The Twilight Saga: Breaking Dawn [Part.1]

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1thetwilightsaga.jpg
twilight.png
TWILIGHT-SAGA-BREAKING-DAWN-PART-1-BD.png








ΧΑΡΑΥΓΗ - Μέρος 1ο
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1







» Παίζουν: Ρόμπερτ Πάτινσον, Κρίστεν Στιούαρτ, Λι Πέις, Ντακότα Φάνινγκ, Τέιλορ Λότνερ, Μπίλι Μπερκ
» Σκηνοθέτης: Μπιλ Κόντον
» Διάρκεια: 112' λεπτά

» Κατηγορία: Τρόμου, Θρίλερ
» Διανομή: Odeon
» Ημ. Κυκλοφορίας: 13 Φεβρουαρίου 2012

» Έτος Παραγωγής: 2011
» imdb Rating: 4.7 /10

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY και DvD







» Υπόθεση:
Μετά το γάμο τους η Bella και ο Edward ταξιδεύουν στο Rio de Janeiro για τον μήνα του μέλιτος. Εκεί περνάνε ευτυχισμένες,
ρομαντικές στιγμές και ενδίδουν στο πάθος τους. Η Bella ανακαλύπτει σύντομα ότι είναι έγκυος. Το έμβρυο έχει τηλεπαθητικές
ικανότητες και τους μιλάει. Το αγέννητο παιδί του Edward και της Bella, δημιουργεί διάφορα προβλήματα στους Λύκους και στο
άντρο των βρικολάκων.









 
Last edited:

fragol

AVClub Enthusiast
26 December 2008
807
Καλα πλακα μας κανουν ????
Απο ποτε οι βρυκολακες μπορουν να κανουν παιδια.
και τηλεπαθητικα κιολας.
Υιουχουυυυυυ!!!!

Ας παρουμε και μια ατακα απο τον καινουργιο star wars.
Noooooooooooooooooooooooooooooooo.
 
Last edited by a moderator:

v4mp1r3

Senior Member
25 August 2009
350
Μεγάλο λιμάνι
Re: The Twilight Saga: Breaking Dawn [Part.1] (2011)

Το τέταρτο βιβλίο μου κράτησε πολύ περισσότερο το ενδιαφέρον (800+ σελίδες σε 6 μέρες...:2thumb22sup: ) και ήταν πολύ λιγότερο μελό σε σχέση με τα προηγούμενα. Βέβαια και οι προηγούμενες ταινίες μικρή σχέση είχαν με τα βιβλία, αλλά αυτό γίνεται σχεδόν πάντα.

Για να δούμε...
 

fragol

AVClub Enthusiast
26 December 2008
807
Re: The Twilight Saga: Breaking Dawn [Part.1] (2011)

Δεν μου λετε, χρειαζονται δυο ταινιες (Part1,part2) για να μας πουν αυτην την ιστορια ?
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,599
Re: The Twilight Saga: Breaking Dawn [Part.1] (2011)

Το έμβρυο έχει τηλεπαθητικές ικανότητες και τους μιλάει. Το αγέννητο παιδί του Edward και της Bella, δημιουργεί διάφορα προβλήματα στους Λύκους και στο άντρο των βρικολάκων.
LOOOOOOOOOL

Χαχαχα Απλως ελεοτικ...

Κριμα την κούκλα ρε γμτ....χαραμίζεται ακόμα σε αυτό το έκτρωμα....
 

karavan

Supreme Member
14 June 2010
4,435
Re: The Twilight Saga: Breaking Dawn [Part.1] (2011)

Εκεί που τελειώνουν τα Twilight αρχίζει το Άσε το κακό να μπει.
 

v4mp1r3

Senior Member
25 August 2009
350
Μεγάλο λιμάνι
Re: The Twilight Saga: Breaking Dawn [Part.1] (2011)

Μη βαράτε αλλα πήγαμε και το είδαμε! Κυρίως λόγω συζύγου αλλα κι εγώ ήμουν λίγο περίεργος...
Είναι ξεκάθαρο οτι η ταινία απευθύνεται αποκλειστικά στους φαν της σειράς. Αν πάει κάποιος να δει μια "ελαφριά" ταινία, χωρίς να έχει προηγούμενα με το είδος, θα φύγει στα μισά (αν και ποιός θα πάει...λέμε τώρα). Είχα διαβάσει τα σχόλια στο νετ αλλα προσπάθησα να μην είμαι προκατειλλημένος!
Σαν ταινία βασισμένη στο εν λόγω βιβλίο όμως δεν είναι κακή. Ήταν μάλιστα καλύτερη απο ότι την περίμενα. Φυσικά κάποιες "αμερικανιές" έχουν προστεθεί για να μην ξεχνιόμαστε, όμως και κάποιες "δυνατές" σκηνές απο το βιβλίο έχουν περάσει στην οθόνη απρόσμενα καλά. Δυστυχώς είναι τόσο πολύ το γραμμένο υλικό που δεν υπήρχε περίπτωση να χωρέσει έστω και σε 2 ταινίες, οπότε κενά υπήρχαν άφθονα...
Άρα είναι καλή, αλλα υπο προϋποθέσεις.
Πάντως δεν έκλαψα τα λεφτά μου όπως έχει συμβεί με κάποιες άλλες ταινίες...