DigiPlus DHD-3500

john21

New member
12 July 2010
2
Χτες αγόρασα των συγκεκριμένο δέκτη http://www.majar.gr/digiplus-3500.html και έμεινα με ανοιχτό στόμα με τις δυνατότητες του. :award:


Μπορεί και γράφει 2 κανάλια και παράλληλα βλέπεις τρίτο.Παίζει και avi αρχεία.

Έχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος και άξιζαν τα λεφτά του(69 ευρώ).:music-smiley-005:

Ποιες είναι οι γνώμες σας?
 

dhmak

New member
30 January 2009
86
Καλλιθέα, Αθήνα
Re: Digiplus DHD-3500

Γράφει δύο κανάλια και παρακολουθείς τρίτο, μπράβο, πολύ καλός.
Απο ποιότητα εικόνας/ήχου τί λέει ;;
Γιά δοκίμασε:
να 'παίξεις' .mkv με .srt υποτίτλους (που κάνουν πολλοί δέκτες) να δούμε παίζει ;;
Απο συνδέσεις πώς είναι, ανέβασε φωτογραφίες να τον δούμε.
Πολυκάναλο, dts ήχο διαχειρίζεται (δέχεται/αναπαράγει).
Αν μου έρθει και καμιά άλλη απορία θα την αναφέρω, πάντως πράγματι πολύ εντυπωσιακό να γράφει δύο κανάλια και να σε αφήνει να βλέπεις και ένα τρίτο.
 

George-

Senior Member
17 January 2010
317
Πασαλιμάνι
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

Μπορεί και γράφει 2 κανάλια και παράλληλα βλέπεις τρίτο
Αυτή η δυνατότητα προϋποθέτει ύπαρξη διπλού tuner. Δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο στα τεχνικά χαρακτηριστικά, είσαι σίγουρος?
Και σε τόσο χαμηλή τιμή χλωμό το βλέπω, μακάρι να είναι έτσι!
 
Last edited by a moderator:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,743
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

το επιβεβαιωνει και το τελευταιο περιοδικο Digital Satellite TV που εχει 47 επιγειους δεκτες δοκιμη.
ειναι 2-3 δεκτες που το κανουν αυτο.
εννοειται στην ιδια συχνοτητα τα 2+1
 
Last edited by a moderator:

mitsos343

New member
9 July 2010
26
Re: Digiplus DHD-3500

Ένας δέκτης που είχα κοιτάξει, έγραφε 2 κανάλια ταυτόχρονα, αλλά μόνο MPEG2 και όχι MPEG4, καλό είναι να μάθομε τι ισχύει.
Το περιοδικό δεν αναφέρει τι εγγραφές δοκίμασαν.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

Το μέγεθος των υπότιτλων στα avi πως είναιq
Συνεργάζεται με δίσκους fat32 και ntfs;
 

john21

New member
12 July 2010
2
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

Ποιότητα εικόνα/ήχου είναι πολύ καλή όπως και οι υπότιτλοι.Αρχεία mkv δεν παίζει και οι εγγραφές αφορούν κανάλια mpeg-4.Δίσκους έχω δοκιμάσει έως τώρα fat 32 και το βράδυ θα δοκιμάσω ntfs.

Να οι συνδέσεις του δέκτη.Δυστηχώς δεν μπόρεσα να βγάλω καλύτερη ανάλυση.Ntfs δεν παίζει.
 

Attachments

  • 3500.jpg
    3500.jpg
    26.3 KB · Views: 115
Last edited by a moderator:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

Αυτό δηλαδή που έχει σε σχέση με τα άλλα στην κατηγορία του είναι ότι:"γράφει 2 κανάλια και παράλληλα βλέπεις τρίτο".
 

