DigitalWorld HDT-150

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
O συγκεκριμένος επίγειος ψηφιακός δέκτης mpeg2/4 απευθύνεται σε όσους ψάχνουν ένα οικονομικό καλό δέκτη για τηλεόραση ΗD Ready ή Full HD που να συνδυάζει και την δυνατότητα PVR (Personal Video Recorder) και ικανοποιητικού media player, ο οποίος θα αναπαράγει media files μουσικής, φωτογραφίες και ταινίες υψηλής ανάλυσης έως 1080i με ήχο DTS μέσω ΑV Receiver

attachment.php


attachment.php


Ο αποκωδικοποιητές mpeg2/4, PVR και media player δοκιμάστηκε σε δύο τηλεοράσεις Full HD με ΗDMI και μία SD με SCART και εσωτερική κεραία...
Περιοχή Άγιος Δημήτριος, Αθήνα με άριστο σήμα τσεκαρισμένο από τουλάχιστον 6-7 γνωστούς και φίλους σε μια ακτίνα 1-2 χιλιομέτρων...
 

Attachments

  • panel view rev.jpg
    panel view rev.jpg
    157.1 KB · Views: 3,559
  • panel rear rev.jpg
    panel rear rev.jpg
    96.8 KB · Views: 3,530

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Χαρακτηριστικά Digital World HDT-150

Συνδεσιμότητα
- Είσοδος / Έξοδος σήματος: RF in / RF-Loop out
- Έξοδοι Εικόνας: HDMI 1.1, Composite, Component, SCART
- Έξοδοι Ήχου: Optical, Coaxial, Αναλογική RCA L/R
- USB port (στη πρόσοψη)



Menu-Ρυθμίσεις
Το menu είναι και στα Ελληνικά... είναι απλό και λιτό.
Η πλοήγηση όμως είναι πολύ απλή και γρήγορη και οι λειτουργίες/ρυθμίσεις του δέκτη/PVR/MP σε απλή γλώσσα και πολύ εύκολα κατανοητές...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 

Attachments

  • menu 07 rev.jpg
    menu 07 rev.jpg
    121.6 KB · Views: 3,368
  • menu 06 rev.jpg
    menu 06 rev.jpg
    130.5 KB · Views: 3,633
  • menu 05 by pass rev.jpg
    menu 05 by pass rev.jpg
    131.2 KB · Views: 3,409
  • menu 04 rev.jpg
    menu 04 rev.jpg
    138.4 KB · Views: 3,522
  • menu 03 rev.jpg
    menu 03 rev.jpg
    140.6 KB · Views: 3,439
  • menu02 rev.jpg
    menu02 rev.jpg
    110.4 KB · Views: 3,551
  • menu01 rev.jpg
    menu01 rev.jpg
    111.5 KB · Views: 3,648

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Λειτουργία

Δέκτης
Ο συντονισμός είναι απλός και πολύ γρήγορος (max 4-5 λεπτά).
Ταξινομήθηκαν όλοι οι τηλεοπτικοί σταθμοί που εκπέμπουν σε mpeg2 και mpeg4 καθώς και μερικοί ραδιοφωνικοί.

Με παίδεψε λίγο στο θέμα ταξινόμηση...
Πρέπει στο menu να επιλέξεις "πρόγραμμα" -> "Διαμόρφωση προγράμματος" να δώσεις στο κωδικό που σου ζητάει το -> "000000" και στη συνέχεια πάλι στο "Πρόγραμμα" -> "LCN" επιλογή "Κλειστό".
Αφού γίνουν τα παραπάνω πλέον η μετακίνηση των καναλιών στην επιθυμητή θέση είναι παιγνίδι...

Η ποιότητα της εικόνας κρίνεται ως ικανοποιητική και δεν θα προβληματίσει.
Φυσικά δεν είχα σήμα υψηλής ανάλυσης για να τον δοκιμάσω, παρά μόνο αυτό των ψηφιακών εκπομπών... Δεν ξέρω αν κάνει upscaling, αλλά διαφορά δεν είδα από το 576i ως το 1080i...

Διατίθεται EPG (εβδομαδιαίος οδηγός προγραμμάτων) συμβατό με την Ελληνική γλώσσα για όσους το επιθυμούν.

