PS3 Move - the PS3 motion controller

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Χθες παρουσιάστηκε απο την Sony στο GDC 2010.

Ειναι σχεδόν ίδιο με τις πρώιμες εκδόσεις που είχαμε δει στα videos, με το φωτιζόμενο μπαλάκι.

Θα κοστίζει περίπου 100$ και θα περιλαμβάνει τον αισθητήρα κίνησης, μια κάμερα PS3 eye και ένα παιχνίδι. (nice deal!)

ss20100311193737.jpg


ss20100311193754.jpg


ss20100311193807.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=aLDp_66AqkE&feature=player_embedded
 

argi73

Established Member
28 February 2008
113
Ένα wii με HD γραφικά! Το βλέπω για τρελή αποτυχία.....Η Sony παέι από το κακό στο χειρότερο...
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
δεν θα το έλεγα.. μην ξεχνάς οτι είναι ένα αξεσουάρ..

δεν σε υποχρεώνει να το πάρεις μαζί με το PS3 και σε απαλλάσσει απο την αγορά wii !
 

sakoulias

Established Member
8 April 2009
107
Καποια promotional δειγματα σε βιντεο που ειδα δειχνουν οτι το χειριστηριο αυτο ειναι εκπληκτικο και νομιζω οτι αν συνδυαστει με σωστα παιχνιδια θα γινει χαμος.Α και μια μειωση στην τιμη δεν θα με χαλουσε:violent-smiley-030::violent-smiley-030:
 

argi73

Established Member
28 February 2008
113
Μακάρι να πάει καλά αλλά από το πρώτα δείγματα θυμίζει αρκετά WII.. και από ότι διάβασα δεν είναι και φθηνό.. 100$ Σίγουρα κάποιος δεν θα αγοράσει PS3 μόνο για αυτό.. Για να δούμε και τι θα γίνει και με NATAL
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Να προσθέσω οτι η SONY το λανσάρει σαν "κονσόλα" και όχι σαν χειριστήριο επίσης να προσθέσω οτι έχει τρεις διαφορετικούς αισθητήρες 3ών διαστάσεων καθός και μαγνητόμετρο και είναι αρκετά πιο εξελιγμένο απο αυτό του Wii , τώρα αν θα είναι και καλύτερο αυτό μένει να το δούμε όταν με το καλό κυκλοφορήσει το φθινόπωρο.
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
δεν τον λανσάρει σαν "κονσόλα", το λανσάρει και σαν κονσόλα.

για την ακρίβεια υπάρχουν οι παρακάτω επιλογές

You will be able to get involved with PlayStation Move in several ways:

* Camera + controller (including a “starter disc” with a range of demos for games releasing later in the year)
* A single controller for people who already have a PlayStation Eye camera
* A full console pack which includes PS3, dualshock3, Move controller + camera
* Finally some of our biggest games will be available with a Move controller included
 

AS Mocca

Supreme Member
19 June 2006
4,805
Athens
Αν βγουν παιχνίδια HD με άμεση απόκριση στην αλληλεπίδραση τότε θα πετύχει, απλά το Natal είναι κάτι πρωτοποριακό.

Βέβαια θεωρώ πως η Microsoft θα σε βάζει να κατεβάζεις update οπότε όλες οι banned κονσόλες δεν θα μπορούν να το ενσωματώσουν.

Μάλλον θα αποτύχει το Natal από θέμα κόστους και στο ότι δεν θα μπορεί να συνδεθεί με τις banned κονσόλες.

Εγώ θα αγοράσω και τα 2 μιας και έχω όλες τις κονσόλες (Wii - PS3 - Xbox360) για να δω διαφορές.

Στο τέλος θα πουλήσω τις 2 και θα κρατήσω αυτή που με ευχαριστεί περισσότερο.

Έχω την εντύπωση πως θα είναι το PS3.
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
το απόγευμα θα έχω το starter pack

...θεωρώ πολύ τίμια την τιμή του, 59.9 (κάμερα, χειριστήριο και δισκάκι με παιχνίδια) οπότε θα σας πω και εντυπώσεις!
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Απάντηση: Re: PS3 Move - the PS3 motion controller

το απόγευμα θα έχω το starter pack

...θεωρώ πολύ τίμια την τιμή του, 59.9 (κάμερα, χειριστήριο και δισκάκι με παιχνίδια) οπότε θα σας πω και εντυπώσεις!
Περιμένουμε εντυπώσεις , ειδικά εγώ που ενδιαφέρομαι , απο πού πήρες αν επιτρέπετε ;;;;
 

neof1z

AVClub Enthusiast
14 January 2009
848
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Last edited:

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Τα απαραιτητα ειναι ενας μοχλος και η καμερα.Ορισμενα παιχνιδια υποστηριζουν μοχλο και sub-controller (ενα μικροτερο βοηθητικο μοχλο) μαζι,αλλα απο οτι καταλαβα δεν ειναι απαραιτητη η αγορα του δευτερου.
 

kpaiss

AVClub Addicted Member
29 November 2006
2,129
Τα απαραιτητα ειναι ενας μοχλος και η καμερα.Ορισμενα παιχνιδια υποστηριζουν μοχλο και sub-controller (ενα μικροτερο βοηθητικο μοχλο) μαζι,αλλα απο οτι καταλαβα δεν ειναι απαραιτητη η αγορα του δευτερου.

Ναι αλλα δεν το βλεπω να το πουλανε κιολας.
Θελω Killzone 3 με Move !!!!