stilatos

New member
14 April 2011
2
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

σήμερα παρέλαβα τον Digiplus DHD-3500 ο οποίος έχει ικανοποιητική εικόνα και ήχο. στο θέμα του pvr ο δεχτής αναγνωρίζει και το Format NTFS και το πλασικό Fat32 χωρίς κανένα πρόβλημα. αυτό που αντιμετωπίζω είναι το εξής. βάζω τα κανάλια σε μια σειρά που με βολεύει και μετά από κάποια ώρα τα βάζει μόνο του στην σειρά όπως τα πρώτο αναγνώρισε αλλά όχι πάντα αλλά όταν το θυμηθεί :idea: save κ.λπ. κάνω [FONT=&quot]μετά την ταξινόμηση.[/FONT] και το δεύτερο θεματακι είναι όταν έχω ίδει μια προγραμματισμένη εγράφη και πάω να προγραμματίσω μια δεύτερη, όταν το προγραμματίζω και πατάω ok μου βγάζει το μήνυμα "λάθος εισαγωγή συνεχεία με επεξεργασία; ναι - όχι .. έχω δοκιμάσει διαφορά, κανάλια ωρες κ.λπ. αλλά τίποτα [FONT=&quot]εμφανίζει[/FONT] το ίδιο μήνυμα. καμια ιδεα;;
 

stilatos

New member
14 April 2011
2
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

έχουμε και καινούργιο θέμα με τον δεχτεί. αφού σταμάτησε τα κουλά όπως να να κάνει κάνει επανεκκίνηση που και που μετά από zaping και να μου αλλάζει την σειρά τον καναλιών τώρα όταν προγραμματίσω μια εγγραφη και αυτή ξεκινήσει δεν μπορούμε να δούμε κανάλι άλλης συχνότητας. αν γράφω alpha δεν μπορώ να δω mega ant1 k.lp. καμια ιδέα παίδες με το τι μπορεί να φταίει???
 

paulista

New member
11 November 2011
22
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

Καλησπέρα!Έχω τον συγκεκριμένο δέκτη τον οποίο προσπαθώ να τον συγχρονίσω με ένα τηλεχειριστήριο της PILOT Supertel+ αλλά δεν βγάζω άκρη. Γνωρίζει κανείς εάν ο συγκεκριμένος δέκτης είναι ΟΕΜ με κάποιον διαφορετικής εταιρίας- Βrand name μπας και βγάλω κάποια άκρη ούτως ώστε να τον συντονίσω με το συγκεκριμένο τηλεχειριστήριο;
 
Last edited by a moderator:

faethon242

Established Member
24 July 2006
120
Re: Digiplus DHD-3500

Ίσως ο talos μπορέσει να τον αναγνωρίσει και να μας πει για πιθανούς κλώνους.

Δοκίμασε την αυτόματη αναζήτηση που περιγράφεται εδώ.

Εναλλακτικά, το TELE USB-300 έχει στη βάση του τους DSD-3000, DHD-5500, WS 28 A, DHV 2000 που ίσως ταιριάξουν.
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Digiplus DHD-3500

Καλησπέρα!Έχω τον συγκεκριμένο δέκτη τον οποίο προσπαθώ να τον συγχρονίσω με ένα τηλεχειριστήριο της PILOT Supertel+ αλλά δεν βγάζω άκρη. Γνωρίζει κανείς εάν ο συγκεκριμένος δέκτης είναι ΟΕΜ με κάποιον διαφορετικής εταιρίας- Βrand name μπας και βγάλω κάποια άκρη ούτως ώστε να τον συντονίσω με το συγκεκριμένο τηλεχειριστήριο;
Το τηλεκοντρόλ που λες νομίζω δεν έχει την λειτουργία εκμάθησης από το original τηλεχειριστήριο. Άρα θα πρέπει να βρεθεί ένας από τους ενσωματωμένους κωδικούς που να ταιριάζει. Αλλά τα περισσότερα τηλεκοντρόλ έχουν μικρή ή καθόλου ποικιλία κωδικών από ψηφιακούς δέκτες. Κάνε μία αναζήτηση όπως λέει ο faethon 242, αλλά υπάρχει πιθανότητα να μην βρεθεί, οπότε δεν γίνεται τίποτα. Για ψηφιακούς δέκτες καλύτερα είναι τα τηλεκοντρόλ με λειτουργία εκμάθησης. Και πιο διαδεδομένο και εξελιγμένο για αυτή την δουλειά είναι το TELE USB-300.
 
Last edited by a moderator: