Στρουμφάκια — The Smurfs

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,477
Μεταμορφωση
avclub1smurfs.jpg
smurf_dvd_cover_thumb1.png
smurfs_bd_cover_thumb1.png
smurfs_cover_thumb1.png









ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ
The Smurfs







» Παίζουν: Χανκ Αζάρια, Νιλ Πάτρικ Χάρις, Τζέιμα Μέις, Σοφία Βεργκάρα, Τιμ Γκαν
» Και τις Φωνές των: Τζόναθαν Γουίντερς, Κέιτι Πέρι, Άντον Γέλτσιν, Άλαν Κάμινγκ, Τζορτζ Λόπεζ, Φρεντ Άρμισεν, Πολ Ρούμπενς, Κέναν Τόμσον
» Σκηνοθέτης: Ράτζα Γκοσνέλ
» Διάρκεια: 103' λεπτά

» Κατηγορία: Οικογενειακή Κωμωδία
» Διανομή: Sony
» Ημ. Κυκλοφορίας: 21 Νοεμβρίου 2011
» Έτος Παραγωγής: 2011

» Εικόνα: 1.78:1
»
Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY, 3D BLU-RAY και DvD







» Υπόθεση:
Όταν ο κακός μάγος Δρακουμέλ ανακαλύπτει το Στουμφοχωριό, τα Στρουμφάκια, προσπαθώντας να ξεφύγουν,
βρίσκονται κατά λάθος απ’ το μαγικό τους κόσμο στο δικό μας και προσγειώνονται στη μέση του... Σέντραλ Παρκ
στη Νέα Υόρκη! Με ύψος όσο τρία μήλα και παγιδευμένα στο... Μεγάλο Μήλο τα αξιολάτρευτα Στρουμφάκια ψάχνουν
το δρόμο της επιστροφής προτού τα ξαναβρεί ο πανούργος Δρακουμέλ.










 
Last edited by a moderator:

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: The Smurfs (2011)

.

Από σήμερα Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου στους κινηματογράφους!

.
 

acaliptos

Established Member
28 February 2007
256
Απάντηση: The Smurfs (2011)

Μια χαρά ταινία ήταν.
Μικροί και μεγάλοι γέλαγαν.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: The Smurfs (2011)

Μισό και πλέον αιώνα μετά την παρθενική τους εμφάνιση στη μικρή οθόνη χάρη στον ευφυέστατο Peyo, ο Μπάρμπαστρουμφ και η παρέα του επιστρέφουν και μάλιστα πιο ζωντανοί από πότε . Η Sony pictures αποφάσισε να δώσει σάρκα και οστά στους λιλιπούτειους φίλους μας μεταφέροντας τους στη μεγάλη πλέον οθόνη ευελπιστώντας πως έτσι θα γεμίσει το ταμείο της που τελευταία σπανίως γεμίζει .. Η απογοήτευση μου ήρθε όταν κατάλαβα πως έχω μεγαλώσει αρκετά για να βλέπω μπλε μπαρμπαδέλια . Θα μου πεις τώρα τι περίμενες ρε φίλε να δεις από μια ταινία με τίτλο Smurf? Σωστά´ αλλά ίσως την περίμενα λίγο πιο ενήλικη καθώς το κοινό που θα προσελκύσει δεν είναι μόνο πιτσιρικάδες άλλα και πρώην απ αυτούς που τώρα θα συνοδεύουν τους μπόμπιρες τους στην αίθουσα. Δυστυχώς η ταινία απευθύνετε αποκλειστικά και μόνο σε 5χρονα , άντε να κάνω λίγο σκόντο μέχρι τα 10χρονα .
 

Θοδωρής Ρ.

AVClub Addicted Member
Με γύρισε για λίγο πίσω στα παιδικά χρόνια όταν έβλεπα το Ουράνιο Τόξο στην τότε ΕΡΤ-1. Η ιστορία παιδική, οι ερμηνείες αστείες, ο συνδιασμός των ανθρώπων με τα ψηφιακά εφφέ τραγικός (χρυσή μου κοπέλα κλείσε λίγο το χεράκι όταν κάνεις ότι παίρνεις αγκαλιά το στρουμφάκι, ούτε η 3χρονη ανηψιά μου με τον imaginary friend της δεν το κάνει τόσο άχαρα!), αλλά στο τέλος-τέλος έχεις γελάσιε και έχεις περάσει 1,5 ωρίτσα ευχάριστη.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
εγω παλι τη βρηκα καλη!! δε λεω για τις γυναικες γιατι ηθελαν να τη δουν στο καπακι δευτερη φορα!! Λιγο ο δρακουμελ δε μου αρεσε ετσι οπως τον ειχαν κανει αλλα γενικα περασε ευχαριστα η ωρα. (βασικα νομιζω αν σου αρεσαν τα στρουμφακια της ερτ τοτε θα σου αρεσει κ η ταινια...)
 

drspiros

AVClub Addicted Member
Δεν την εχω δει ακομα, αλλα πλεον θεωρω οτι υπαρχει ενα αλανθαστο κριτηριο για την ποιοτητα των ταινιων, που βαζει κατω και τον καλυτερο κριτικο κινηματογραφου: το 3D! Οσες ταινιες γυριζονται σε τρεις διαστασεις, ειναι σιγουρα κατω του μετριου!
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
αθλια...αθλια...αθλια.... κακοφτιαγμενη και αθλια!!


μαλλον ξετρελαθηκε ο συμφορουμιτης χαχααχχαααα :flipout: :flipout: :flipout:

εγω παντως ο αθεοφοβος το παραγγειλα κ σε steelbook μη χασω χαχαχααχααααα
 

KleKoR

Supreme Member
30 November 2007
7,568
Την είδα περιμένοντας να είναι μια βλακεία και μισή... και τελικά την ευχαριστήθηκα! αρκετά καλή, πέρασε ευχάριστα η ώρα!
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: Re: Στρουμφάκια — The Smurfs

Την είδα περιμένοντας να είναι μια βλακεία και μισή... και τελικά την ευχαριστήθηκα! αρκετά καλή, πέρασε ευχάριστα η ώρα!
+1 :smile:

(ψήφισα "πολύ καλή")
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Νομίζω πως το ότι όλοι μας περιμέναμε να είναι βλακεία (γιατί την είδαμε όμως άρεγε?), μας έκανε να την δούμε πιο ευχάριστα.
Πάντως όντως την θεωρώ άνω του μετρίου...