Constantine

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
bI5Qs.jpg


Imdb | Wikipedia | NBC | Facebook

O John Constantine, ο ασυνήθιστος "detective" που κυνηγά δαίμονες της κολάσεως και λύνει υπερφυσικά φαινόμενα, απέκτησε την δική του πολυαναμενόμενη σειρά στο NBC
και τώρα ήρθε η ώρα για να πάρουμε γεύση από τον ήρωα της σειράς Hellblazer, της DC Comics.

To πρώτο clip μας δείχνει το "υπερφυσικό" του πράγματος, αλλά και την άνεση του Matt Ryan που υποδύεται τον κεντρικό ρόλο.
Ο παραγωγός David S. Goyer (Batman Begins, The Dark Knight Rises) και ο σκηνοθέτης Neil Marshall (Game of Thrones,The Descent) έχουν αναλάβει να μας προσφέρουν ένα σκοτεινό θρίλερ που αποδεικνύει πως το να πολεμάς το κακό είναι μία εκπληκτική δουλειά.

Στην σειρά συμπρωταγωνιστούν οι Lucy Griffiths, Harold Perrineau και Charles Halford.

DigitalLife.gr


Μία από τις νέες σειρές του NBC που θα δούμε από το φθινόπωρο!

 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)


Για όσους δεν την έχουν δει, σχετική με το θέμα είναι η ταινία Constantine (2005)
με τον Keanu Reeves και την Rachel Weisz!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Απάντηση: Constantine (2014)

Χειρότερο και από το Sleepy Hollow μου φαίνεται , κανονικά θα έλεγα ότι πάει για κόψιμο αλλά τόσες και τόσες μούφες συνεχίζουν να παίζονται.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)

Θα δούμε! :cool:

To Trailer πάντως γενικά άρεσε.. 20.000 + / 1.000 -

Εγώ λέω πάντως ότι μάλλον θα είναι καλύτερο από το Dominion.. :cool:
 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)

H Lucy Griffiths αφήνει την σειρά μετά τον πιλότο!

Θα αλλάξει λίγο η κατεύθυνση της σειράς..

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/constantines-lucy-griffiths-exits-nbc-717266

Θελημένα ή αθέλητα μετά από το Flash είχε διαρρεύσει και ο πιλότος του Constantine στο Internet..
Τα επίσημα sites απέφυγαν τα επίσημα Review του πιλότου, αλλά τα blogs γράψανε την κριτική τους!

Και τελικά οι παραγωγοί αποφάσισαν να κάνουν κάποιες αλλαγές..

Αρκετά θα ειπωθούν και στην επερχόμενη Comic-Con όπου θα γίνουν πολλές παρουσιάσεις από τα δίκτυα!
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
Re: Constantine (2014)

Αγαπημένος "ηρωας", απο τους πιο γεματους με κινηματογραφικά στοιχεία αλλα αυτος ο πιλοτος δείχνει φτηνός και καπως εφηβικός στο στησιμο. Απο ερμηνείες επίσης χαλια.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)

Δεν άντεξες γιατί απλά δεν είναι του γούστου σου το είδος! :p :cool:

BTW κάποια στοιχεία για την ταινία..

Budget
$100 million[SUP][/SUP]
Box office $230,884,728[SUP][/SUP]
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Constantine (2014)

Δεν άντεξες γιατί απλά δεν είναι του γούστου σου το είδος!

Οι ερμηνείες είναι χαμηλού επιπέδου , τα εφέ της κακιάς ώρας , οι διάλογοι παραπέμπουν σε παιδικές παραστάσεις , το σενάριο εκτός τόπου και χρόνου. Ειλικρινά δεν το περίμενα τόσο χάλια.

Η ταινία μπροστά στην σειρά είναι αριστούργημα.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Constantine (2014)

Δεν νομίζω ότι η αλλαγή πρωταγωνίστριας από μόνη της λύνει τα πολλά προβλήματα της σειράς. Χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια και σε άλλους τομείς.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)

Όπως διάβαζα και σε κάποια άρθρα οι παραγωγοί θα αλλάξουν την κατεύθυνση της σειράς, σε σχέση με τον πιλότο..

Δεν βρίσκω ένα ωραίο review που διάβασα..
Ο πιλότος είχε και καλά πράγματα.. αλλά όπως φάνηκε οι φανατικοί φανς του comic ήταν πιο αυστηροί στις κριτικές τους..

Σαν ένας "μέσος" φαν εγώ, υπήρχαν στοιχεία που μου άρεσαν!

Ο πρωταγωνιστής μου αρέσει αρκετά..
Η ιστορία του πιλότου γενικά μου άρεσε.. και τα εφέ νομίζω δεν ήταν άσχημα για σειρά..
αν και δεν τα είδαμε σε HQ για να κρίνουμε απόλυτα..
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)


Νέο trailer από τον Comic-Con!
Ωραίο!

Σαφώς η σειρά είναι πιο "σοβαρή" και "σκοτεινή" από το Dominion που έλεγα και παραπάνω! :p
Πιστεύω να την προσέξουν και να πάει καλά! :cool:

Νέα από την Comic-Con:
http://screenrant.com/constantine-papa-midnite-smoking/
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Constantine (2014)

Μπα και στο νέο τρέιλερ μούφα μου φαίνεται , σαν ταινία τρόμου β διαλογής. Ίσως έπρεπε να το γυρίσουν σε κωμωδία/παρωδία.

Πάντως μια σαιζόν λογικά θα παιχτεί , εκτός και το κόψουν μετά τα πρώτα 2 επεισόδια σαν το Ironside.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)

Παπαπα.. με τόσο θάψιμο που της ρίχνεις.. αρχίζω να την "φοβάμαι" την σειρά! :laugh:

Το 1ο trailer πάντως άρεσε αρκετά.
27,388 + 1,291 -
Και το 2ο πιστεύω θα αρέσει "γενικά" στους φανς του είδους! :cool:

Ακόμη και κάποια review που διάβασα δεν την δίνουν κακή ή και μέτρια την σειρά..
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)


Constantine San Diego Comic Con panel with stars Matt Ryan, Angelica Celaya, Harold Perrineau & Charles Halford,
screenwriter David S. Goyer and showrunner Daniel Cerone.


Συνέντευξη του Panel της σειράς στην Comic-Con!
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Constantine (2014)


Στον πιλότο που θα δούμε έχουν γίνει κάποιες μικρές αλλαγές που θα δέσουν την εμφάνιση της Angelica Celaya as Zed..

Και παραπάνω είναι ένα νέο trailer που μόλις ανέβηκε και μας παρουσιάζει την Zed!

http://www.comingsoon.net/news/tvnews.php?id=123895