Eurosan H-5000

skysurfer

New member
14 December 2009
25
Θεσσαλονίκη
Ήρθε η ώρα για αγορά ψηφιακού δέκτη και πήρε το μάτι μου αυτόν:

http://www.skroutz.gr/s/271297/Eurosan-Η-5000.html?keyphrase=EUROSAN+H-5000

Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάποιο review ή έστω κάποια αρνητική/θετική αξιολόγηση.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς; Υπάρχει κάτι καλύτερο που να υποστηρίζει HD και να είναι και οικονομικό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

andrant

New member
10 January 2010
22
Συγνώμη που επαναφέρω μετά απο τόσο καιρό το θέμα, αλλά Pvr αυτός δεν εχει ε;
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Δεν βλέπω κάποια αναφορά που να λέει κάτι τέτοιο. Ίσως όμως κάνει μόνο προγραμματισμένες εγγραφές και δεν έχει πλήκτρο REC για άμεσες.
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Δεν έχουμε δει πολλές αληθινές φωτογραφίες του, θα μπορούσες να ανεβάσεις μερικές; Μενού (αν έχει και ρυθμίσεις και πληροφορίες έκδοσης), τηλεχειριστήριο, συσκευή κι αν μπορείς και μια όσο καλή γίνεται της πλακέτας.

Δέκτες ίδιας εμφάνισης κυκλοφόρησαν και με τις επωνυμίες Telefunken και Digiplus. Αν έχεις διάθεση ρίσκου, μπορείς να δοκιμάσεις τις αναβαθμίσεις του Digiplus DHD-5500, αλλά βεβαιώσου πρώτα ότι είναι ίδιοι εμφανισιακά στο μενού και στην πίσω πλευρά κάνοντας μια αναζήτηση στο διαδίκτυο.

Υπήρχε αναβάθμιση και για κάποιον Telefunken, αλλά δεν ξέρω τίποτα επειδή μου την είχαν στείλει κατά λάθος.
 

andrant

New member
10 January 2010
22
Στην πλακέτα δεν θέλω να τον ανοίξω γιατί δουλεύει ακόμα :p αλλά θα σας βγάλω για τα υπόλοιπα !! :)

Eπανέρχομαι !

Κουμπί rec έχει αλλά δεν κάνει τίποτα!

Τον είχα πάρει ο αδερφός μου πριν χρόνια απο Αθήνα, τώρα τον κληρονόμησα εγώ στο Ηράκλειο τώρα που ξεκίνησαν τα ψηφιακά.... :)

yq3l.jpg

gkyr.jpg

h8j6.jpg

y5k0.jpg
 
Last edited by a moderator:

andrant

New member
10 January 2010
22
αλλο τηλεκοντρόλ για αυτον επειδή τα έπαιξε υπάρχει περίπτωση να βρώ πουθενά συμβατό ;
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Αν έχεις κάποιον γνωστό με προγραμματιζόμενο τηλεχειριστήριο Tele USB-300, δοκίμασε να το βάλεις να ψάξει μήπως ταιριάξει με κάποιας άλλης συσκευής της βάσης δεδομένων του.
Αλλιώς, πας για άλλον δέκτη. Σε αυτή την περίπτωση, θα μπορούσες να ανεβάσεις μια καθαρή φωτογραφία της πλακέτας του και λίγες του μενού του; Δεν ήταν πολύ δημοφιλές μοντέλο και θα ήθελα να το γνωρίσω :smile: