Game of Thrones • Season.2 {Προσοχή Spoilers}

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 79 74.5%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 18 17.0%
  • Καλή

    Votes: 4 3.8%
  • Μέτρια

    Votes: 5 4.7%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    106

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Game-of-Thrones-Season-2.jpg




Game of Thrones - Season 2
Game of Thrones: A Clash of Kings





» Περιγραφή από το βιβλίο:
Η τελική σύγκρουση πλησιάζει και οι επίδοξοι βασιλείς είναι αποφασισμένοι να κατακτήσουν το Σιδερένιο Θρόνο
με κάθε μέσο - ακόμη κι αν χρειαστεί να επιστρατεύσουν σκοτεινές δυνάμεις, που ίσως οδηγήσουν και τους
ίδιους στην καταστροφή. Όμως ο πόλεμος παίρνει μια τροπή που κανείς δε φαντάζεται.






 
Last edited:

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,471
Μεταμορφωση
Aς ξεκινησει κανεις τα spoilers που εχει διαβασει τα βιβλια.Τι σκατα γινεται στην συνεχεια?Εν ολιγοις! :p
 

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Ο Stannis Baratheon σκοτώνει τον μικρότερο αδερφό του και έχοντας τον μεγαλύτερο αριθμητικά στρατό προελαύνει για την πολιορκεία της πρωτεύουσας με την βοήθεια ενός νέου Θεού.

Ο Robb Stark κάνει την μια νίκη μετά την άλλη ΑΛΛΑ ο Theon Greyjoy ( που έχει εν τω μεταξύ απελευθερώσει και φυρίζει πίσω στην πατρίδα του) προδίδει την εμπιστοσύνη του και με μια απρόσμενη πολιορκία/επίθεση κυριεύει την Winterfell.

O Tyrion Lannister αναλαμβάνει the hand of the king και γίνονται διάφορα έκτροπα/μηχανοραφίες/ίντριγκες στην πρωτεύουσα. Επίσης διοργανώνει και την άμυνα της πόλης για την επερχόμενη πολιορκία.

Ο John Snow καθώς και όλη η φρουρά εκστρατεύει πέρα από το τοίχος για να βρεί τον Benjen Stark αλλά και για να απαντήσει στο ερώτημα αν επέστρεψαν τελικά οι walkers

H Daenerys βολοδέρνει με τους τρείς δράκους της στο νησί προσπαθώντας να βρεί καταφύγιο από τους διώκτες της.

Αυτά εν ολίγοις ! Βέβαια έχει και άλλα ΑΛΛΑ να δείτε την σειρά ! :flipout:

:furious3::furious3:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,153
Εκεί ψηλά.....
Γιατί πόσο νομίζεις ότι σου παίρνει να διαβάσεις το δεύτερο βιβλίο στην αγγλική ? :flipout:


Ποια αγγλικη ρε σεις ?

Εχει βγει στην ελληνικη λεμε και μαλιστα σε εναν τομο (27 ευρακια μειον εκπτωση)
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,153
Εκεί ψηλά.....
Aς ξεκινησει κανεις τα spoilers που εχει διαβασει τα βιβλια.Τι σκατα γινεται στην συνεχεια?Εν ολιγοις! :p

Δημητρακουδης μπαναρε τον αυτον το ζηταει ο οργανισμος του :7SFGSFG:
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Yπάρχει το spoilers button και το ιδιο εγινε και στο πρώτο νημα.Μια χαρά ειναι τα spoilers :p

Nα κανετε κανα κολπο de fava τοτε και να μου απενεργοποιησετε το δικο μου. Ειμαι πολυ αδυναμος χαρακτηρας... :D
 

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
Αν εξακολουθήσει η εξαιρετική μεταφορά των βιβλίων στην μικρή οθόνη, όπως έγινε με το πρώτο βιβλίο, θα μιλάμε για την καλύτερη σειρά ever! Τελείωσα το 2ο βιβλίο (στην αγγλική) μέσα σε 4-5 ημέρες στις διακοπές μου και έχω ξεκινήσει ακάθεκτος και το 3ο. Ο Μάρτιν χτίζει με τρομερή μαεστρία την υπόθεση, ανατρέποντας συχνά και απρόσμενα την εξέλιξη (ο θάνατος αγαπημένων χαρακτήρων χωρίς καμία προειδοποίηση είναι συχνός) και κυρίως δίνει προσοχή τόσο στις μάχες όσο και στις ατέλειωτες ίντριγκες μεταξύ τόσο των διαφόρων οίκων. Πραγματικά απολαυστικός.
 

NtinNton

Supreme Member
8 September 2008
3,281
^^
Εντάξει δεν πεθαίνει και κανενας πολυ αγαπητός στο 2ο
Που να δεις παρακάτω

Επίσης ελπίζω να διαφοροποιηθούν στο τέλος του βιβλίου και να τελειώσουν την σεζόν με τον πρόλογο του 3ου
Εκεί να δεις cliffhanger
 
Last edited: