Sharp LC46LE830E

diamantis

New member
2 January 2007
35
καλησπερα, μηπως την γνωριζει κανεις? πηγα σημερα ετοιμος να αγορασω την lg 650s 3d και οι πωλητες με ζαλισανε με την Sharp LC46LE830E, εχει βραβεια ειναι καταπληκτικη, ειναι γενικος κορυφαια για τα λεφτα τις και οπως καταλαβενετε εφυγα ζαλισμενος! ερωτω λοιπον μηπως καποιος ξερει kati ή εστω η Sharp ειναι καλες?, υποψην μου αρεσουν οι led! ευχαριστω!
 

diamantis

New member
2 January 2007
35
Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση, αρα μηπως γενικως να αποφυγω sharp?
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Tι να σου πω στα λεφτα της (δεν ειναι και φτηνη) θελει ψαξιμο,εγω ειμαι γενικα υπερ των πλασμα και σε lcd-led κοιταω πρωτα sony και μετα samsung.H sharp μετα απο πολλα χρονια ουσιαστικης απουσιας απο την ελληνικη αγορα ξαναεμφανιστηκε περσι με μοντελα που δεν ελεγαν πολλα.Φετος εχει βελτιωθει πολυ (με βαση τα review) και δεν πρεπει να ξεχναμε οτι βγαζει δικα της πανελ ( που τα πουλαει και σε αλλους).Φετος γενικα καλα και ακριβα μοντελα 3d lcd ειναι sony 920,sony 820,samsung d8000 και σε κατι φθηνοτερο sony 720.Παντως η sharp θεωρειται ποιοτικη εταιρεια.Στο τελος ακολουθα και το τι αρεσει στα ματια σου βλεποντας καποιες απο τις παραπανω...-bye-
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Οπου βλεπεις τηλεοραση με 4 subpixel (quattron) μακρυα.

Τα χρωματα ειναι εντελως αφυσικα και ειναι σχεδον αδυνατον να ερθουν με βαση τα προτυπα ακομη και με καλιμπραρισμα.

Τωρα γιατι προτεινουν οι πωλητες συνεχως sharp τελευταια δεν το ξερω , μαλλον εχει μεγαλυτερα περιθωρια κερδους η δινει ποσοστα.

Παντως την LW650 μην την παρεις γιατι και αυτη εχει αρκετα προβληματα.
 
Last edited:

diamantis

New member
2 January 2007
35
τελικα λεω να παω προς την sony 920 που ανεφερε ο φιλος kyrliot, την ειδα και με εντυπωσιασε αρκετα! ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις! :)
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
τελικα λεω να παω προς την sony 920 που ανεφερε ο φιλος kyrliot, την ειδα και με εντυπωσιασε αρκετα! ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις! :)
Αυτη ειναι η καλυτερη lcd-led,για φετος :music-smiley-005: -bye-