Hyundai HDT3025PVR

xapakias

New member
24 July 2008
53
γλυφαδα
εχω το συγκεκριμενο δεκτη και ενω στη σαρωση ανιχνευει το bluesky στο καναλι 65 δεν το προσθετει στη λιστα.Μηπως γνωριζετε τι συμβαινει?
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Απάντηση: hyundai hdt3025 και blue sky

Μήπως το έχει περάσει στα ραδιόφωνα?
Αν όχι, δοκίμασε να βάλεις τις εργοστασιακές ρυθμίσεις στον δέκτη και ξακίνα νέα αναζήτηση καναλιών.
 

Βασίλης Γ

Senior Member
8 February 2010
621
Απάντηση: hyundai hdt3025 και blue sky

Στο μενού σίγουρα θα υπάρχει επιλογή για εργοστασιακές ρυθμίσεις.
 

audiov

AVClub Addicted Member
26 June 2010
1,824
Re: hyundai hdt3025 και blue sky

εχω το συγκεκριμενο δεκτη και ενω στη σαρωση ανιχνευει το bluesky στο καναλι 65 δεν το προσθετει στη λιστα.Μηπως γνωριζετε τι συμβαινει?

Μηπως το σημα ειναι πολυ ασθενες και γι`αυτο και δεν το προσθετει στα καναλια;
Αν δεν κανω λαθος βγαινει απο Αιγινα. Οποτε αν η κεραια σου δεν κοιταζει εκει τοτε μην περιμενεις να το δεις.
Και φυσικα και εκει να κοιταζει παιζει αναλογα με την περιοχη. Καποιες περιοχες στα νοτιοανατολικα προαστια δεν πιανουν καλα ουτε την Αιγινα. Π.χ μερος της Αργυρουπολης και του Αλιμου.

Εγω παντως ουτε καν το πιανω με την κεραια προς τον Υμηττο.
Ουτε με STB, ουτε με USB DVB-T.
 

dj_n3o

New member
14 October 2010
2
Hyundai HDT3025PVR Remote Control Code

Καλησπέρα,

αγόρασα τον δέκτη του τίτλου και προσπαθώ (με απόλυτη αποτυχία :rifle: ως τώρα) να τον συγχρονίσω με ένα universal remote control που έχω για την TV ώστε να τον χειρίζομαι από εκεί. Αν έχει καταφέρει κάποιος να βρει το code ας το ποστάρει.
 

audiov

AVClub Addicted Member
26 June 2010
1,824
Re: Hyundai HDT3025PVR Remote Control Code

Ψαξε για καποιο φθηνο προγραμματιζομενο τηλεχειριστηριο με δυνατοτητα εκμαθησης (learning).
Θα αντιγραψεις απο το εργοστασιακο τηλεχειριστηριο τις λειτουργιες στο αλλο.

Με την εκμαθηση μπορεις να περασεις σε οποιοδηποτε κουμπι οποιαδηποτε λειτουργια και ετσι να εχεις σε μια συσκευη (του τηλεχειριστηριου) τις λειτουργιες απο τον δεκτη, την ενταση της φωνης απο την τηλεοραση και το ανοιγμα/κλεισιμο της τηλεορασης (καθως και του δεκτη).
Ετσι οχι μονο δεν χρειαζεσε κωδικους αλλά φτιαχνεις την "συσκευη" οπως ακριβως την θελεις και δεν χρειαζεται να αλλαζεις συσκευες (απο το τηλ.) για να δουλεψεις τον δεκτη και την τηλεοραση.

Ειχε ενα πολυ καλο τετοιο τηλεχειριστηριο το Lidl με μονο 9 , με πολλα κουμπια και πολλες συσκευες.
Ισως φερει ξανα.
Πριν απο αυτο ειχα παρει απο ebay ενα με εκμαθηση (και μονο) με 5 περιπου, αλλά χωρις πολλα κουμπια δυστυχως.
 

dj_n3o

New member
14 October 2010
2
Re: Hyundai HDT3025PVR Remote Control Code

Αν έχεις κάποιο καλό (λειτουργικό και σχετικά οικονομικό) υπ' όψιν σου στείλε Pm.