Killer Elite

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    49

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1killerelite.jpg









KILLER ELITE
Killer Elite







» Παίζουν: Τζέισον Στέιθαμ, Ρόμπερτ Ντε νίρο, Κλάιβ Όουεν, Ντομινίκ Περσέλ, Ιβόν Στραχόφσκι
» Σκηνοθέτης: Γκάρι Μακέντρι
» Διάρκεια: 112' λεπτά

» Κατηγορία: Περιπέτεια
» Διανομή: Audio Visual
» Ημ. Κυκλοφορίας: 5 Ιανουαρίου 2012
» Έτος Παραγωγής: 2011

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY και DvD







» Υπόθεση:
Όταν ο μέντοράς του πιάνεται αιχμάλωτος, ένα μέλος των Ειδικών Αεροπορικών Δυνάμεων της Βρετανίας
που έχει αποσυρθεί αναγκάζεται να επιστρέψει στην δράση. Η αποστολή του: να σκοτώσει τρεις δολοφόνους
που εκτελούν αποστολή από τον πανούργο ηγέτη τους.









 
Last edited:

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Killer Elite (2011)

ντε νιρο με ουζι??? scorpions soundtrack???

εχω χασει επεισοδια μου φαινεται!!! παντως καλουτσικο φανηκε το τραιλερ!
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Killer Elite (2011)

ντε νιρο με ουζι???
Kανει προπονηση για τα ουζακια που θα πινει στην συνταξη (βγαινει συντομα ,απο οτι φαινεται,με τις ταινιες που γυριζει :violent-smiley-030:).Εγω για μετριοτατη,την κοβω...
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: Killer Elite (2011)

.

Από αύριο Πέμπτη 20 Οκτωβρίου στους κινηματογράφους!

.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,822
Μεσευρώπη
Re: Killer Elite (2011)

Ψήφισα "καλή". Είναι μιά αξιοπρεπής ταινία δράσης, την οποία είδα για τους DeNiro και Owen. (Ο δεύτερος είναι ίσως ο αγαπημένος μου ηθοποιός από τους νεώτερους). Τελικά τον κεντρικό ρόλο είχε ο Statham, αν και δεν ενόχλησε πολύ. Καλογυρισμένη ταινία, με γρήγορο ρυθμό, πιστολίδι και δράση χωρίς ματριξοειδή ακροβατικά. Ενδιαφέρουσα η ατμόσφαιρα της δεκαετίας του '80, περιττός στο ρόλο αυτό ο Ντε Νίρο (οποιοσδήποτε μέτριος ηθοποιός θα είχε αποδώσει το ίδιο). Ταινία για άντρες μετά τα πρώτα -άντα, όχι για πιτσιρικάδες :grandpa: (φυσικά δεν θα τη δείτε με τη σύζυγο, λυπηθείτε την).
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,188
Εκεί ψηλά.....
Οταν βλεπεις τον Ντε Νιρο με Μ16 δεν μπορεις παρα να συγκινηθεις.

Heat και Ronin ηταν οι τελευταιες ? Και οι 2 ταινιαρες.

Σοβαρα τωρα ειναι σχεδον 70 και μπορει ακομα να γυριζει ταινιες δρασης αυτο και μονο τον κανει ειδωλο.

Θα το δω συντομα ακομα και αν ειναι πατατα.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: Killer Elite (2011)

Kανει προπονηση για τα ουζακια που θα πινει στην συνταξη (βγαινει συντομα ,απο οτι φαινεται,με τις ταινιες που γυριζει :violent-smiley-030:).Εγω για μετριοτατη,την κοβω...
Τελικα καλη ηταν η ταινια και βλεπονταν μια χαρα στο home cinema.
 

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
Την είδα χτες. Απλά απολαυστική. Ξύλο μπόλικο, πιστολίδι, τρέξιμο, η γνωστή, καλή συνταγή. Ούτως ή άλλως δεν περίμενα αριστούργημα της 7ης τέχνης, αυτό που είδα περίμενα. Καλοί και οι 3 πρωταγωνιστές, κυρίως Statham και Owen (από τους αγαπημένους). Εικόνα και ήχος εξαιρετικοί. Άρεσε και στη σύζυγο (άρα βλέπεται από όλη την οικογένεια!! :flipout: :flipout:). Συστήνεται ανεπιφύλακτα.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,479
Μεταμορφωση
Eξαιρετικη περιπετεια, εξαιρετικος Ντενιρο (οντως ειχαμε καιρο να τον δουμε ετσι, και του παει ακομα).
Απο τις πολυ ευχαριστες εκπληξεις της χρονιάς.
 

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
Eξαιρετικη περιπετεια, εξαιρετικος Ντενιρο (οντως ειχαμε καιρο να τον δουμε ετσι, και του παει ακομα).
Απο τις πολυ ευχαριστες εκπληξεις της χρονιάς.
Με κάλυψες πλήρως!!!