Power Technology ΤΜΡ-3Τ

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Βρήκα τα παρακάτω τεχνικά χαρακτηριστικά:

  • Specfication Chipset: MSD7828
  • Storage: 3.5 inch IDE/SATA HDD (up to 2TB)
  • USB interface: USB 2.0 Host/Device
  • Video interface: CVBS/YPbPr/HDMI1.3(up to 1080p)
  • Audio interface: Stereo; Coaxial
  • HDD file system:FAT32/NTFS
  • Operating Temperature: 0°C-40°C
  • Main Function Video: file container:MKV,TS,M2TS,AVI, MPG,VOB,MP4,DAT
  • codec: H.264(up to 1080p),MPEG4/XVID/DVIX(up to 1080p),MPEG2 to 1080p, MPEG1
  • Subtitle: SRT\SMI\SSA
  • Audio Playback"AAC,MP3,WAV,WMA,DOLBY
  • Picture Browser: JPEG/BMP
  • DVB-T Receive: Support High Definition(HD) TV progamm, TS stream with h.264 or mpeg2 to 1080p.
  • Support Electronic program guide(EPG) and Teletext
  • REC: Support one touch REC and timer schedule REC.
  • OSD Language: English\Chinese\French\Spanish\German\Italian\Dutch etc.

Το manual λέει οτι δέχεται εσωτερικό σκληρό δίσκο NTFS και έχει επιλογές για την ποιότητα εγγραφής (HQ/SP/LP/EP/SLP) όπως στις βιντεοκάμερες και τα VCR.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Βλέπω οτι είναι USB Host και συνδέεται κατευθείαν σε Η/Υ για διαχείριση αρχείων του εσωτερικού σκληρου.

Δεν έχει RF Loop οπότε αναλογικά γιόκ!

Τα υπόλοιπα φαίνονται ίδια με τους υπόλοιπους Mstar
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά με τους υπόλοιπους Mstar, αφού πλεονεκτεί υποστηρίζοντας 1080p αντί 1080i.
Η χρήση ίδιου επεξεργαστή με τον Strong δεν σημαίνει κάτι, αφού είναι πολύ κοινός, τον βρίσκεις σε άγνωστου κατασκευαστή δέκτες, ενώ και ο Strong είναι κλώνος δέκτη της MTC που μπορείς να τον βρεις με διάφορες επωνυμίες.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Άραγε θα μπορεί να πάρει το fw του Strong 8110?

Όσο για το 1080p, δεν περιμένω και πολλά, στο manual δεν βρήκα κάποια αναφορά. Έχουμε και το κακό προηγούμενο του Lifeview όπου το περίφημο 1080p/24 δεν το είδε κανείς εκτός απο αυτόν που γράφει την ιστοσελίδα της εταιρίας.
 

yiankap

New member
4 August 2010
43
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Εμένα δεν με ενδιαφέρει το 1080i ή p καθώς τον θέλω για την 14αρα στο δωμάτιο του μικρού και να τιγκάρω ένα δίσκο με παιδικά.
Ερώτηση DTS ή ΑC3 downgrade κάνει? Eλληνική υποστήριξη υποτίτλων και μενού έχει>
Και προς τους σχετικούς : το ότι φοράει το 7828 τι σημαίνει για το μέρος του δέκτη? Καλός ή μάπα (θέλω έναν ευαίσθητο δέκτη γιατί έχω πρόβλημα στην εγκατάσταση)?
 
Last edited:

JIMBOAthens

Established Member
4 February 2008
222
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Τeletext και EPG έχει ελληνικό?

Τις εγγραφές από το δέκτη σε τι μορφή αρχείων τις κάνει?

Επίσης απ'ότι βλέπω δεν υποστηρίζει WMV αρχεία.
 

gtsamour

New member
15 April 2010
65
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Παιδιά ξέρει κανείς αν με αυτό το chipset που έχει αναμένεται να αλλάζει κανάλια γρήγορα?
 

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Τον πήρε τελικά κάποιος? Ενδιαφέρεται ο αδερφός μου, αν πάρει κάποιος ας γράψει μερικά πράγματα.
 

gtsamour

New member
15 April 2010
65
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Υποτίθεται ότι θα είναι διαθέσιμος απο σήμερα 25 Ιουλίου. Αν αυριο το site λέει ότι είναι διαθέσιμος λέω να τον παραγγείλω.
 

gtsamour

New member
15 April 2010
65
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Μόλις τον παράγγειλα :) O θεός μαζί μου...
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Απάντηση: Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Τον πήρε τελικά κάποιος? Ενδιαφέρεται ο αδερφός μου, αν πάρει κάποιος ας γράψει μερικά πράγματα.
Τον έχω παραγγείλει εγώ. Σε μερικές μέρες μου είπαν θα παραλάβω.
Αν πάντως κάποιος ενδιαφέρεται σχετικά, μην τον αφήσει, γιατί πολλές από τις προσφορές Crazy φεύγουν και δεν ξαναέρχονται! :music-smiley-005:
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Αύριο το απόγευμα μάλλον θα τον έχω στα χέρια μου. Κάτι μου λέει οτι θα δεχθώ καταιγισμό ερωτήσεων :smile:
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Απάντηση: Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Αύριο το απόγευμα μάλλον θα τον έχω στα χέρια μου. Κάτι μου λέει οτι θα δεχθώ καταιγισμό ερωτήσεων :smile:
Σου είπαν οι ίδιοι αύριο? Εγώ που τους ρώτησα δεν ήξεραν και μου είπαν μέχρι το τέλος της εβδομάδας, χωρίς κάτι συγκεκριμένο.

Εγώ θέλω να δω αν μπορέσει να συνδεθεί απευθείας με εξωτερικό USB DVD-RW και να δει αρχεία από δισκάκι DVD.
Μου φαίνεται πως ζητάω πολλά, ε?

Να δούμε πάντως τι από αυτά που γράφουν κάνει. Σίγουρα όλοι ξέρουμε πως είναι καρα-κινέζικο.
Οπότε αν κάτσει καλό... έκατσε. Αν δεν κάτσει, δεν τρέχει και τίποτα. :music-smiley-005:
 

gtsamour

New member
15 April 2010
65
Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Το κακό με τα κινέζικα ειναι η μέτρια έως καμια φορά κακή ποιότητα κατασκευής, λειτουργικά δεν είναι κακοί (συνήθως). Και οι Funai κινέζικοι είναι αλλά είναι καλοί.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Απάντηση: Re: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Σου είπαν οι ίδιοι αύριο? Εγώ που τους ρώτησα δεν ήξεραν και μου είπαν μέχρι το τέλος της εβδομάδας, χωρίς κάτι συγκεκριμένο.

Εγώ θέλω να δω αν μπορέσει να συνδεθεί απευθείας με εξωτερικό USB DVD-RW και να δει αρχεία από δισκάκι DVD.
Μου φαίνεται πως ζητάω πολλά, ε?

Να δούμε πάντως τι από αυτά που γράφουν κάνει. Σίγουρα όλοι ξέρουμε πως είναι καρα-κινέζικο.
Οπότε αν κάτσει καλό... έκατσε. Αν δεν κάτσει, δεν τρέχει και τίποτα. :music-smiley-005:

Τον παρήγγειλα μόλις βγήκαν τα Crazy Sundays (όταν άνοιξα και το θέμα δηλαδή) και πρόλαβα την πρώτη παρτίδα. Στην εξέλιξη παραγγελίας βλέπω οτι είναι έτοιμο για αποστολή οπότε αύριο το απόγευμα ή το αργότερο Τετάρτη πρωί θα τον έχω.

Για το firmware ανησυχώ, ελπίζω να παίρνει αυτό των Strong.
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Απάντηση: Δέκτης ΤΜΡ-3Τ απο το e-shop. Τι είναι αυτό πάλι;

Κοίτα εκεί τι γίνεται... και εγώ λογικά αύριο θα παραλάβω.

Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων... 25/07/11 20:07
Συγκέντρωση Προϊόντων... 25/07/11 22:11
Τιμολόγηση Παραγγελίας... σε εξέλιξη :ernaehrung004: