα σε μεγάλα αρχεία αν δεν τα διαβάζει!ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ που θα διαβάζει θέλω να μην έχει lag.
ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :2thumb22sup:
 

jimevi13

New member
17 March 2010
12
χίλια ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά δεν κατάλαβα ποιος είναι καλύτερος απο τους 3.
κατανοώ ότι ο 210Α MP είναι καλύτερος απο τον 210Α ΜΡ.
αλλά ο 210Α MP σε σχέση με τον micro - HD και τον DIGITALWORLD HDT-150 USR ποιον να προτιμήσω απο τους 3 με βάση τις απορίες που αναφέρω στο 1ο ποστ???

και πάλι χίλια ευχαριστώ!
 

jimevi13

New member
17 March 2010
12
επι πλέον με ενημέρωσαν απο την Crypto ότι ο 210ΜΡ με τον 210Α ΜΡ είναι ίδιοι ακριβώς απλά ο 210Α είναι πιο νέο μοντέλο ενώ ο 210 έχει σταματήσει πλέον.

μια διευκόλυνση παίδες!!!:) :) :) :)
 

jimevi13

New member
17 March 2010
12
ειδα και τον εξής:
HYUNDAI HDT3001HDPVR

έχει κανένας γνώμη για αυτόν???

Αν και μάλλον θα καταλήξω είτε σε
Crystal Audio Micro - HD
'η στον HYUNDAI HDT3001HDPVR
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Ο HYUNDAI HDT3001HDPVR είναι κλώνος του προηγούμενου CA HD, του Xoro 7510 και του Lifeview LV6TMPVR4.
O Lifeview έχει το νεότερο λογισμικό στον Πολωνικό server, ενώ της Crystal είναι λίγο παλιότερο.

Αν δεν σε ενοχλεί ο μεγάλος χρόνος zapping, πάρε τον και κάνε τον LV6TMPVR4. Ούτε ο αντικαταστάτης του δεν είναι τόσο καλός. Πολλοί που τον είχαν λένε ότι είναι ο καλύτερος δέκτης που πέρασε από τα χέρια τους. Εγώ που τον πούλησα, το μετάνιωσα.
Δεν βλέπω κανέναν λόγο να προτιμήσει κανείς τον Crystal.

Αν θέλεις, πες πού πουλάνε ακόμα τον 3001.
 

jimevi13

New member
17 March 2010
12
εδώ τον βρήκα αλλά είπα να μην βάλω λινκ μην θεωρηθεί διαφήμιση!!!

απλά πες μου πώς του αλλάζω το λειτουργικό του, τί γίνεται με τις αναβαθμίσεις μετά, τί παίζει με την εγγύηση, και τί γίνεται με την γλώσσα (ελληνικά) καθώς και υποτίτλους εξωτερικούς στα Ελληνικά!
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Δεν είναι λειτουργικό σύστημα :)
Στο θέμα του 7510 έγραψα τις οδηγίες.
Δεν θα υπάρξουν άλλες αναβαθμίσεις για το 7828.
Αν σου καεί ο δέκτης, δεν φαίνεται ποιό λογισμικό έχει, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση.
 

jimevi13

New member
17 March 2010
12
Αν πάω για τον HYUNDAI HDT3001HDPVR και τον αφήσω ώς έχει απο το κατάστημα αυτό και έχει τους drivers τους αρχικούς που είχανε κάποια ψιλοπροβλήματα που μπορούμε να βρούμε τις αναβαθμίσεις?

και αν σου ειναι εύκολο μπορείς να μου πείς κάποιους m-star εφόσον αυτοί που έγραψα είναι Ali?γιατί σε εμας το τηλεοπτικό σήμα στην Ήπειρο τώρα άρχισε να έρχεται οπότε δεν ξέρω ούτε τις διαφορές αλλά ούτε και ποιοι είναι m-star και ali!

και πάλι χίλια ευχαριστώ!
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Δεν υπάρχουν ενημερώσεις από τον εισαγωγέα του 3001.

Ο μόνος ALI που ανέφερες είναι ο 210. Στην αγορά, μόνο οι 210/A/AD και 220 είναι HD ALI δέκτες (απ' όσο θυμάμαι τουλάχιστον).
 

jimevi13

New member
17 March 2010
12
ο Crystal Audio Micro - HD
και ο
DIGITALWORLD HDT-150 USR
και ο
HYUNDAI HDT3001HDPVR

ειναι m-star ενώ ali Είναι μόνο ο crypto???