Off Topic από "Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες"

oldman

AVClub Enthusiast
7 December 2006
937
Anavissos
Μαύρη μαυρίλα πλάκωσε,
Μαύρη σα καλιακούδα!

Γι αυτό...
Έχετε γεια βρυσούλες!
-bye-

Το νέο μασκάρεμα του παρόντος forum μου θυμίζει φρικιά που για να εντυπωσιάσουν γεμίζουν όλο τους το κορμί, από τ’ αυτιά μέχρι τα δάχτυλα των ποδιών, με τατουάζ. Επειδή εγώ ποτέ μου δεν νομίζω να χρημάτισα φρικιό, την κάνω, όχι απλώς με ελαφριά πηδηματάκια, αλλά τρέχοντας, σα να μου βάλανε νέφτι στα οπίσθια!

Και ένα QUIZ:
Ποιοι χαρακτήρες είναι οι παρακάτω;
ä, ö, ü, é, e, ç

Ο ευρών κερδίζει δοχείο με μαύρη μπογιά για να βάψει το σπίτι του ασορτί!

Κάνοντας απολογισμό της παρουσίας μου εδώ, θεωρό ότι συνέβαλα στην ποιοτική αναβάθμιση του παρόντος Forum. Εγώ ξεκίνησα το θέμα: «Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες» και ο ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΑΚΙΔΗΣ –καλή του ώρα – το έκανε stick.
Τα διάφορα μπλοκ στο διαδίκτυο που ασχολούνται με ποιοτικές ταινίες, παραπέμπουν με λινκ, όχι στο AveClub γενικά, όχι στο νήμα «Ταινίες», αλλά στο νήμα «Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες».
Ντρέπομαι που συνιστούσα το παρόν φόρουμ, αναλογιζόμενος ότι αν κανείς μπει τώρα για πρώτη φορά τι γνώμη θα σχηματίσει για μένα;
Βέβαια μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι αρκετά αξιόλογα Μπλοκ και Φόρουμ έχουν παροιμία μορφή. Η διαφορά είναι ότι αυτοί ξεκίνησαν με αυτή την μορφή και όποιος αρθρογραφούσε, λάβαινε υπόψη του τα χρώματά και τις γραμματοσειρές που χρησιμοποιούσε. Σκεφτείτε να έγραφε με λευκά γράμματα στο μαύρο φόντο και ξαφνικά κάποιοι να αποφάσιζαν να μετατρέψουν το φόντο σε λευκό!
Για τους λίγους φίλους που παρακολουθούσαν το παρών νήμα και ανταλλάσαμε απόψεις, ας μην απελπίζονται. Κάπου αλλού θα βρεθούμε στο διαδίκτυο.

Γεια σας και πάλι
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,351
Re: Απάντηση: Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες

Μαύρη μαυρίλα πλάκωσε,
Μαύρη σα καλιακούδα!

Γι αυτό...
Έχετε γεια βρυσούλες!
-bye-

Το νέο μασκάρεμα του παρόντος forum μου θυμίζει φρικιά που για να εντυπωσιάσουν γεμίζουν όλο τους το κορμί, από τ’ αυτιά μέχρι τα δάχτυλα των ποδιών, με τατουάζ. Επειδή εγώ ποτέ μου δεν νομίζω να χρημάτισα φρικιό, την κάνω, όχι απλώς με ελαφριά πηδηματάκια, αλλά τρέχοντας, σα να μου βάλανε νέφτι στα οπίσθια!

Και ένα QUIZ:
Ποιοι χαρακτήρες είναι οι παρακάτω;
ä, ö, ü, é, e, ç

Ο ευρών κερδίζει δοχείο με μαύρη μπογιά για να βάψει το σπίτι του ασορτί!

