Media Player iplay HD3

Tsop

Senior Member
5 November 2007
645
Βριλήσσια

cherouveal

New member
13 September 2010
5
Καλημέρα!!! To έχω πάρει κ εγώ και έχω παρατηρήσει τα παρακάτω :

1ον - Είναι πολύ αργό όταν λειτουργεί σαν σκληρός δίσκος και του φορτώνεις τις ταινίες που θες. (είναι usb 2.0 )
2ον - To τηλεχειριστήριο ανταποκρίνεται πολύ αργά στις εντολές που του δίνεις.
3ον - Αν και στα χαρακτηριστικά του αναφέρει ότι υποστηρίζει υποτίτλους .srt έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές ταινίες (mastroska - mkv), την εικόνα την δείχνει αρκετά καλά αλλά υπότιτλους δεν βλέπω...

Αυτά...
 

Tsop

Senior Member
5 November 2007
645
Βριλήσσια
Ευχαριστω πολυ. Στα χαρτια καλο φαινεται το θεμα ειναι στην πραξη τι κανει.

Να ρωτησω, ερχεται με δισκο ή πρεπει να αγορασεις δικο σου?
 

cherouveal

New member
13 September 2010
5
Έχει ενσωματωμένο σκληρό δίσκο 300gb.

Στην πράξη τις πρώτες μου εντυπώσεις τις έγραψα στα παραπάνω posts.
 

tsesme

New member
13 February 2009
3
3ον - Αν και στα χαρακτηριστικά του αναφέρει ότι υποστηρίζει υποτίτλους .srt έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές ταινίες (mastroska - mkv), την εικόνα την δείχνει αρκετά καλά αλλά υπότιτλους δεν βλέπω...

Καλημέρα. έβγαλες άκρη τελικά με τους ελληνικούς υπότιτλους? Αν τους παίζει λέω να to πάρω το πακέτο conn-x.

Ευχαριστώ
 

jiannisk

Established Member
20 January 2008
169
Είναι αλήθεια οτι για να παίξει με hdmi πρέπει να είναι συνδεμένο και το usb?
 

jiannisk

Established Member
20 January 2008
169
Οχι φυσικά. Προσπαθω να καταλαβω τι σοι πραμα ειναι αυτο το δωρο γιατι ολο προβληματακια ειναι απο οτι αναφερουν. Οποτε μιας και μας εκαναν την τιμη να μας το κανουν δωρο προετοιμαζομαι για το αν θα το αφησω στο κουτι του η θα ασχοληθω μαζι του.
 

technisat

AVClub Enthusiast
13 January 2010
869
Και τρεις φορές αργό να ‛ναι, δεν παύει να είναι δωρεάν,
ο player είναι αλουμινένιος και όχι καμιά πλαστικούρα(+1) και η συσκευασία περιέχει τα πάντα από καλώδια(+1) που τυχόν χρειαστείς και το σημαντικότερο
είναι portable !
 

KOLES1973

New member
11 December 2007
12
ΑΘΗΝΑ
Aπό χτέσ το έχω στα χέρια μου.Θα είθελα να ζητήσω την βοήθεια σας σε κάποιεσ απορείες που έχω?
α.όταν το συνδέω με το pc μέσω usb αναβοσβήνει ένα κόκκινο led που ειπάρχει μπροστά στο media και ακούγεται ένας ήχοσ μπιπ επαναλαμβανόμενος!!!Τον σκληρό δεν μου τον εμφανίζει .
β.Σύνδεσα ένα φλασάκι που εχω πάνω στο media με ταινία mkv και μετά απο το μενού επέλεξα ταινείες και δεν την έβλεπε.
Να πω και εγώ ότι το χειρηστήριο είναι υπερβολικά αργό ..
Εκ των προτέρων ευχαριστώ πολύ .
 

prowler13

New member
17 August 2009
5
Μπορεί κανείς να πει τελικά αν παίζει κομπλέ τους subs ώστε να μην χρειάζεται να τους καίμε στην εικόνα?
 

djlespa

New member
1 November 2010
1
Thessaloniki
Kalispera paidia...!!!

Eimai kainourgios sto forum kai tha ithela katarxas na sas epivraveuso gia tin kali douleia...!!!
H alitheia einai oti aformi gia tin egrafi itan kati themata pou exo me to player....

