iQ DVB-T751SD

ikonsgr

New member
19 December 2006
54
Βρήκα αυτόν τον ψηφιακό δέκτη στο SATURN με 35euro. Απ'οτι γράφει στα χαρακτηριστικά του (http://www.iq-smart.com/digital-recievers.php) υποστηριζει αναπαραγωγή media (.jpg/.mp3) και PVR. Εχει ακριβώς μόνον αυτά που χρειάζομαι,δηλαδή ένα scart και μία usb θύρα,μιας και θα συνδεθεί με λαμπάτη τηλεόραση οπότε δεν χρειάζομαι HDMI κτλ αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει και divx/mkv αρχεία και αν υποστηρίζει υπότιτλους. Μήπως τον έχει αγοράσει κανείς να μας πει;
 

ikonsgr

New member
19 December 2006
54
Re: IQ DVB-T751SD

Τα avi συνήθως είναι divx/xvid δηλαδή MPEG4 Η.263.Οπότε φαντάζομαι δεν θα παίζει ούτε Η.264 όπως τα mkv. PVR, δηλαδή εγγραφή από τηλεόραση σε usb συσκευή μπορείς να κάνεις;Και μετά μπορείς να παίξεις αυτά που έχεις γράψει;
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Re: IQ DVB-T751SD

Αν και δεν υπάρχει υπερσύνδεσμος στη σελίδα του, υπάρχει μια αναβάθμιση λογισμικού από τον εισαγωγέα (Kotsakis Bros SA). Την ανέβασα στο www.sendspace.com/file/1u0fmo

Επειδή είναι πολύ παλιά και έχει ακόμα κάποια προβλήματα -κυρίως αδύναμη λήψη σήματος-, καλύτερα να βάλετε του F&U DTR2219PVR όπως εγώ, το οποίο μπορείτε να βρείτε στο θέμα του www.avclub.gr/forum/showthread.php/83804-F-U-DTR2219PVR-firmware-update

Eπεξεργασία: Ίσως θα ήταν κατάλληλο να μεταφερθεί το θέμα στο τμήμα «Δέκτες DVB-T».
 
Last edited:

Cool_LEON

New member
20 October 2009
10
Αθήνα
Re: IQ DVB-T751SD

Αν και δεν υπάρχει υπερσύνδεσμος στη σελίδα του, υπάρχει μια αναβάθμιση λογισμικού από τον εισαγωγέα (Kotsakis Bros SA). Την ανέβασα στο www.sendspace.com/file/1u0fmo


Μήπως έχεις κανένα άλλο link γιατί αυτό δε δουλεύει? Ευχαριστώ πολύ!
 

FireB

New member
25 December 2012
1
IQ DVB-T 751SD

Καλησπέρα σας.
Εχω το συγκεκριμενο δεκτη στο σπιτι μου και θελω να κανω καποιες ερωτησεις.
Αρχικα εβαλα εξωτερικο σκληρο δισκο επανω τον οποιο το διαβαζε κανονικα.
Εμπενα στους φακελους του δισκου με ταινιες κλπ αλλα μεσα στο φακελο δεν μου εβγαζε τιποτα.
Τι τυπου αρχεια παιζει? τα πάντα? Avi, mkv?
Αν δεν παιζει καποιο απο αυτα υπαρχει τροπος να τα παιξει? Και αν ναι ποιος ειναι αυτος?
Δωστε καμια πληροφορια γιατι ειμαι ασχετος με οτι εχει να κανει με αυτο το μηχανημα.