Crypto ReDi 250 MP: Δέκτης με DTS

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Εμφανίστηκε στο site της Crypto ένας νέος δέκτης, ο Redi 250MP που ισχυρίζεται πως υποστηρίζει DTS.

Έχει πλούσιο σε επιλογές μενού, εναφέρει στα φορμάτ βίντεο του media player τα MPG, AVI, VOB, DAT, ASF, MKV, RM, WMV, TSF, QT και στα φορμάτ ήχου τα WMA, WAV, DTS, RA, MP3, ενώ έχει και προβολή thumbnail των φωτογραφιών.
Δέχεται λέει και παιχνίδια στο NES φορματ και στο (άγνωστο) Native32, ενώ έχει και text reader (e-book).


Εμφανισιακά, εξωτερικά δείχνει να είναι της Sichuan Jiuzhou Electric, ενώ το μενού δεν θυμίζει κάποιον γνωστό μας κατασκευαστή chip (ALi, Mstar, NEC). Λέτε να έχει STi;
 

lemon

Supreme Member
3 March 2009
4,041
Re: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Το εγχειρίδιο του που το είχα δει, είναι εντυπωσιακότατο για δέκτης!
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Re: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Το Redi 250MP μπορείτε να το βρείτε στα καταστήματα Multirama και Κωτσόβολος, σύμφωνα με την Crypto.
 

cheetos109

New member
19 May 2010
79
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Βλέπω ότι παίζει σε τιμή κάτω από 40 ευρώ. Τον έχει κανείς για να μας πει εντυπώσεις;

Edit: Άκυρο, μιλούσα για τον Crypto ReDi 25 και όχι τον 250. Έφαγα ένα μηδενικό
Edit 2: Είδα στο site του multirama ότι βίντεο σε μορφή MKV,AVI, Divx κλπ και αυτό με έβαλε να τον ψάξω. Στο επίσιμο site της Crypto και σε αυτό του Κωτσόβολου που τσέκαρα, δεν παίζει αρχεία video, οπότε τζάμπα το ψάξιμο.
 
Last edited:

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Στο site της Crypto γράφει οτι είναι full media player και παίζει αρχεία AVI, DIVX, MKV. Η τιμή του λογικά θα είναι γύρω στην συνήθη της κατηγορίας. Κάπου ανάμεσα στα 60 με 70 ευρώ.
 

cheetos109

New member
19 May 2010
79
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

tolias es;υ μιλάς για τον 250 φαντάζομαι. Εγώ μπερδεύτηκα και μιλούσα για τον 25.
 

droulis

Established Member
13 March 2010
276
Πατρα
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Καπου ειχα διαβασει οτι οι υποτιτλοι στον 220 στα mkv ειναι ψειρες . Αν ισχυει το ιδιο και με τον 250 τοτε δωρο αδωρο το DTS μεχρι να βγαλει καποιο Firmware η crypto .
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

tolias es;υ μιλάς για τον 250 φαντάζομαι. Εγώ μπερδεύτηκα και μιλούσα για τον 25.
Ναι, για τον 250 μιλάω. Το thread είναι εξάλλουγια τον 250. Και εγώ εκανα λάθος οτι κάνει 60 με 70 ευρώ. Στο site γράφει οτι κάνει 71 ευρώ, αλλά ένα γρήγορα ψάξιμο με το Skroutz.gr δείχνει οτι υπάρχει σε όλα τα γνωστά μαγαζιά ηλεκτρικών γύρω στα 55 ευρώ.
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Περίεργο. Εγώ έγραψα απλά το όνομα του δέκτη (Crypto Redi 220 mp) στο πεδίο αναζήτησης και μου έβγαλε μία σελίδα με όλα τα καταστήματα που τον πουλάνε, και με ποιά τιμή το καθένα. Και ήταν πολλά τα καταστήματα που μου έδειχνε οτι τον έχουν.
 

droulis

Established Member
13 March 2010
276
Πατρα
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Αλλο 220mp και αλλο 250mp . Τον 220 τον βρισκεις και με 46 ευρω . Ο 250 δεν υπαρχει ακομα σε καποιο καταστημα . Μονο σε ενα απο κυπρο το βρηκα .
 