PVR (Personal Video Recorder)
Ο εγγραφέας προγραμμάτων δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα...
Σύμφωνα πάντως με το manual του αντιπροσώπου παρέχονται οι δυνατότητες εγγραφής: άμεσα, με χρονοδιακόπτη και μέσω EPG. Ταυτόχρονη εγγραφή ενός καναλιού και παρακολούθηση ενός άλλου μάλλον δεν προσφέρεται, αλλά θα το κοιτάξω το θέμα προσεχώς και θα ενημερώσω.
Η εγγραφή γίνεται σε εξωτερικό σκληρό δίσκο ή memory stick μέσω της USB port.
Σύμφωνα με το manual υπάρχει η δυνατότητα διαμόρφωσης του δίσκου σε σύστημα NTFS, FAT32 ή FAT16... Σε αυτή τη περίπτωση φυσικά θα χαθούν όλα τα αρχεία του δίσκου, οπότε καλό θα ήταν να έχουν σωθεί σε άλλο δίσκο!

Μultimedia Player
O δέκτης χαρακτηρίζεται τουλάχιστον ικανοποιητικός για αναπαραγωγή πληθώρας media files ΗD και SD ανάλυσης, όπως:
- Φωτογραφίες: JPEG, BMP, PNG
Δοκιμάστηκαν επιτυχώς τα JPEG και ΒΜP με ικανοποιητικά αποτελέσματα ευκρίνειας.
- Μουσική: wma, mp3, aac, m4a
Δοκιμάστηκαν επιτυχώς τα δύο πρώτα με ικανοποιητικά αποτελέσματα, μέσω Analogue out RCA σε τηλεόραση και σε ενισχυτή και Optical out επίσης σε τηλεόραση και ενισχυτή – ΔΕΝ είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος αναπαραγωγής και ακρόασης μουσικής αλλά ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για ένα δέκτη 54 Ευρώ...)

attachment.php


- Ταινίες: avi, mpg, dat, vob, div, mov, mkv, m2ts, ts κ.α.
Δοκιμάστηκαν αρχεία avi (xvid & H264), mkv, m2ts με ενσωματωμένους αλλά και εξωτερικούς υποτίτλους (.srt και .sub.) μέσω USB από memory sticks 4GB FAT32, 16GB NTFS και 1ΤΒ ΝTFS (με εξωτερικό τροφοδοτικό). Δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα ως τώρα. Η ποιότητα εικόνας χαρακτηρίζεται ως τυπική και δεν θα προβληματίσει.

attachment.php


attachment.php


attachment.php



Άλλη μια πολύ χρήσιμη δυνατότητα ως media player είναι το μεγάλωμα των υποτίτλων καθώς και ο καθορισμός του χρώματος τόσο του backround όσο και των ίδιων των υποτίτλων. Δυστυχώς δεν μεγαλώνουν περισσότερο και δεν υπάρχει η δυνατότητα μετακίνησης καθ’ ύψος της οθόνης...

Επίσης διατίθεται fast forward/back 2x-32x για την εύρεση κάποιου σημείου της ταινείας.

Αυτό που πρέπει να προσεχθεί είναι ότι μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να δώσω ήχο DTS απευθείας από τον HDT-150 σε ΤV... είτε μέσω analogue RCA, είτε από optical, είτε από ΗDMI. Προφανώς (και μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου) δεν κάνει downmix του DTS, οπότε χρειάζεται να περάσετε τα σχετικά αρχεία σας (ταινίαDTS.mkv) “by pass” με optical σε κάποιο ΑV Receiver που έχει τη δυνατότητα αποκωδικοποίησης του DTS… (τα τελευταία 10 χρόνια σχεδόν όλοι οι ΑV Receivers διαθέτουν αυτή τη δυνατότητα καθώς και πολλαπλές optical inputs)

Φυσικά δεν κατάφερε να κάνει αποκωδικοποίηση ούτε των HD formats ήχου...


Aρκετά καλό και το remote control... δούλεψε απροβλημάτιστα και από μεγάλη απόσταση ενώ όλες οι λειτουργίες του ΗDT-150 ελέγχονται πλήρως...
 

