Kung Fu Panda 2

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    23

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Kung-Fu-Panda-2.jpg









KUNG FU PANDA 2
Kung Fu Panda 2








» Με τις φωνές των: Κώστα Τριανταφυλλόπουλου, Σπύρου Μπιμπίλα, Θανάση Κουρλαμπά
» Σκηνοθέτης: Τζένιφερ Γιου
» Διάρκεια: 90' λεπτά

» Κατηγορία: Κινούμενα Σχέδια
» Διανομή: Odeon
» Ημ. Κυκλοφορίας: 7 Νοεμβρίου 2011
» Έτος Παραγωγής: 2011

» Γλώσσα: Ελληνικά, Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά, Αγγλικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY και DvD







Υπόθεση:
Ο Πο, το φιλήσυχο, στρουμπουλό, γλυκό, αρκετά αδέξιο και σίγουρα πολύ τεμπέλικο Πάντα που από το πουθενά έγινε
δεξιοτέχνης στο Κουνγκ Φου κατακτώντας τον τίτλο του Δράκου Πολεμιστή επανέρχεται μαζί με τους μοναδικούς
Υπέροχους Πέντε. Αυτήν τη φορά ο χνουδωτός, στρουμπουλός Πο κι οι Υπέροχοι Πέντε έχουν να αντιμετωπίσουν
έναν άκρως επικίνδυνο αντίπαλο, τον Άρχοντα Σεν, που μοιάζει ανίκητος αφού φαίνεται να έχει ανακαλύψει ένα
μυστικό όπλο που είναι ικανό να αφανίσει την τέχνη του Κουνγκ Φου. Πώς θα καταφέρει ο Πο να τον νικήσει;
Η απάντηση βρίσκεται κάπου μακριά… στο παρελθόν του Πο και στο μυστικό που αυτό κρύβει...









 
Last edited:

Simos.I

Moderator
Staff member
17 June 2006
25,526
Land of Dystopia
Kάτα βάση, εδώ έχουμε να κάνουμε με το prequel, το οποίο υστερεί τα μάλα σε ότι είχαμε δει το πρώτο.
Το παρελθόν αφηγείται την γνωριμία με τους φίλους συνοδοιπόρους του πάντα, προσπεράστε άφοβα, ούτε για τα παιδιά σας.
έτυχε να ´"πέσει" στα χέρια μου, εδώ και καιρό, μιας και ήταν ¨φυλαγμένο" σε κάποια αποθήκη της DreamWorks Animation.
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά

.

Από σήμερα Πέμπτη 2 Ιουνίου ξεκίνησε να παίζεται στους κινηματογράφους!

.
 

Mecano

New member
20 March 2007
71
Athens Greece
Παντως το πρωτο ητανε ωραιο καλυτερο απο οτι περιμενα,οποτε βλεπω να το τσεκαρω κι αυτο μαζι με την δεκαχρονη ανιψια μου
 

manolara

AVClub Enthusiast
3 February 2009
925
ΒΥΡΩΝΑΣ
σαν ταινια πιστευω οτι ηταν υποδεεστερη της πρωτης,η εικονα στο blue ray ηταν καταπληκτικη με πολυ ομορφα χρωματα.
 

evanfotis

Moderator
Staff member
26 March 2008
5,475
Χειρότερη απο τη πρώτη, έχει πάλι όμορφα στοιχεία, τα εφφέ εξαιρετικά, μονο και μόνο για τους τίτλους αρχης κ τέλους αξίζει. Τη παραφορτώσανε όμως με δράση καί χάνει η πολύ καλή δουλειά των γραφικών.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
H εξάχρονη κόρη μου, ενώ το πρώτο το είδε αρκετές φορές, αυτό δεν έδειξε να της πολυαρέσει... (εγώ δεν το έχω δει το 2ο, το πρώτο ήταν καλούλι).
 

v4mp1r3

Senior Member
25 August 2009
350
Μεγάλο λιμάνι
Πάρα πολύ καλή. Εξαιρετικές εικόνες, πολύ καλό στήσιμο, αρκετό γέλιο και ξύλοοοοο!
Δεν είναι και τόσο για μεγάλους όπως κάποια άλλα animation, αλλά όλοι παιδιά είμαστε κατα βάθος... Μου άρεσε περισσότερο απο το πρώτο.