Starship Troopers 3 MARAUDER

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
.... . .
Starship_Troopers_3_Marauder.jpg

Στρατιώτες του σύμπαντος 3:
Επιχείρηση διάσωσης :violent-smiley-030:


Εναλλακτικός τίτλος: Τα ζουζούνια ξανάρχονται
Χώρα: Γερμανία – Ν Αφρική - ΗΠΑ και
Έτος: 2008
Είδος: Αρπαχτολογία βαριάς μορφής
Μάστορας: ¨ένας Σοβατζής και δυο μερεμετάδες
Παίζουν : Με τα νεύρα μας
Κρατάει: όσο ένα πακέτο τσιγάρα

Ο φίλος μου Παυλάκης εκ Ολλανδίας γνωστός στον υπόλοιπο κόσμο σαν Βερχόφεν έκανε πριν από μια δεκαετία περίπου μια εξαιρετική και άκρος πολιτικά καυστική σάτιρα όπου έλεγε ότι στο κοντινό μέλλον η ανθρωπότητα πολεμά τεράστια ζουζούνια που σκοπό έχουν να μας ρουφήξουν το μεδούλι . Ιδικές ομάδες αμερικανών στρατιωτών αποστέλλονται σε κοντινούς πλανήτες με σκοπό να εξολοθρεύσουν το κακό απ τη ρίζα του . 10χρόνια μετά έρχονται κάτι ξεδιάντροποί τύποι ν αμαυρώσουν την καλλιτεχνική αξία του έργου δημιουργώντας ένα έκτρωμα άνευ προηγουμένου ονομάζοντας το σαν Starship Troopers 3 . Άραγε ο Πουλάρας το ξέρει αυτό? Κάτσε να του το σφυρίξω το πρωί να δεις τι θα γίνει .

Για μια φορά ακόμα η ανθρωπότητα κινδυνεύει από αιμοβόρους εισβολείς. Ο Μπρούς Γουίλς πάτησε τα 60, Ο Νικόλας Κέιτζ δεν μπορεί γιατί έχει ραντεβού με τον πλαστικό χειρούργο, ο Ματ Ντειμον αδερφίζει τελευταία , ΕΜΑΣ ΠΟΙΟΣ ΦΟΥΣΤΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ?

Τζον Ρίκο και η παρέα του ταξιδεύουν στον αφιλόξενο πλανήτη με τα γιγαντιαία έντομα για να απεγκλωβίσουν μια ομάδα στρατιωτών που έμεινε εκεί απ το προηγούμενο επεισόδιο. Μ αυτά και μ αυτά την κάναμε την τριλογία , σαν να λέμε Matrix , lordoftherings[FONT=&quot] ένα πράμα [/FONT]



http://www.youtube.com/watch?v=_woGjV_q8fM
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
H πρωτη ταινια ηταν cult και αποτελει και σημερα μια απο τις αγαπημενες μου sci fi (την εχω και σε DVD).

Την δευτερη ποτε δεν ασχοληθηκα να την δω , μαλλον δεν θα δω ουτε και αυτη...
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
ταινιάρα... :grandpa: :flipout::flipout::flipout:

(σε divx μια νύχτα αυπνίας στην Ζάκυνθο, στην οθόνη του λάπτοπ.. και ούτε εκεί τρωγότανε...)
 

Stergito

Μέλος Σωματείου
11 November 2006
14,527
Θεσσαλονίκη
Μιλάμε ο Πόταξ είναι ήρωας.

Κάθεται και βλέπει ένα σωρό αηδίες, κι έτσι με προλαμβάνει από το να τις δω εγώ, μια και πάνω-κάτω ταιριάζουν τα γούστα μας.

Κώστα, ευχαριστώ!
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: Starship Troopers 3 MARAUDER

Που ειναι ρε παιδια το Νο 2;

αν θυμάμαι καλά, λέγεται Starship troopers: hero of the federation (σωστά θυμάμαι, νάτο: http://www.imdb.com/title/tt0367093/ ), και πήγε άπατο... Οχι οτι αυτό θα σαρώσει τα βραβεία, αλλά το 2ο πρέπει να ήταν ακόμα χειρότερο... :firstprize:

Ειχες ερθει απο τα μερη μου απο οτι βλεπω...-bye-

/οφτόπικ:
Μόνιμος καλοκαιρινός προορισμός, εδώ και αρκετά χρόνια... Καταγωγή πεθερού από εκεί, υπάρχει και σπίτι, οπότε... έρχεται βολικά για την οικογένεια, ειδικά τώρα με τη μικρή... Αγ. Δημήτριος, πριν το Καταστάρι. -bye-
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: Re: Starship Troopers 3 MARAUDER

Μόνιμος καλοκαιρινός προορισμός, εδώ και αρκετά χρόνια... Καταγωγή πεθερού από εκεί, υπάρχει και σπίτι, οπότε... έρχεται βολικά για την οικογένεια, ειδικά τώρα με τη μικρή... Αγ. Δημήτριος, πριν το Καταστάρι. -bye-

Koντοχωριανοι ειμαστε...-bye-
 
Re: Απάντηση: Re: Starship Troopers 3 MARAUDER

αν θυμάμαι καλά, λέγεται Starship troopers: hero of the federation (σωστά θυμάμαι, νάτο: http://www.imdb.com/title/tt0367093/ ), και πήγε άπατο... Οχι οτι αυτό θα σαρώσει τα βραβεία, αλλά το 2ο πρέπει να ήταν ακόμα χειρότερο... :firstprize:

thanks
 

Constantinos Milonas

AVClub Addicted Member
20 August 2006
1,783
Για αυτή την ταινία δεν ξέρω αλλα για το No 2 τις τριλογίας δεν έχω λόγια να περιγράψω το ποσο κακή ήταν.