ThunderCats 2011 !!

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,151
Εκεί ψηλά.....

ThunderCats 2011



Thundercats-2011-Premiere-019_1311999252.jpg


Thundercats_Logo_by_moisture.jpg



Reboot για την απιθανη σειρα που εμφανιστηκε το 1985-87 και μαλιστα στην Ελλαδα παιζοταν απο την κρατικη τηλεοραση μετα το εσπερινο δελτιο ειδησεων κατι που δεν ειχε ξαναγινει ποτε μεχρι τοτε.

Η νεα σειρα του 2011 δεν ειναι προιον υπολογιστη εξ'ολοκληρου οπως ειναι πχ μια αλλη μεγαλη παραγωγη του Λουκας το the Clone Wars αλλα παλαιομοδιτικη σειρα κινουμενων σχεδιων (αισθητικα γιατι τιποτα πλεον δεν γινεται χωρις χρηση υπολογιστων στην βιομηχανια του θεαματος) με ολιγον απο Μανγκα θα ελεγα.

Εξαιρετικα τα πρωτα επεισοδια και μακαρι να συνεχιστει για πολυ καιρο η νεα αυτη σειρα γνωριζοντας τους Θαντεριανους και στις νεωτερες γενιες.


thundercats-2011-05.jpg
Thundercats2011_TAPA.jpg




http://www.youtube.com/watch?v=enQXITlKRgg
 
Last edited:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,151
Εκεί ψηλά.....
Χμμμ...τόσο παιδικές φάτσες είχαν οι ήρωες στο πρωτότυπο; Δε νομίζω...

Δεν εχουν μεγαλες διαφορες.

Ο Lion-o μονο διαφερει εμφανως. Στην πρωτη σειρα ηταν σαν τον Κοναν τον Βαρβαρο απο σωματοδομη τωρα ειναι λιγοτερο φουσκωμενος και πιο νεαρος.


http://www.youtube.com/watch?v=z7bhdwcAnH0
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Δεν εχουν μεγαλες διαφορες.

Ο Lion-o μονο διαφερει εμφανως. Στην πρωτη σειρα ηταν σαν τον Κοναν τον Βαρβαρο απο σωματοδομη τωρα ειναι λιγοτερο φουσκωμενος και πιο νεαρος.

Με τον Wolverine έμοιαζε στο παλιό και η Cheetara ήταν γυναίκα. Σε αυτό που φτιάξανε σαν 15χρονα είναι.
 

dimkasta

AVClub Addicted Member
14 November 2006
2,246
Κοίτα το ότι φαίνονται νεότερος ο Liono έχει νόημα.
Υποτίθεται ότι όταν φύγανε από τον πλανήτη τους ήταν πιτσιρίκι. Αλλά κάτι πήγε στραβά με το σύστημα ύπνο/στάσης/κρυοπαγώματος/δενθυμάμαιτι κατά το ταξίδι και συνέχισε να μεγαλώνει. Και στη σειρά υποτίθεται ότι ήταν πιτσιρικάς σε σώμα ενήλικα.
 

Constantinos Milonas

AVClub Addicted Member
20 August 2006
1,783
Εάν φτιαχνότανε σε υπολογιστή θα είχε κάποια τύχη αλλα έτσι δεν νομίζω. Αυτή η καιροί έχουν περάσει ανεπίστρεπτη ευτυχώς.
 

mitsosath

Established Member
21 February 2011
102
Αποψη μου ειναι πως και η νεα σειρα ειναι πολυ καλη. Ανωτερη απο πολλες νεες φτιαγμενες απο ψευτικα και υπερβολικα γραφικα.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk