Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1narnia2.jpg
narnia-bluray.png








ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΝΑΡΝΙΑ: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader







» Παίζουν: Μπεν Μπαρνς, Σκάνταρ Κέινς, Τζόρτζι Χένλεϊ, Γουίλ Πούλτερ, Τίλντα Σουίντον
» Σκηνοθέτης: Μάικλ Άπτεντ
» Διάρκεια: 100' λεπτά

» Κατηγορία: Φαντασίας
» Διανομή: Odeon
» Ημ. Κυκλοφορίας: 4 Απριλίου
» Έτος: 2010

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY, BLU-RAY 3D και DVD








» Υπόθεση:
Ο Έντμουντ και η Λούσι, μαζί με τον ξάδερφό τους Γιουστέις, τον μεγαλοπρεπή φίλο τους Κάσπιαν και ένα ριψοκίνδυνο ποντίκι
με το όνομα Ρίπιτσιπ, βρίσκονται ξαφνικά μέσα σε έναν πίνακα και στο πλοίο Dawn Treader. Η αποστολή τους - από την οποία
εξαρτάται η μοίρα ολόκληρης της Νάρνια - θα τους οδηγήσει σε μυστηριώδη νησιά, σε μοιραίες αναμετρήσεις με μαγικά πλάσματα
και απειλητικούς εχθρούς, αλλά και στην επανασύνδεση με τον φίλο και προστάτη τους, το λιοντάρι Άσλαν.








 
Last edited:

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
Την περίμενα με ανυπομονησία, αλλά απογοητεύτηκα. Δεν μπορώ να προσδιορίσω τί ακριβώς, αλλά κάτι χάλασε την συνταγή. Βλέπεται μεν, αλλά περίμενα περισσότερα.
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

Mου άρεσε... παιδικό παραμύθι για μεγάλους με πολύ ωραία ατμόσφαιρα, φωτογραφία και κινηματογράφηση!

Συμφωνώ, ότι κάτι δεν πάει καλά με την ταινία... εγώ το εντοπίζω στην απλοϊκότητα του σεναρίου.

Η έλλειψη γοργής πλοκής και φαντασμαγορικών-επικών μαχών (πχ τύπου LOTR) ρίχνουν τις μετοχές του παραμυθιού από το πρώτο επεισόδιο της σειράς.

Της δίνω κάτι παραπάνω για την σεμνότητά της, όπως σε όλες τις Narnia!
 

soprano

Established Member
8 January 2011
166
εγώ στο 1 με είχε πάρει ο ύπνος στο cinema...το 3 μέτριο θα το έλεγα...
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

Η πρώτη μου άρεσε ή δεύτερη ήταν κακή.. να δούμε τώρα αυτή τη λέει..

Ίδωμεν! :smash:
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

Και εγώ ψηφίζω «καλή» :a0210: ..Πέρασε ευχάριστα η ώρα και όπως είπε ο Dalanik…

παιδικό παραμύθι για μεγάλους με πολύ ωραία ατμόσφαιρα, φωτογραφία και κινηματογράφηση!
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Απάντηση: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

Και αυτη παιδικη μου φανηκε.. Την σταματησα στην μεση.
Α, και το πιο "φεσι" 3D που εχω δει!
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Απάντηση: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

O Θεος να το κανει 3d...
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

Και μένα δεν μου άρεσε.
Τα προηγούμενα μου είχαν αρέσει περισσότερο.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Απάντηση: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

To 2 ηταν αρκετα καλο..
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,854
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: Re: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narni

Είχε τελικά καθόλου 3D;

Καθόλου.
Μα καθόλου...:idea:

Σοβαρά τώρα, δεν το είδα..:ears:
Βαρέθηκα τόσο πολύ στο πρώτο ,που τα επόμενα τα προσπέρασα!

Και μα αυτά που διαβάζω ,δεν..βλέπω να το βλέπω.
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,733
πετρουπολη
Απάντηση: Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Ταξιδιώτης της Αυγής — The Chronicles of Narnia 3

Kαι καλα θα κανεις Δημητρη μου.Υποκαταστατο κι αυτο του Αρχοντα.Ποσπαθουν να συντηρησουν το ενδιαφερον του κοινου μεχρι να ρθει το Χομπιτ.
Ευσι κι αλλιως τα βιβλια του Κλαιβ Λιουις απευθυνονταν σε πιτσιρικια και μαλιστα μιας αλλης εποχης.Γι´αυτο εχουν και αυτο τον βαρυγδουπο διδακτικο λογο που κατανταει κουραστικος...Ο Αρχοντας αντεξε στο χρονο σαν βιβλιο γιατι ηταν πολυ πιο διαχρονικος...
Το κακο με τα Ναρνια ειναι οτι και οι παραγωγοι δεν ειδαν τις ταινιες αυτες ως τιποτα παραπανω απο αρπαχτες εκμεταλευομενες τον ντορο που εκανε ο Αρχοντας...
 
Last edited: