Πολυπριζο. Βοήθεια για κατασκευη.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

john reel to reel

Established Member
16 December 2008
282
Γεια. Ποιος καλός συμφορουμιτης μπορει να με βοηθησει να φτιαξω ενα καλό πολυπριζο που θελω για το συστημα μου;;;
Εχω δει καποιες κατασκευες στο φορουμ αλλα επειδη δεν πολυσκαμπαζω μια τηλεφωνικη ή πιο αναλυτηκή βοηθεια θα ηταν οτι καλυτερο για μενα.Δεν συζηταω βεβαια και για από κοντα συναντηση , ε εκει με σκλαβωνετε. Κερναω καφε, μπυρα κτλ......:food-smiley-005:
 

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
φιλε ρωτα για τις πριζες mosaic Της Legrand...εχει 6αδα, 3+3 διπλα, με ενιαιο πλαισιο, τις παιρνεις, τις κοτσαρεις στο κουτακι τους, τις συνδες, ντυνεις το πλαστικο κουτακι με λεπτι ξυλο θαλασσης κ εισαι κομπλε..σε καμια βδομαδα θα το παρουσιασω κ θα δεις..να σε βοηθαγα αλλα ειμαι Σαμο...
http://www.legrand.com.gr/pro/scripts/pro/publigen/content/templates/previewTexteOnly.asp?P=441&L=GR
 

john reel to reel

Established Member
16 December 2008
282
Ειπα και εγω να το φτιαξω χτες το απογευμα....

IMG105.jpg


IMG107.jpg


IMG112.jpg


IMG113.jpg


IMG117.jpg


IMG114.jpg
 

tsip

AVClub Addicted Member
19 January 2008
1,911
Cambridge
τακτοποιημενα πραγματα και μου αρεσουν οι κλεμμες τις legrand, ευγε. Εχω μια ενσταση ομως για το γυμνο ξυλο. Δεν σκεφτεσαι να βαλεις καποια επενδυση, πισσοφυλλα κτλπ? Επεισης το φιλτρο iec, θα ηταν ποιο ασφαλες να βιθωθει σε καποια πλευρα, να εχεις στο νου σου παντα το χειροτερο
 

john reel to reel

Established Member
16 December 2008
282
ναι , θα γινουν και αυτα...
χτες το ξεκινησα.
Οσο για το φιλτρο , θα βαλω αλλο που εχω παραγγηλει και θα μου ερθει το σαββατο. Αυτο ειναι ενα απλό Κορεατικό , για τεστ πιο πολύ.
 

tsip

AVClub Addicted Member
19 January 2008
1,911
Cambridge
οκ, με καλυψες. Επισης το κεντρικο καλωδιο της γειωσης ειναι καλο να εχει περισσοτερο περιθωριο, να μην ειναι τσιτα, αν κατι παει στραβα θα θες να ειναι το τελευταιο καλωδιο που θα φυγει απο την θεση του.
 

john reel to reel

Established Member
16 December 2008
282
τακτοποιημενα πραγματα και μου αρεσουν οι κλεμμες τις legrand
Εχω περισευμα...( αγοραζεις αναγκαστικα δεκάδα, και ειναι πανακριβες οι ατιμες) Οποιος θελει να φτιαξει μια παρομοια κατασκευη να μου πει να του χαρισω τρεις , μην αγοραζει....