ερωτηση ληψη ψηφιακου σηματος τηλεοραση

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
εχω αγοραση εδω και μερικους μηνες την τηλεωραση samsung LE46A956
και εχω την απορεια γιατη λυψη ψηφιακοιυ σηματος MPEG-4 ---οπως λεγετε οτι θα εκπεμπουν οι σταθμοι..--- στακαινουργια μοντελα της αναφερη 2 δεκτες DVB-T/C ----στα χαρακτιριστικα της τηλεωρασης αναφερει δεκτη DVB-T επειδη εχω αγνοια στο θεμα και τη χρισωπληρωσα
αν και τη χρωσταω ακομα .και αν θα εχω καμια απολεια στη λυψη απο τα μοντελα της με δυο δεκτες
(αν και λεω και καμια χαζομαρα μην με παρεξηγησετε)
οποιαδηποτε ενημερωση θα ηταν δεκτη σας ευχαριστω
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Πέτρο καλώς όρισες στην παρέα μας αρχικά.-bye-
Η τηλεόραση που έχεις έχει ψηφιακό δέκτη που υποστηρίζει mpeg4, οπότε μελλοντικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Επομένως δεν χρειάζεται να σε απασχολεί κανένα τέτοιο θέμα.
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
ευχαριστω πολυ για την πληροφοριες σου θα ηταν κριμα απο εικονα σε ταινιες
και τηλεωπτηκοσημα ειναι πολυ καλη για μενα για της γνωσεις που εχω
γιανα πετιχω καλο τηλεοπτηκο σημα αλλαξα κεραια και κεντρικο ενισχητη μαρκας τελεβες
 

kernel panic

AVClub Enthusiast
18 November 2008
970
Κεφαλλονιά
μην σπαταλάς χρήμα για επίγεια (άποψή μου)

την πραγματική διαφορά θα την δεις απο δορυφόρο (ειδικά αν γίνεις συνδρομητής σε έναν καλό provider με HD κανάλια )
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
για τη συνδρομητηκη NOBA τη λες αξιζη τον κοπο

H Nova ειναι προς το παρων ο μοναδικος παροχος δορυφορικων υπηρεσιων στη χωρα μας. Η ποιοτητα ομως της εικονας που προσφερει δεν ειναι και η καλυτερη τη στιγμη μαλιστα που υπαρχουν πακετα και με καναλια HD που τιναζουν την ποιοτητα εικονας της τηλεορασης σου στα υψη.
Το αν αξιζει τον κοπο δεν θα το κρινουμε εμεις αλλα οι αναγκες σου. :grinning-smiley-043
Νικος
 

kernel panic

AVClub Enthusiast
18 November 2008
970
Κεφαλλονιά
Απάντηση: Re: ερωτηση ληψη ψηφιακου σηματος τηλεοραση

για τη συνδρομητηκη NOBA τη λες αξιζη τον κοπο

είναι δύσκολο να στο απαντήσει κάποιος αυτό μιας και θα πρέπει να καλύψει τις ανάγκες σου

η nova δεν εχει HD κανάλια και δεν νομίζω να εχει στο άμεσο μέλλον

με τα λεφτα που θες για nova γίνεσαι συνδρομητής στα καλύτερα πακέτα της Ευρώπης.Με λίγα παραπάνω χρήματα παίρνεις το sky uk με 28 κανάλια HD,με τα ίδια χρήματα παίρνεις sky italia το δεύτερο κορυφαίο πακέτο για μένα,στα ίδια είναι και το sky germany πλέον αλλα υπάρχουν και αλλα πακέτα όπως το digitalb me 6 κανάλια HD και 350 το χρόνο,κάπου εκει παίζει και το bulsat και βεβαία υπάρχουν πολλά άτομα εδώ που δεν έχουν συνδρομή και βλέπουν πολύ καλά πράγματα ειτε με feed ειτε με άλλους τρόπους
με λίγο ψάξιμο στο φορουμ θα βρεις άκρη
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
ευχαριστω πολυ για της συμβουλες σας ολους.ακομα το ψαχνω αν και δεν εχω και μεγαλες γνωσεις γιατα δοριφορικα. παντος δεν βιαζομαι, μια και ο χρονος μου ειναι λιγος λογο εργασιας

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους