32' HDTV αποκλειστικά για Xbox360

doomlouder

New member
6 May 2010
58
Χαιρετώ το φοβερό φόρουμ που έχουμε που με βοήθησε να αγοράσω πριν από 1 χρόνο την καταπληκτική μου plasma 50'' Panasonic VT20 στην οποία έχω ευχαριστηθεί ταινίες. Τώρα οι ανάγκες μου είναι διαφορετικές. Θέλω μία πολύ καλή 32'' για να παίζω με το xbox360 και την τιμονιέρα που έχω (φανατικός των Racing games φυσικά!). Για την συγκεκριμένη τηλεόραση δεν με νοιάζει καθόλου η απόδοση σε τηλεοπτικό σήμα και σε Blu ray αφού δεν θα ασχοληθώ με αυτά αλλά το Input lag και η γρήγορη κίνηση. Ψεύτικα , έντονα και ψυχρά χρώματα εκτιμώνται ιδιαίτερα ( βλέπε philips ) αφού εδώ το ζητούμενο δεν είναι η κινηματογραφική αίσθηση αλλιώς θα έπαιρνα πάλι μία plasma. Προς το παρών έχω μία 32'' Samsung C530 από την οποία είμαι ικανοποιημένος (κάποιοι μιλάνε για 14 ms input lag in game mode ) αλλά θα ήθελα κάτι ποιοτικότερο. To budget κυμαίνεται στα 400-500 ευρώ αν και αν βρεθεί κάτι ιδιαίτερα καλό θα το τολμήσω. Το λέω αυτό διότι έχω βρει μία εκθεσιακή Philips 9705 στα 800 ευρώ και παρόλο που είναι μεγάλη η διαφορά χρηματικά , το ambilight ( που για gaming ξεκουράζει το μάτι ) + τα κορυφαία χαρακτηριστικά sharpness με κάνουν να την σκέφτομαι. Αξίζει ή να συμβιβαστώ σε κάτι άλλο;
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Μια χαρα ειναι η C530 για gaming.

Ειμαι σιγουρος οτι η 9705 εχει πολυ χειροτερο lag.

Αν σε ενδιαφερει το ambilight παντως κυκλοφορει και η 32PFL9606 στα 840 ευρω.
 

doomlouder

New member
6 May 2010
58
Ευχαριστώ για την απάντηση..θεωρητικά όταν ενεργοποιείς το game mode σε όλες τις τηλεοράσεις απενεργοποιούνται όλα τα συστήματα άρα γιατί η 9705 να έχει χειρότερο lag ?
 

kostas5579

AVClub Addicted Member
31 May 2010
1,827
THESSALONIKI/GREECE
Πολύ καλή η ερώτησή σου φίλε, κάτι που μ'απασχολεί κι εμένα.
Ίσως το lag να μην έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις.... ελπίζω κάποιος πιο ειδικός στο gaming να μας απαντήσει.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Μακαρι να ηταν ετσι τα πραγματα αλλα υπαρχουν τηλεορασεις με πολυ μεγαλο lag παροτι ενεργοποιεις το game mode (προφανως καποιες ενεργειες του επεξεργαστη ειναι αδυνατον να απενεργοποιηθουν και τρεχουν στο παρασκηνιο) ενω υπαρχουν τηλεορασεις με ελαχιστο lag που δεν χρειαζονται καν game mode!