To Vasikotero olon den ksero pos na fortoso arxeia ston skliro tou....!!!
to sindeo me pc kai den to vriskei kan san HDD...Meta prospathisa me Mac kai apla mou to emfanise san HD Media Player alla xoris dinatotita na mporo na kano copy arxeia se auto...

An tha mporouse kapoios na mou pei pos fortonoume arxeia sto mixanima...!!!
 

soulkeeper

AVClub Addicted Member
5 October 2006
1,984
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Aπό χτέσ το έχω στα χέρια μου.Θα είθελα να ζητήσω την βοήθεια σας σε κάποιεσ απορείες που έχω?
α.όταν το συνδέω με το pc μέσω usb αναβοσβήνει ένα κόκκινο led που ειπάρχει μπροστά στο media και ακούγεται ένας ήχοσ μπιπ επαναλαμβανόμενος!!!Τον σκληρό δεν μου τον εμφανίζει .
β.Σύνδεσα ένα φλασάκι που εχω πάνω στο media με ταινία mkv και μετά απο το μενού επέλεξα ταινείες και δεν την έβλεπε.
Να πω και εγώ ότι το χειρηστήριο είναι υπερβολικά αργό ..
Εκ των προτέρων ευχαριστώ πολύ .

το α. το κανει κ σε φιλο μου...το δοκιμασε κ σε xp κ 7αρια..δεν τον βλεπει με τιποτα...
 

Constantine-1972

New member
2 November 2010
1
Οταν το βαλετε στο pc μην το εχετε στο ρευμα. Επισης αν εχετε desktop παρτε ενα πιο χοντρο usb καλωδιο και βαλτε το οσο πιο κοντα στο τροφοδοτικο. Σε μενα δουλευει τελεια
 

soulkeeper

AVClub Addicted Member
5 October 2006
1,984
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Aπό χτέσ το έχω στα χέρια μου.Θα είθελα να ζητήσω την βοήθεια σας σε κάποιεσ απορείες που έχω?
α.όταν το συνδέω με το pc μέσω usb αναβοσβήνει ένα κόκκινο led που ειπάρχει μπροστά στο media και ακούγεται ένας ήχοσ μπιπ επαναλαμβανόμενος!!!Τον σκληρό δεν μου τον εμφανίζει .
β.Σύνδεσα ένα φλασάκι που εχω πάνω στο media με ταινία mkv και μετά απο το μενού επέλεξα ταινείες και δεν την έβλεπε.
Να πω και εγώ ότι το χειρηστήριο είναι υπερβολικά αργό ..
Εκ των προτέρων ευχαριστώ πολύ .

για το α.
το συνδεεις ,χωρις την εξωτερικη τροφοδοσια, και πατας για 2-3 sec. το κουμπι On/off που ειναι πανω στη συσκευη..

το συνδεσα με panasonic g10 hdmi,του εβαλα το gangs of new york remastered 1080p dtsma και το επαιξε κανονικα και με υποτιτλους..
εχει 4 επιλογες zoom για τους υποτιτλους..
πρωτη μου επαφη με media player...
μια χαρα μου φανηκε!
ψηνομαι να το παρω μιας κ ληγει σε 5-6 μερες το ετησιο του conn-x μου..
 
Last edited:

KOLES1973

New member
11 December 2007
12
ΑΘΗΝΑ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΣΤΟ PC (PENTIUM 4 2.6GHZ) WINDOWS XP SP2 ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΜΕ ΤΟ USB ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΙΠ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 3 SEC ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΙΞΩ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΩΝ ΒΛΕΠΕΙ..ΑΡΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΕΝΙ ΜΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΗΣ USB.ΣΕ ΦΙΛΟΥ PC ΤΟΝ ΕΙΔΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ. ΑΡΓΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΙΑ ΤΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ PC ΣΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΑΡΓΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ..ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ CONN-X KAI ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ CORD COM 2106843660.ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ...ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΚΛΗΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ???ΝΑ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΟΙ ΤΑΙΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΠΑΙΖΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΥΠΟΤΟΙΤΛΟΥΣ SRT ...