RC ΕΝΑ ΓΙΑ ΟΛΑ

kont

Established Member
5 December 2009
251
GR_55975_01_s.jpg


αν και το εχω αναφερει σε σχετικο thread για το rc του pico, το βαζω και στο "σαλονι" γιατι νομιζω οτι ειναι μια φτηνη και καλη λυση για να μην εχεις 3-4 χειριστηρια πλαι σου οταν θες να δεις μια ταινια.Θα ειναι διαθέσιμο στα lidl στις 14/3.
Εχει 10 συσκευες, λειτουργια εκμαθησης, φωτισμο, μακροεντολες( με 2 κλικ ανοιγω xtreamer ενισχυτη τηλεοραση κτλ) ωρα, 3 χρονια εγγυηση και κατι αλλα... Το χω κανα διμηνο και ολα οκ. Και φυσικα η τιμη του ειναι σουπερ 8,99
 

chkat31

Established Member
23 September 2009
145
GR_55975_01_s.jpg


αν και το εχω αναφερει σε σχετικο thread για το rc του pico, το βαζω και στο "σαλονι" γιατι νομιζω οτι ειναι μια φτηνη και καλη λυση για να μην εχεις 3-4 χειριστηρια πλαι σου οταν θες να δεις μια ταινια.Θα ειναι διαθέσιμο στα lidl στις 14/3.
Εχει 10 συσκευες, λειτουργια εκμαθησης, φωτισμο, μακροεντολες( με 2 κλικ ανοιγω xtreamer ενισχυτη τηλεοραση κτλ) ωρα, 3 χρονια εγγυηση και κατι αλλα... Το χω κανα διμηνο και ολα οκ. Και φυσικα η τιμη του ειναι σουπερ 8,99

Καλησπερα φιλε

Μηπως μπορεις να κοιταξεις το manual εαν υπαρχει ο κωδικος για να υποστηριζει parasound pro και συγκεκριμενα τον P/LD 1100?
Αν μπορουσες να το κοιταξεις απο τη λιστα θα σου ημουν υποχρεος.
 

dfoust

AVClub Enthusiast
2 April 2009
785
ΧΙΟΣ
Απάντηση: Re: RC ΕΝΑ ΓΙΑ ΟΛΑ

Καλησπερα φιλε

Μηπως μπορεις να κοιταξεις το manual εαν υπαρχει ο κωδικος για να υποστηριζει parasound pro και συγκεκριμενα τον P/LD 1100?
Αν μπορουσες να το κοιταξεις απο τη λιστα θα σου ημουν υποχρεος.

φίλε μου δεν το βρίσκω
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Σε μια τηλεοραση , ενισχυτη , επειδη δεν γνωριζω απο πολυχειριστηρια, τι μαθαινει ακριβως ? Μπορεις μεσω αυτου να επιλεγεις εισοδους πχ ?
 

astyl

Senior Member
4 June 2007
578
Αθήνα
Re: Απάντηση: Re: RC ΕΝΑ ΓΙΑ ΟΛΑ

φίλε μου δεν το βρίσκω

... μα αν εκπαιδεύεται και "διαβάζει" τα διάφορα χειριστήρια μπορούμε να κάνουμε assign τα πλήκτρα σε ότι λειτουργία αντιγράψουμε ... τι μας χρειάζεται τότε ο κώδικός κάποιας συσκευής?
 

kont

Established Member
5 December 2009
251
το rc εχει 150 μνημες για να τις προγραμματισεις οπως σε βολευει. εγω πχ εχω περασει ολο το rc του xtreamer και το +/- του ενισχυτη στο ιδιο σετ εντολων(εχει 10 σετ: tv amp dvd aux1 aux2 κτλ). αν σε καλυπτει καποιο σετ απο τα προκαθορισμενα οκ διαφορετικα περνας τις εντολες απο το κανονικο και τις μαθαινει. τις διατηρει ακομα και αν βγαλεις τις μπαταριες(tested) και γενικα για 9 πιστευω οτι ειναι κελεπουρι( σκεφτομαι να παρω 2ο για ρεζερβα γιατι εχω μια κορη σφαιροβολο).
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Φιλε μου τη μαρκα ειναι ? (να παρω το δοκιμασμενο δηλαδη γιατι μπορει να εχουν φερει και κανα αλλο στο δικο μας υποκαταστημα , και πολλα ψιλομοιαζουν :) )
 

audiov

AVClub Addicted Member
26 June 2010
1,824
Εγω εχω ενα αλλο της Silvercrest, παλι απο Lidl, με τα ιδια χαρακτηριστικα αλλά με αλλη τοπολογια στα κουμπια, και το ειχα παρει και εγω 9 .
Τελειο.