Κάνοντας απολογισμό της παρουσίας μου εδώ, θεωρό ότι συνέβαλα στην ποιοτική αναβάθμιση του παρόντος Forum. Εγώ ξεκίνησα το θέμα: «Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες» και ο ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΑΚΙΔΗΣ –καλή του ώρα – το έκανε stick.
Τα διάφορα μπλοκ στο διαδίκτυο που ασχολούνται με ποιοτικές ταινίες, παραπέμπουν με λινκ, όχι στο AveClub γενικά, όχι στο νήμα «Ταινίες», αλλά στο νήμα «Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες».
Ντρέπομαι που συνιστούσα το παρόν φόρουμ, αναλογιζόμενος ότι αν κανείς μπει τώρα για πρώτη φορά τι γνώμη θα σχηματίσει για μένα;
Βέβαια μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι αρκετά αξιόλογα Μπλοκ και Φόρουμ έχουν παροιμία μορφή. Η διαφορά είναι ότι αυτοί ξεκίνησαν με αυτή την μορφή και όποιος αρθρογραφούσε, λάβαινε υπόψη του τα χρώματά και τις γραμματοσειρές που χρησιμοποιούσε. Σκεφτείτε να έγραφε με λευκά γράμματα στο μαύρο φόντο και ξαφνικά κάποιοι να αποφάσιζαν να μετατρέψουν το φόντο σε λευκό!
Για τους λίγους φίλους που παρακολουθούσαν το παρών νήμα και ανταλλάσαμε απόψεις, ας μην απελπίζονται. Κάπου αλλού θα βρεθούμε στο διαδίκτυο.

Γεια σας και πάλι

αγπητέ μου
η πρώτη επαφή με το νέο περιβάλλον ξένισε μικρούς και μεγάλους.
με τις μέρες που περασαν όμως όλοι καταφέραμε (ίσως με δυσκολία αλλά ΠΑΝΤΑ με βοήθεια από τους συντονιστές όταν τη ζητήσαμε) να βρούμε άκρη.
και σε μένα κάποια πράγματα μου λείπουν, κάποια δεν βρίσκονται και κάποια θα είναι στο εξής διαφορετικά.
Θα αναγκαστώ όμως να προσαρμοστώ γιατί επί 10 σχεδόν χρόνια στο χώρο αυτό προσαρμοζόμουν εφ όσον είχα θεωρήσει ότι πρέπει να προσφέρω σε αντάλλαγμα αυτών που παίρνω από την επαφή με άλλους.
Εχω ζήσει τουλάχιστον 5 αναβαθμίσεις, εκ των οποίων μερικές ήταν όντως καταστροφικές και αποσύρθηκαν.
Η τελευταία πιστεύω μας πάει μπροστά.

Η προσφορά σου δεν πάει χαμένη και ούτε δεν εκτιμάται.
Με λίγη προσπάθεια θα καταφέρεις να προσαρμοστείς, όπως όλοι μας και να συνεχίσουμε.:grandpa:
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,351
Re: Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες

και επίσης....
για το μασκάρεμα ασχολήθηκε ομάδα 4-5 ατόμων επί μέρες για την προετοιμασία και γιά ένα ολόκληρο ΣΚ παράτησαν τα πάντα και ξενύχτησαν.
Ο ένας μάλιστα δεν πρόλαβε κάν να πάει στην κλινική να δει τη γυναίκα του που γεννούσε.

πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι μόνο όπως δείχνουν.
 

Magellan

Banned
28 July 2006
19,085
Εν πλώ
Re: Απάντηση: Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες

Ο ευρών κερδίζει δοχείο με μαύρη μπογιά για να βάψει το σπίτι του ασορτί!

Κάνοντας απολογισμό της παρουσίας μου εδώ, θεωρό ότι συνέβαλα στην ποιοτική αναβάθμιση του παρόντος Forum. Εγώ ξεκίνησα το θέμα: «Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες» και ο ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΑΚΙΔΗΣ –καλή του ώρα – το έκανε stick.
Τα διάφορα μπλοκ στο διαδίκτυο που ασχολούνται με ποιοτικές ταινίες, παραπέμπουν με λινκ, όχι στο AveClub γενικά, όχι στο νήμα «Ταινίες», αλλά στο νήμα «Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες».
Ντρέπομαι που συνιστούσα το παρόν φόρουμ, αναλογιζόμενος ότι αν κανείς μπει τώρα για πρώτη φορά τι γνώμη θα σχηματίσει για μένα;
Βέβαια μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι αρκετά αξιόλογα Μπλοκ και Φόρουμ έχουν παροιμία μορφή. Η διαφορά είναι ότι αυτοί ξεκίνησαν με αυτή την μορφή και όποιος αρθρογραφούσε, λάβαινε υπόψη του τα χρώματά και τις γραμματοσειρές που χρησιμοποιούσε. Σκεφτείτε να έγραφε με λευκά γράμματα στο μαύρο φόντο και ξαφνικά κάποιοι να αποφάσιζαν να μετατρέψουν το φόντο σε λευκό!
Για τους λίγους φίλους που παρακολουθούσαν το παρών νήμα και ανταλλάσαμε απόψεις, ας μην απελπίζονται. Κάπου αλλού θα βρεθούμε στο διαδίκτυο.