Attachments

  • multimedia star trek DTS 1 rev.jpg
    multimedia star trek DTS 1 rev.jpg
    140.7 KB · Views: 3,329
  • multimedia 300 1 rev.jpg
    multimedia 300 1 rev.jpg
    143.4 KB · Views: 3,308
  • multimedia 300 2 rev.jpg
    multimedia 300 2 rev.jpg
    149.6 KB · Views: 3,308
  • Multimedia mp3 rev.jpg
    Multimedia mp3 rev.jpg
    152.8 KB · Views: 3,251

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Pros(+)
- Αποκωδικοποιεί mpeg2/4 - ικανοποιητικά,
- Διαθέτει εύχρηστο ελληνικό menu και ΕPG,
- Ταξινόμηση καναλιών αυτόματη αλλά και manual από το χρήστη,
- PVR προγραμματιζόμενο - (δεν το δοκίμασα ακόμα), οι εγγραφές του οποίου μπορούν να παίξουν σε οποιοδήποτε pc/htpc (αρχεία εγγραφής .ts),
- εξόδους εικόνας και ήχου παντός τύπου και ικανοποιητική απόδοση,
- USB port από την οποία βλέπει HDD και USB sticks διαμορφωμένα είτε σε NTFS είτε σε FAT32/16,
- media player που μπορεί να διαβάσει και παίξει τα δημοφιλέστερα αρχεία video (avi, mkv, m2ts), τα δημοφιλέστερα αρχεία υποτίτλων (sub, srt), ήχο DTS (όχι ΗD, όχι Downmix) μέσω της optical port σε ΑV Receiver μόνο, ήχο stereo αναλογικά μέσω RCA σε οποιοδήποτε ενισχυτή.
- δυνατότητα ρύθμισης μεγέθους υποτίτλων, χρώματος φόντου και χρώματος υποτίτλων...
- είναι σφαίρα σε όλα του,
- καλό πληκτρολόγιο - δεν προβληματίζει σε καμία περίπτωση το χρήστη.
- δεν ζεσταίνεται με τίποτα...
- Τιμή... Πιθανώς ότι καλύτερο έχει πέσει στα χέρια μου από θέμα value for money


Cons(-)
- Δεν κατάφερα να έχω downmix από mkv/DTS σε τηλεόραση...
- Σε χρήση media player, το menu δεν αφήνει ρυθμίσεις... πρέπει να σταματήσει να παίζει το αρχείο και μετά από την αρχή πάλι αφού δεν κρατάει το σημείο που σταμάτησε...
- Όταν είναι σε standby mode δεν αφήνει την tv να παίξει αναλογικό σήμα, ή μάλλον καλύτερα να πω ότι χαλάει το αναλογικό σήμα, αφού βλέπεις με χιόνια...
- Μέτρια γραφικά τα οποία δεν είναι διαφανή οπότε καλύπτουν την εικόνα της tv.
- Σχεδιαστικά το κουτί (κάλυμμα) αντιπροσωπεύει την κατηγορία του... μεγάλο λευκό λογότυπο (για να μην ξεχάσουμε το μοντέλο?), δύο led αριστερά που σου βγάζουν το μάτι (εν λειτουργία) και οθονούλα από άλλη δεκαετία... (εντάξει αν υπάρχει κάποιο ποιο όμορφο/ποιοτικό σε αυτά τα λεφτά θα ήταν μεγάλη έκπληξη για μένα...)




Δεν μπορώ να τον συστήσω ή όχι, αφού δεν έχω εμπειρία από άλλους δέκτες... Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο από τον δέκτη αλλά και στο κομμάτι αναπαραγωγή media files πάντα σε συνάρτηση με την τιμή του!

Ο Digital World ΗDT-150 αγοράστηκε από τον εδώ και στην τιμή που αναφέρεται. Παραγγέλθηκε Δευτέρα μεσημέρι και ήταν σπίτι μου Τετάρτη μεσημέρι...



YΓ Δεν είμαι και ο πιο σχετικός με το θέμα... κάθε διόρθωση ευπρόσδεκτη για να μην αποπροσανατολίσω το όποιον ενδιαφερόμενο.
 

gas2

Established Member
21 October 2007
128
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Προσυπογράφω όλα όσα ανάφερε ο DALANIK εκτός από
το media player.Εμένα δεν παίζει τους εξωτερικούς υπότιτλους
(srt,sub),μπορεί να κάνω κάτι λάθος και παρακαλώ κάποιος
να με διαφωτίσει.
Ευχαριστώ.
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Έχεις μετονομάσει τους υπότιτλους?
Πρέπει το αρχείο "υπότιτλοι.sub/srt" να έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το αρχείο "ταινία.mkv"...