Ειναι σαν και αυτο εδω.
 

kont

Established Member
5 December 2009
251
Φιλε μου τη μαρκα ειναι ? (να παρω το δοκιμασμενο δηλαδη γιατι μπορει να εχουν φερει και κανα αλλο στο δικο μας υποκαταστημα , και πολλα ψιλομοιαζουν :) )
silvercrest
 

chkat31

Established Member
23 September 2009
145
Re: Απάντηση: Re: RC ΕΝΑ ΓΙΑ ΟΛΑ

... μα αν εκπαιδεύεται και "διαβάζει" τα διάφορα χειριστήρια μπορούμε να κάνουμε assign τα πλήκτρα σε ότι λειτουργία αντιγράψουμε ... τι μας χρειάζεται τότε ο κώδικός κάποιας συσκευής?

Αν εχεις το χειριστηριο ναι γινεται. Το θεμα ειναι οτι δε τοχω καθολου!

Quote:
Originally Posted by kont
το rc εχει 150 μνημες για να τις προγραμματισεις οπως σε βολευει. εγω πχ εχω περασει ολο το rc του xtreamer και το +/- του ενισχυτη στο ιδιο σετ εντολων(εχει 10 σετ: tv amp dvd aux1 aux2 κτλ). αν σε καλυπτει καποιο σετ απο τα προκαθορισμενα οκ διαφορετικα περνας τις εντολες απο το κανονικο και τις μαθαινει. τις διατηρει ακομα και αν βγαλεις τις μπαταριες(tested) και γενικα για 9  πιστευω οτι ειναι κελεπουρι( σκεφτομαι να παρω 2ο για ρεζερβα γιατι εχω μια κορη σφαιροβολο).

Για αυτο ρωτησα αν αν στη λιστα συμβατοτητας εχει και την Parasound
 
Last edited:
17 June 2006
23,745
Αθήνα
Είδα το θέμα και είπα να σας προτείνω από την εμπειρία μου κανά logitech harmony που έχουν τεράστια βάση δεδομένων για χιλιάδες μοντέλα στην κυριολεξία, αλλά είδα ότι μιλάτε για 9 ευρώ...... οπότε προσπερνώ -bye-
 

dfoust

AVClub Enthusiast
2 April 2009
785
ΧΙΟΣ
Είδα το θέμα και είπα να σας προτείνω από την εμπειρία μου κανά logitech harmony που έχουν τεράστια βάση δεδομένων για χιλιάδες μοντέλα στην κυριολεξία, αλλά είδα ότι μιλάτε για 9 ευρώ...... οπότε προσπερνώ -bye-

καλά Τάσο μην συγκρίνεις τις γραβάτες με τα σώβρακα. εγώ το έχω κανένα τρίμηνο από προηγούμενη προσφορά τον lidl η ποιότητα κατασκευής είναι μέτρια την δουλειά του την κάνει βέβαια μια χαρά και δουλεύει άψογα με τον media center των windows
 

zilmer

AVClub Addicted Member
20 October 2008
2,327
ενα philips με 60 ευρουδακια απο saturn και ειλικρινα δεν θυμαμαι καν τα γνησια κοντρολ των συσκευων μου.Ουτε καν που τα εχω ! Ασε που πιανει ειτε δινεις εντολη προς ταβανι ειτε στον απεναντι τοιχο.
Παντως για 9 ευρω αυτο ειναι οτι πρεπει και για υπνοδωματιο , μια και εκει γεμισαμε απο συσκευες
 

kont

Established Member
5 December 2009
251
Re: Απάντηση: RC ΕΝΑ ΓΙΑ ΟΛΑ

καλά Τάσο μην συγκρίνεις τις γραβάτες με τα σώβρακα. εγώ το έχω κανένα τρίμηνο από προηγούμενη προσφορά τον lidl η ποιότητα κατασκευής είναι μέτρια την δουλειά του την κάνει βέβαια μια χαρά και δουλεύει άψογα με τον media center των windows
για 9 μιλαμε ρε παιδια, να μην περιμενουμε και φωνητικη πληκτρολογηση. παντως για μενα η ποιοτητα του δεν ειναι μετρια. παρτε το οσοι ενδιαφερεστε για κατι οικονομικο και το ξανασυζηταμε...:singer:
 

papako

AVClub Addicted Member
16 February 2008
1,459
Αθήνα
Εγώ έχω το προηγούμενο μοντέλο.
Μια φορα στους 3 μήνες κολλάει και πρέπει να βγάλω τις μπαταρίες (κρατάει τις ρυθμίσεις).
Αλλα κατά τα αλλα είναι super.
Θα είμαι στην γραμμή εκκίνησης για να πάρω δυο.
 

dfoust

AVClub Enthusiast
2 April 2009
785
ΧΙΟΣ
αυτό με το κόλλημα μου το έχει κάνει και μένα μια φορά και έκανα το ίδιο με σένα και έστρωσε
 

zilmer

AVClub Addicted Member
20 October 2008
2,327
ολα τρωνε κολληματα - μια χαρα ειναι το εργαλειο
Απο 14 ειπαμε στα λιντλ?