Γεια σας και πάλι
[/B][/COLOR]

Δοκίμασες να χρησιμοποιήσεις και κάποιο άλλο
από τα διαθέσιμα skins?..Τα Blue ή Grey είναι πιό
κοντά σε αυτό που είχαμε συνηθίσει...Δοκίμασε κάποιο, από
το μενού στο κάτω μέρος της σελίδας...
 

Stellios papa

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,837
Ελλαδα
Απάντηση: Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες

θα προσπαθησω και εγω να προσαρμοστω στα καινουργια δεδομενα της εποχης
που οντως δεν τα ειδα θετικα
μου θυμιζει Χολυγουντ ( αυτο προτιμα ομως ο λαος )

ειναι και θεμα ηλικιας !



:grinning-smiley-043
 

ecodrifter

Supreme Member
27 January 2009
3,012
Re: Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες

Αγαπητε oldman σε καταλαβαινω γιατι και εγω οταν ειδα το φοντο για πρωτη φορα νομισα οτι μπηκα στην Εncyclopaedia Metallum!
Αν σε κουραζει αλλαξε το πχ σε gray (Κατω δεξια).
Εισαι πολυτιμο μελος της κατηγοριας του κινηματογραφου με εξαιρετικη προσφορα και ειναι πραγματικα κριμα η αλλαγη αυτη να αποτελεσει λογο διακοπης της. Υπαρχουν πολλοι που εκτιμουν αυτο που κανεις εδω (μαζι μαυτους και εγω) και δεν ξερω αν αξιζει να βαλεις τη γνωμη αλλων πιθανως περιστασιακων αναγνωστων του νηματος σου πανω απο αυτο. Φυσικα ειναι δικη σου η αποφαση!
 

Stellios papa

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,837
Ελλαδα
Απάντηση: Re: Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες

και επίσης....
για το μασκάρεμα ασχολήθηκε ομάδα 4-5 ατόμων επί μέρες για την προετοιμασία και γιά ένα ολόκληρο ΣΚ παράτησαν τα πάντα και ξενύχτησαν.
Ο ένας μάλιστα δεν πρόλαβε κάν να πάει στην κλινική να δει τη γυναίκα του που γεννούσε.

πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι μόνο όπως δείχνουν.




αυτο ομως δεν σημαινει
οτι δεν μπορει καποιος να λεει την αποψη του γιατι του αρεσει και τι οχι .
πολλες φορες ομως τα πραγματα ειναι οπως δειχνουν

.
 
Last edited:

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,626
Απάντηση: Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες

Φιλε μπυ Oldman, απο τη στιγμη που υπαρχει επιλογη skin δε νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα. Μην μας στερεις την αξιολογη παρουσια σου για το "τιποτα"!

ΥΓ Ουτε σε μενα αρεσει το "μαυρο", το αλλαζω αλλα μου ζηταει συνεχως κωδικους και ξαναγυρναει στο μαυρο. υπομονη...
 

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Απάντηση: Re: Παλιές Ενδιαφέρουσες Ταινίες

και επίσης....
για το μασκάρεμα ασχολήθηκε ομάδα 4-5 ατόμων επί μέρες για την προετοιμασία και γιά ένα ολόκληρο ΣΚ παράτησαν τα πάντα και ξενύχτησαν.
Ο ένας μάλιστα δεν πρόλαβε κάν να πάει στην κλινική να δει τη γυναίκα του που γεννούσε.

πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι μόνο όπως δείχνουν.
Έτσι είναι. Σεβαστές όλες οι απόψεις αλλά όχι και χαρακτηρισμοί όπως "μασκάρεμα".