Δες το δείγμα που ανέβασα παραπάνω από την ταινία "300" με τους υπότιτλους να εμφανίζονται στο κάτω μέρος!


Και μια ερώτηση...
Έχεις δοκιμάσει DTS ήχο "by pass" μέσω ΗDMI σε ΑV ενισχυτή? Περνάει ή μούγκα?
 

gas2

Established Member
21 October 2007
128
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Έχεις μετονομάσει τους υπότιτλους?
Πρέπει το αρχείο "υπότιτλοι.sub/srt" να έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το αρχείο "ταινία.mkv"...



Αυτό ήταν,έλειπε μια τελεία.Ευχαριστώ.





Και μια ερώτηση...
Έχεις δοκιμάσει DTS ήχο "by pass" μέσω ΗDMI σε ΑVενισχυτή? Περνάει ή μούγκα?

Όχι,ήχο μόνο στην tv χρησιμοποιώ.
 

haralabosg

Senior Member
29 August 2007
303
Αθήνα
Re: Digital World HDT-150 - Review

Πρεπει να ειναι ο μοναδικος σε αυτη την κατηγορια (~60€) που να δινει εξοδο DTS....Μπραβο για το review
 

thparian

New member
5 May 2008
11
Re: Digital World HDT-150 - Review

Πολύ ωραίο και εκτενές review Dalanik, well done!!!:SFGSFGSF:

Σε τι μάρκα τηλεοράσεις δοκιμάστηκε το μηχανηματάκι?
 

sprsk

Senior Member
10 November 2007
673
Re: Digital World HDT-150 - Review

φίλε μου ,
σε ευχαριστούμε πάρα πολύ .

Μια ερωτησούλα αν δεν σου κάνει κόπο , μιας και βλέπω ότι το έψαξες .
Αν ήθελες καλύτερη ποιότητα εικόνας , μαζί με όλα τα υπόλοιπα καλούδια και είχες κοντά στα 150 + - σε πιο δέκτη θα πήγαινες ?
Ψάχνομαι για module αλλά δεν βλέπω να βρίσκω λύση και θα πάω μάλλον σε Δεκτή - Player.

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων , :)
 
Last edited:

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Re: Digital World HDT-150 - Review

Πρεπει να ειναι ο μοναδικος σε αυτη την κατηγορια (~60 ) που να δινει εξοδο DTS....Μπραβο για το review

Παρ' ότι πριν τον αγοράσω έψαξα αρκετά στο δίκτυο, για να είμαι ειλικρινείς δεν γνώριζα την απόδοσή του... Υπάρχουν θετικά (μάλλον τα θετικότερα) σχόλια για τον συγκεκριμένο και από άλλα παιδιά οπότε κάπως έτσι κινήθηκα. Όσον αφορά το DTS beatstream κι εγώ δεν γνωρίζω αν υπάρχει άλλος που να δίνει ή τουλάχιστον να το αναφέρει στα specs...

Πολύ ωραίο και εκτενές review Dalanik, well done!!!:SFGSFGSF:

Σε τι μάρκα τηλεοράσεις δοκιμάστηκε το μηχανηματάκι?

Δοκιμάστηκε σε Samsung 37A656, Panasonic 42V10 και μια μικρή SD Samsung 20" που διαθέτει μόνο SCART.

φίλε μου ,
σε ευχαριστούμε πάρα πολύ .

Μια ερωτησούλα αν δεν σου κάνει κόπο , μιας και βλέπω ότι το έψαξες .
Αν ήθελες καλύτερη ποιότητα εικόνας , μαζί με όλα τα υπόλοιπα καλούδια και είχες κοντά στα 150 + - σε πιο δέκτη θα πήγαινες ?
Ψάχνομαι για module αλλά δεν βλέπω να βρίσκω λύση και θα πάω μάλλον σε Δεκτή - Player.

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων , :)

Δεν το έχω ψάξει τόσο πολύ με τους δέκτες... απλά επειδή με έχουν "φάει" στη κυριολεξία φίλοι και συγγενείς για να βελτιώσουν στην εικόνα τους όπως την είδαν από την panyV10 (που έχει δέκτη) είπα να δοκιμάσω πρώτος...
Στη πραγματικότητα προσωπικά βλέπω σχεδόν καθόλου εκπομπές καναλιών... βλέπω μόνο ταινίες από player...

Module δεν έχω δοκιμάσει αλλά, αν δεν κάνω λάθος, κάνει μετατροπή του mpeg4 σε mpeg2... Να μου λείπει άλλη μια μετατροπή/αποκωδικοποίηση του σήματος... Είναι που είναι SD και απ' ότι διαπίστωσα στα μισά κανάλια χαμηλής ποιότητας... νομίζω ότι έτσι θα χειροτερέψει...

Για καλύτερο media player με δέκτη στα 150+/-, χωρίς να έχω δοκιμάσει κάτι θα κοίταγα από ελληνική αγορά τον Ιamm NTR-S20...

Έχει διάφορα μικροπροβλήματα αλλά και πολύ καλή υποστήριξη με συνεχόμενα fw... Είναι βέβαια ολίγον φανταχτερό για τα γούστα μου (αν το αγόραζα θα το έβαφα την πρώτη μέρα...:ADFADF1:)
Σαφώς πάντως έχεις να περιμένεις πολλά περισσότερα από ένα τέτοιο μηχανάκι αφού το τμήμα media player θα είναι εμφανώς καλύτερο (1080p, μεγαλύτερη συμβατότητα, ΗDMI 1.3, DTS downmix και πολλά άλλα που διευκολύνουν στη χρήση του) που δεν μπορείς να ζητήσεις από ένα δέκτη των 55 Ευρώ...



Σε συνέχεια των δοκιμών να πω ότι ΗDT-150 συνεχίζει να παίζει απροβλημάτιστα (ότι λέει ότι παίζει)...

Ένα προβληματάκι που διαπίστωσα χτές είναι ότι για κάποιο λόγο δεν παίζει σωστά όλους τους υπότιτλους .srt!
Με αφορμή κάποια ταινία που φόρτωσα και οι υπότιτλοι έβγαιναν αλαμπουρνέζικα δοκίμασα 5-6 ακόμα ταινίες με .srt υπότιτλους και διαπίστωσα ότι συνέβηκε το ίδιο σε ακόμα μια ταινία! Κατέβασα άλλους υπότιτλους σε sub και srt και αυτούς τους έπαιξε!
Σημειωτέον ότι τα ίδια .srt αρχεία που δεν έπαιζε ο ΗDT-150 τα έπαιξα και στον VLC στο PC και έπαιζαν μια χαρά! Παράξενα πράγματα...


Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια... Ελπίζω όταν με το καλό αγοράσετε να πράξετε το ίδιο και να δοκιμάσετε τα μηχανάκια σας προς όφελος των συνφορουμητών και υποψήφιων αγοραστών...

:ernaehrung004:
 

azervos

Established Member
17 July 2006
230
Re: Digital World HDT-150 - Review

Συγχαρητήρια για το review!
Ουτε στα σχετικά περιοδικά δεν βρίσκεις τέτοια αναλυτική πληροφόρηση...

Επειδή με ενδιαφέρει κυρίως ως PVR, αν είναι έυκολο, μερικές ερωτήσεις:

Θέλω να γράψω δοκιμαστικά + αγώνα motogp ενώ λείπω διακοπές.
Ο χρονικός προγραμματισμός είναι τελείως ελεύθερος ( π.χ. 15 ημέρες μπροστά) ;
Μπορώ να προγραμματίσω περισσότερες από μία εγγραφές;
Αν πέσει το ρεύμα π.χ. για 10 λεπτα, κρατάει τον προγραμματισμό του; το ρολόι του αποσυγχρονίζεται/μηδενίζεται;
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Ευχαριστώ και πάλι για τα καλά λόγια... αλλά δεν χρειάζονται...
Έχουμε πάρει όλοι μας τόσες πληροφορίες από το forum, ώστε κάθε φορά που γράφουμε τις εντυπώσεις μας είναι σαν μια μικρή, πολύ μικρή ανταπόδοση...