discos1956

New member
29 November 2007
5
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Και εγω σημερα πηρα τηλεφωνο στην εδω αντιπροσωπια και μου ειπαν οτι ακομη δεν εχει διανεμηθει στα μαγαζια και να ξανατηλεφωνησω σε καμια βδομαδα :twoguns::devil-smiley-029:
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Άλλα αντ'άλλων. Στην αρχή μιλάγαμε για τον 250 και στο skroytz εψαχνα για τον 220. Πάτησα στην αναζήτηση Crypto Redi 2 και πριν πατησω το 50 μου έβγαλε σαν πιθανό αποτέλεσμα τον 220. Και βρήκα μαγαζιά για αυτόν. Προβλέπονται αρκετά μπερδέματα με τους 200, 220, 250, ενώ ταυτόχρονα υπάρχουν και οι 200, 220, 250 εκδοσεις PC που είναι tuner για υπολογιστή. Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να μπερδέψει την BMW σειρά 3 με την σειρά 5, αλλά με τους δέκτες δεν είναι πολύ δύσκολο. Για τον 250 ισχύουν αυτά που είπατε. Δεν μου τον βγάζει το skroutz, ούτε μαγαζιά, ούτε τιμές.
 

corduroy27

New member
22 November 2007
94
Αθήνα/Ελλάδα
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Εμφανίστηκε στο site της Crypto ένας νέος δέκτης, ο Redi 250MP που ισχυρίζεται πως υποστηρίζει DTS.
Τις τελευταίες μέρες έχω διαβάσει αρκετά θέματα, (ΟΛΟΚΛΗΡΑ!), από τους πιο δημοφιλής HD δέκτες της κατηγορίας.
Νομίζω ότι αυτή η πληροφορία θα είναι και η σημαντικότερη που θα μπορούσε να επιβεβαιώσει όποιος μπορέσει να τον δοκιμάσει,
αφού λόγω κόστους, ΚΑΝΕΝΑΣ από τους δέκτες της κατηγορίας αυτής δεν κάνει Downmix από DTS, ώστε να έχεις ήχο στην τηλεόραση στα σχετικά αρχεία.
Αν και προσωπικά, αγόρασα τελικά τον Digital World HDT-150, ενδιαφέρει πραγματικά ΠΟΛΥ κοσμο αυτή η πληροφορία... :chinscratch:
 

koystado

New member
14 October 2010
72
Καρδίτσα
Απάντηση: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

ελπιζω να γίνει άμεσα διαθεσιμος ωστε να παμε να τον αγορασουμε και να τον δοκιμασουμε τώρα που έρχεται το ψηφιακο σήμα και στην θεσσαλία
 

teomou

New member
2 May 2011
64
Re: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ.
ειμαι νεος στον χωρο και να με συγχωρεσετε για τυχον λαθη.

μπαινω κατευθειαν στο ψητο.

ειμαι απο λαρισα και οπως γνωριζετε σε λιγες μερες θα υποδεχτουμε το ψηφιακο σημα και εδω και λιγες μερες ειμαι στο ψαξιμο ψηφιακου αποκωδικοποιητη και media player μαζι.

βρισκομουν μεχρι σημερα αναμεσα στον crystal audio cdvb-hd και στον digital world hdt-150 usb pvr και τα δυο ειναι και media player οπως ηδη γνωριζετε. μεχρι σημερα ειχα καταληξει στον δευτερο επειδη εχει και οπτικη εξοδο.

μετα απο μια βολτα βρηκα τον παραπανω ο οποιος εχει και dts.θα ηθελα να με ενημερωσετε πρωτα αν μπορω να γραψω καταστημα και τιμη και αμεσως θα σας ενημερωσω.
 

lemon

Supreme Member
3 March 2009
4,041
Re: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

Εάν έχεις βρει κατάστημα που να τον έχει, φυσικά και να το αναφέρεις γιατί όπως βλέπεις τον αναμένουν πολλά μέλη.
 

teomou

New member
2 May 2011
64
Re: Crypto Redi 250MP - Δέκτης με DTS

ευχαριστω

το καταστημα που το ειδα ειναι το media markt στην τιμη των 66 ευρω.σημερα πρεπει να τον φερανε γιατι πριν δυο μερες ειχα ξαναπαει και δεν τον ειχανε.

μπορει καποιος να γραψει θετικα-αρνητικα σε σχεση με τα αλλα δυο γιατι νε μεν ασχολουμε αλλα δεν κατεχω και τα πολλα.