Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    55

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,100
Λιβαδειά
Men-in-Black-III.jpg





Σκηνοθέτης: Μπάρι Σόνενφελντ

Παίζουν: Γουίλ Σμιθ, Τόμι Λι Τζόουνς, Έμα Τόμσον, Τζος Μπρόλιν, Άλις Ιβ, Μπιλ Χέιντερ, Νικόλ Σέρζινγκερ

Διάρκεια: 90' λεπτά

Ημ. Κυκλοφορίας: 4 Οκτωβρίου 2012

Κυκλοφορεί σε: DvD, BR, 3D BR

Imdb



Υπόθεση:
"Ο πράκτορας J ταξιδεύει στο χρόνο στα πρώιμα χρόνια των Ανδρών με τα Μαύρα, στη δεκαετία του
'60, για να σταματήσει έναν επικίνδυνο εξωγήινο που δραπέτευσε από φυλακές υψίστης ασφαλείας..."










 
Last edited:

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,442
Μεταμορφωση
Re: Έρχεται το Men in Black III

Για να ακριβολογουμε , 2η συνεχεια ...
Καλη η πρωτη, μαπα η 2η (ειχε πεσει και στην απεργια των σεναριογραφων τοτε θυμαμαι).
Δεν μπορω να πω οτι ανυπομονω , ειδικα αν δεν παιξει ο Jones ...
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

To είδα χτες στο Κοσμόπολις σε 3D έκδοση (με επιστρεφόμενα γυαλιά). Συμπαθές και πέρασε ευχάριστα το δίωρο. Πολύ άτομο ο κακός ("σκέτο Μπόρις"). Σχετικά μικρή η παρουσία του Τόμι Λι, Γουίλ Σμιθ και Μπρολίν κυρίως κρατάνε το έργο. Έχουν περάσει και πολλά χρόνια που έχω δει τα δύο πρώτα, οπότε δεν θυμάμαι να κάνω συγκρίσεις με εκείνα.
Το 3D δεν μου έδινε την αίσθηση ότι ήμουν μέσα στα δρώμενα (στυλ Αβαταρ) ή ότι πετάγονταν αντικείμενα προς τα μένα (π.χ. Avengers), αλλά έδινε την αίσθηση του βάθους από τους ήρωες και προς τα πίσω τους. Π.χ. στην πτώση από το κτήριο.
 

paulmarinis

Supreme Member
7 September 2007
4,535
Re: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Το ειδα και εγω χτες σε 3Δ. Το 3Δ δεν αξιζει ΙΜΗΟ, αλλα σαν ταινια ειναι αρκετα καλη για το ειδος της
 
Re: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Άξιο μέλος της σειράς Men in Black. Χαβαλές, ωραία εφέ, στυλ, και παρόντα όλα τα στοιχεία που ήταν σήμα κατατεθέν της σειράς. Οι φαν θα ενθουσιαστούν. Οι αμύητοι θα απογοητευτούν.
 

Paul

New member
1 July 2008
73
Απάντηση: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Πρόκειται περί μίας ταινίας με συγκρατημένες δόσεις χιούμορ, που ακολουθεί την πετυχημένη, αλλά πεπατημένη, συνταγή των προκατόχων της και παρακολουθείται μεν ευχάριστα, χωρίς να πρόκειται περί κάτι συγκλονιστικού δε. Ο κακός της υπόθεσης μου φάνηκε αρκετά αδιάφορος, ενώ η κύρια επιτυχία της ταινίας έγκειται ακριβώς στη χρονομεταφορά στο παρελθόν και στα αστεία που προκύπτουν εξαιτίας του γεγονότος αυτού. Θετική εντύπωση μου έκανε ο Τσος Μπρόλιν που κατάφερε να κοπιάρει εντυπωσιακά το στύλ του Τόμι Λι Τζόουνς. Συνολικά πάντως μία μέτρια ταινία που έχει δημιουργήσει υπερβολικό ντόρο...

Βαθμολογία: 5,5/10

Παρακολούθησα την ταινία σε ψηφιακή τρισδιάστατη προβολή Dolby 3D εξαιρετικής οπτικοακουστικής ποιότητας, στον κιν/φο ΑΘΗΝΑΙΟΝ στους Αμπελόκηπους.
 

giorginho

Established Member
20 January 2009
296
Re: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Kι εγω σε Dolby 3D το ειδα, χωρις να εντυπωσιασθω ιδιαιτερα, ευχαριστη ταινια να την δεις μια φορα ειναι, απο κει και περα σαν την 1η δεν ειναι (το γραφω αυτο γιατι ακουσα απο αρκετους σχολια τυπου "η καλυτερη ταινια ΜΙΒ" κλπ). Δε μου αρεσε που δεν επαιξε πολυ ο Τομι Λι, οσο καλος και να ηταν ο αλλος.
Αυτο που μου αρεσε πολυ ηταν η ιστορια που αποκαλυφθηκε στο τελος...!
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,989
Εκεί ψηλά.....
Re: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Οντως η αποκαλυψη της τελικης σκηνης ηταν αναπαντεχη.

Ο Σονεφελντ κανει οτι μπορει με αυτο το ...στορυ.

Ο Ελφμαν ζωγραφιζει μουσικα....ο Τομυ Λι Τζοουνς εχει παραγερασει....και ο Μπρολιν ειναι φτυστος ......ο Πιρς Μπροσναν (εκτος απο τα ματια....).

Μιλαμε οτι αν ειχε και το βλεμμα του Μπροσναν δεν θα τον ξεχωριζες....ιδια ομιλια, κινησεις, υφος.
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,720
πετρουπολη
Απάντηση: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Ολα τα λεφτα ηταν η σκηνη με το Γουορχολ...
Γενικα ηταν ευχαριστο.
Ωραια ρετρο αισθητικη.
 
Last edited:

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,442
Μεταμορφωση
Re: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Απλα καλη ταινιουλα που βλέπεται ευχάριστα.
Την περίμενα πολυ χειρότερη (σαν το mib 2)
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Είδα κανένα μισάωρο στην αρχή και το έκλεισα. Μετά το πρώτο MIB εξαντλήθηκε το θέμα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,989
Εκεί ψηλά.....
Re: Οι Άνδρες με τα Μαύρα ΙΙΙ — Men in Black III (2012)

Γινεται αρκετα καλυτερο μετα.

Και μονο η ρετρο εποχη αξιζει Γιαννη.