Όσον αφορά το pvr θα το δοκιμάσω πολύ σύντομα... λίγο υπομονή!

:ernaehrung004:
 

sprsk

Senior Member
10 November 2007
673
Re: Digital World HDT-150 - Review

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση .
Θα ανοίξω νήμα με την επιλογή που έκανες για εμένα .
Να 'σε καλά και καλές θεάσεις ...
 

thparian

New member
5 May 2008
11
Re: Απάντηση: Re: Digital World HDT-150 - Review

Ένα προβληματάκι που διαπίστωσα χτές είναι ότι για κάποιο λόγο δεν παίζει σωστά όλους τους υπότιτλους .srt!
Με αφορμή κάποια ταινία που φόρτωσα και οι υπότιτλοι έβγαιναν αλαμπουρνέζικα δοκίμασα 5-6 ακόμα ταινίες με .srt υπότιτλους και διαπίστωσα ότι συνέβηκε το ίδιο σε ακόμα μια ταινία! Κατέβασα άλλους υπότιτλους σε sub και srt και αυτούς τους έπαιξε!
Σημειωτέον ότι τα ίδια .srt αρχεία που δεν έπαιζε ο ΗDT-150 τα έπαιξα και στον VLC στο PC και έπαιζαν μια χαρά! Παράξενα πράγματα...

:ernaehrung004:

Όντως περίεργη συμπεριφορά...αφού όμως τα παίζει στο pc πιθανότατα οι υπότιτλοι που δεν παίζουν είναι γραμμένοι σε fonts που δεν έχει ο δέκτης.
Λέω εγώ τώρα...:ADFADF1:
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Αν είναι θέμα fonts, κάτι τέτοιο προφανώς θα λύνεται εύκολα με αναβάθμιση...

Περιμένουμε νέα περί fw update σύντομα... Αν δε, λυθεί και το θέμα του DTS Downmix (?) το συγκεκριμένο κουτάκι θα γινόταν περιζήτητο!

Πάντως δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος γιατί ο δέκτης υπάρχει από την Άνοιξη και τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει κάποια κίνηση για βελτίωση του software...

Ίδωμεν!
 

kostas5579

AVClub Addicted Member
31 May 2010
1,827
THESSALONIKI/GREECE
Re: Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Αν είναι θέμα fonts, κάτι τέτοιο προφανώς θα λύνεται εύκολα με αναβάθμιση...

Περιμένουμε νέα περί fw update σύντομα... Αν δε, λυθεί και το θέμα του DTS Downmix (?) το συγκεκριμένο κουτάκι θα γινόταν περιζήτητο!

Πάντως δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος γιατί ο δέκτης υπάρχει από την Άνοιξη και τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει κάποια κίνηση για βελτίωση του software...

Ίδωμεν!

Καλησπέρα κι από εμένα και συγχαρητήρια για τη παρουσίαση του προϊόντος. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που ίσως και να είναι ψιλοπατάτα βέβαια! Κάτι πάνω στα παρακάτω που έγραψες:

Ταυτόχρονη εγγραφή ενός καναλιού και παρακολούθηση ενός άλλου μάλλον δεν προσφέρεται, αλλά θα το κοιτάξω το θέμα προσεχώς και θα ενημερώσω.

Υποθέτω πως υπάρχει δυνατότητα εγγραφής μέσω PVR και παρακολούθησης αναλογικού καναλιού ελεγχόμενου απ'τη TV?
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Digital World HDT-150 - Review

Θα δοκιμάσω φίλε Κώστα και θα σου πω...
Εκ πρώτης όψεως δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλά αν θες κάνε λίγο υπομονή και θα σου πω...
 

Saxtus

New member
14 October 2010
53
Αθήνα
Απάντηση: Re: Digital World HDT-150 - Review

Ένα προβληματάκι που διαπίστωσα χτές είναι ότι για κάποιο λόγο δεν παίζει σωστά όλους τους υπότιτλους .srt!

Υποψιάζομαι ότι αυτός που δεν παίζει σωστά είναι σε Unicode, μια απλά μετατροπή σε ANSI του .srt και θα είσαι ok.
Ανέβασε έναν υπότιτλο που παίζει σωστά κι έναν που δεν παίζει σωστά για να σου πω αν θες.