Kinect vs Move?

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Μέχρι σήμερα αφού έχω το Wii θεωρούσα αχρείαστους τους ανιχνευτές κίνησης στα PS3/360 όμως η δραματική μείωση τιμής και των 2(Move 29 και Kinect 79 λίρες) σκέφτηκα να αγοράσω ένα από τα 2.
Δεν το έχω ψάξει και πολύ αλλα πιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερη αγορά?
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Τελικά φοβήθηκα μην προλάβω την προσφορα και τα παράγγειλα και τα 2.:bang:

Playstation Move Starter Pack με ένα επιπλέον μοχλό 48(55 ευρώ).
Kinect Sensor with Kinect Adventures 79(90 ευρώ)



Τώρα πρέπει να το πω στην γυναικα........
 
Last edited:

soprano

Established Member
8 January 2011
166
πολύ καλές τιμές βρήκες πιστεύω..

πάντως πιστεύω ότι το move είναι καλύτερο διότι δεν μπορώ ακόμα να φανταστώ το gaming χωρίς μοχλό...είναι πολύ δύσκολη μετάβαση...
 
Re: Απάντηση: Kinect vs Move?

Kinect είναι το μελλον
Posted via Mobile Device

Είναι όντως το μέλλον... αλλά το μέλλον δεν έχει φτάσει ακόμα.

Είναι σίγουρα πιο εντυπωσιακό και καινοτόμο απ'το move, αλλά το move λειτουργεί μάλλον καλύτερα, με μικρότερο lag και μάλλον καλύτερη υποστήριξη σε software. Έχουμε να δούμε πολλά και ωραία πράγματα, αλλά είμαστε ακόμα στην αρχή.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Τωρα συγκρινετε το move με το kinect?

To ενα ειναι αντιγραφο του χειριστηριου του wii , το αλλο ειναι οτι πιο πρωτοποριακο εχει εμφανιστει ποτε.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Από ότι διάβασα το μεγάλο πρόβλημα και των 2 είναι ότι δεν έχουν αρκετά καλά παιχνίδια.
Tα περισσότερα είναι κάτω του μετριου σε αντίθεση με το Wii όπου έχει μεγάλη γκάμα παιχνιδιών.
Από την μια με δελέασε η πολύ καλή τιμή τους και από την άλλη η τρελα που έχω ότι πρέπει να τα έχω όλα τα πήρα και τα 2 και περιμένω να έρθουν να τα τεστάρω.
 

soprano

Established Member
8 January 2011
166
γενικά αυτού του είδους gaming ακόμα δεν έχει φέρει πολύ καλούς τίτλους ώστε να σε καθηλώσουν...αλλά κάποια στιγμή, όντως, το χειριστήριο θα φύγει από τα χέρια του gamer