Toshiba AV833G : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

TZE28

Established Member
19 December 2009
129
Ξερει καποιος αν η παραπανω τηλεοραση παιζει mkv με υποστηριξη ελληνικων υποτιτλων?
 

kostas5579

AVClub Addicted Member
31 May 2010
1,827
THESSALONIKI/GREECE
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Φίλε απ'οτι είδα παίζει σίγουρα mkv, τώρα για ελληνικούς υπότιτλους δε γνωρίζω πρέπει να το ψάξεις. Και επίσης δε τρέχει dts ήχο που υπάρχει στις περισσότερες ταινίες mkv.
 

TZE28

Established Member
19 December 2009
129
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Ευχαριστω φιλε μου.Δεν πιστευω κι εγω να υποστηριζει ελληνικουσ υποτιτλους.Αλλα για 290 ευρω και απλα divix μονο να παιζει παλι καλα ειναι.Δεν ξερω απο εικονα πως παει.Ελεγα να παρω τη samsoungk d 400,αλλα πηρα τελικα αυτη.Ειναι για τους γονεις μου που απλα τους ενδιαφερει να παιζει.
 

aasam

New member
15 October 2010
25
Απάντηση: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Ενδειαφερει και εμενα η Toshiba 32av833g. Θα εκτιμουσα καθε απαντηση σχετικη αν καποιος την εχει δει ή να ειναι κατοχος. Μ´ενδειαφερει τι εικονα δινει και οι δυνατοτητες του media player οσο αναφορα mkv και υποτιτλους.
 

TZE28

Established Member
19 December 2009
129
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Μολις την παραλαβω θα ενημερωσω σχετικα με τις δυνατοτητες της.
 

kostas5579

AVClub Addicted Member
31 May 2010
1,827
THESSALONIKI/GREECE
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Παιδιά απ'οτι κατάλαβα η συγκεκριμένη είναι η φθηνότερη 32άρα που τρέχει mkv. Δε ξέρω ωστόσο αν αυτό αποτελεί σωστό κριτήριο αγοράς, για τις Toshiba δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα από άποψη εικόνας. Προσωπικά θα έδινα λίγα παραπάνω για την Samsung 32c450. Περσινό μοντέλο αλλά καταξιωμένο με υποστήριξη mkv,dts.
 

-Γιώργος-

Supreme Member
19 June 2007
8,441
37°54'25''N-23°45'24''E
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Δεν χρειάζεται να πάει κάποιος στο περσινό μοντέλο της Samsung. Στα ίδια χρήματα και 20 ευρώ πάνω από την Toshiba υπάρχει η φετινή 32D450.
 

mouzone

New member
6 August 2011
1
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Ψάχνω κι εγώ μια φθηνή 32άρα.
Ξέρει κανείς αν η Samsung 32D450 παίζει ελληνικούς υπότιτλους;
 

TZE28

Established Member
19 December 2009
129
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Επαιοξε σχεδον ολα ια απλα divix και mkv που εβαλα ομως με τιποτα δεν παιζει ελληνικους υποτιτλους.Μονο ενσωματμενους επαιξε.Τους αγγλικους τους παιζει σε ξεχωριστο αρχειο σρτ.Μηπως θελει καποια ρυθμιση? Παντως και απο υποστηριξη δε βρηκα τιποτα. Μηπως ξερει καποιος.
 

TZE28

Established Member
19 December 2009
129
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Τελικα δεν υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους.Μιλησα και με την τεχνικη υποστηριξη της intersys
 

kostas5579

AVClub Addicted Member
31 May 2010
1,827
THESSALONIKI/GREECE
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Την έχεις καιρό φίλε? Δες αν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής να πάρεις καμιά Samsung. Aλλιώς πάρε κάποιον εξωτερικό media player που υποστηρίζει τα πάντα.
 

TZE28

Established Member
19 December 2009
129
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Την εχψ απο Παρασκευη.Δεν ειναι για μενα ειναι για τους γονεις μου.Απλα ηθελα να δω τις δυνατοτητες της.Παντως η samsung d450 βλεπω οτι οι τιμες της ξεκινανε πανω απο 350 ευρω.Τουλαχιστιν εδω στην επαρχια,αλλα και στον "τσιγκουνη" βλεπω οτι στα γνωστα καταστηματα αυτη ειναι η τιμη της.
 

pvlimni

New member
19 November 2011
1
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

η Toshiba 32av833g παιζει mkv και avi με ελληνικούς υπότιτλους φτάνει αυτοί να είναι σε unicode ή utf8 format.
Την αλλαγή από 1253-κλπ, την έκανα πολύ εύκολα με το subtitle edit3.2.2 ,όπου ανοίγεις τους υπότιτλους που θέλεις, διαλέγεις φορματ srt ,enconding unicode η utf 8 αποθηκέυεις και παίζουν (τουλάχιστο στη δικιά μου!) τέλεια.
 

TZE28

Established Member
19 December 2009
129
Re: Toshiba 32av833g παιζει mkv

Πραγματι παιζει υποτιτλους σεμορφη utf8.Η μετατροπη γινεται και με το σημειωματαριο.
 

zerocool

New member
10 December 2011
27
Την πήρα χθες από Μedia Μarkt με 269 +55 (5 χρόνια εγγύηση) , είχα πάρει μαζί μου USB 16GB με διάφορα αρχεία (ΜΚV, AVI, MP4) και όχι απλά τα έπαιξε όλα χωρίς κανόνα απόλυτος πρόβλημα, άλλα και με υπότιτλους ενσωματωμένους και μη , ήταν πιο γρήγορη και από το WDTV HD 1Gen που έχω.

όταν πήγα σπίτι και την έστισα , είπα να δοκιμάσω να βάλω ένα 320GB 2,5" εξωτερικό δίσκο μήπως και δουλεύει ! ΔΟΥΛΕΨΕ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ!!! ΕΙΝΑΙ "Βest Value for Μoney" τηλεόραση αυτήν την στιγμή στην αγορά πιστεύω.

Όσο για την τηλεόραση σαν τηλεόραση, είχε πάρα πολύ καλό Menu, και το ψηφιακό της σήμα αψογο, με πάρα πολύ καλό σύστημα EPG.
 
Last edited:

vnat

New member
20 January 2012
1
Έχω την εν λόγω τηλεόραση περίπου 2 μήνες. Από την αρχή και με το που την ανοίγεις μετά από πολύ ώρα απραξίας (πχ το πρωί ή το απόγευμα μετά την δουλειά) ακούγεται ένας θόρυβος πίσω από το πάνελ σαν κάτι να ραγίζει/διαστέλλεται (κρακ-κρακ) που διαρκεί περίπου ένα λεπτό και βάλε. Δεν έδωσα σημασία στην αρχή γιατί πίστευα ότι είναι οι ανοχές των πλαστικών υλικών και θα στρώσει μετά από λίγο αλλά δεν βλέπω καμία βελτίωση και το θεωρό απαράδεκτο να ανοίγεις μια lcd και να λες τώρα θα σπάσει τώρα θα πέσει κάτω κτλ. Έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα, τι να κάνω; Ευχαριστώ.
 

KonstantineSt

New member
23 February 2012
5
εγω φιλε μου την πηρα πριν 2 μερες για το δωματιο και μου κανει αυτον τον ηχο , θα παω να ρωτησω να δω τι παιζει με αυτο , γιατι και το ψυγειο μου το κανει αυτο το κρακ και τη νυχτα που κοιμαμαι οταν το ακουω μου ερχεται να το πεταξω .
 

KonstantineSt

New member
23 February 2012
5
μηπως ξερει κανεις να με βοηθησει με το subtitles edit πως δουλευει ? λιγο αναλυτικα οποιος μπορει ...
το κατεβασα , βαζω τους υποτιτλους μετα την μετατροπη σε utf 8 και μετα ... ? τι κανω ?