Legends

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
legends-tnt-trailer.jpg


Πρόκειται για τη νέα τηλεοπτική σειρά του δικτύου TNT, που σεναριακά τουλάχιστον θυμίζει κάτι απο Jason Bourne.

«Η σειρά εστιάζει στον μυστικό πράκτορα Martin Odum (Sean Bean), που εργάζεται στις άκρως μυστικές αποστολές του FBI. O Martin διαθέτει μια περίεργη ικανότητα που του επιτρέπει να μεταμορφώνεται σε διαφορετικό άνθρωπο για την κάθε αποστολή του. Ομως και η δική του ταυτότητα θα τεθεί υπό αμφισβήτηση, όταν ενας μυστηριώδης ξένος θα ισχυριστεί ότι ο Martin δεν είναι αυτός που νομίζει.»

Δημιουργός της σειράς είναι ο Howard Gordon («Homeland») που υπογράφει και το σενάριο μαζί με τους Mark Bomback και Jeffrey Nachmanoff, βασισμένοι στη νουβέλα του Robert Littell. Στο πρωταγωνιστικό ρόλο βρίσκεται ο Sean Bean, ενώ συμμετέχουν επίσης οι Ali Larter («Heroes»), Amber Valletta («Revenge»), Steve Harris, Rob Mayes, Tina Majorino, Billy Brown, Frank John Hughes, Brendan McCarthy, James Moses Black, April Bogenschutz, Joe Holt.

Με ενδιαφέρουσα υπόθεση και τον Sean Bean στο πρωταγωνιστικό ρόλο, το «Legends» φαντάζει σαν μια αξιόλογη τηλεοπτική σειρά, αν και το δίκτυο TNT έχει καιρό να γευτεί την επιτυχία. Το «Legends» θα κάνει πρεμιέρα στις 20 Αυγούστου, στο δίκτυο TNT.

IMDB|TNT|Cinemode

 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
Απάντηση: Legends (2014)

κανά ποιο νέο σε ηλικία δεν είχαν να βάλουν για τον ρόλο του πράκτορα
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Απάντηση: Legends (2014)

Μια χαρά είναι ο Sean Bean. "Γράφει" και ωραία στην οθόνη. Αλλωστε πράκτορας είναι, όχι δρομέας.
Απο τις ποιό ενδιαφέρουσες/συμπαθητικές φάτσες που δεν τις ξεχνάς εύκολα και βάζεις αμέσως τον εαυτό σου στη θέση τους.

Μη ξεχνάμε, οτι πολλοί άρχισαν το game of thrones, επειδή έπαιζε αυτός, και ήταν η βασική ατραξιόν στα προμος στην αρχή της σειράς... :)
 
Last edited:

cmoustos

AVClub Addicted Member
25 August 2008
2,078
Θεσσαλονικη
Re: Legends (2014)

O Sean Bean είναι από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς και όπου έχει παίξει (πολύ ή λίγο) έχει κάνει τη διαφορά. πρωτοθυμάμαι ότι τον είδα ως πράκτορα του ΙΡΑ δίπλα στον Χάρισον Φορντ και μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Από εκεί και πέρα όπου έπαιζε ήμουν φανατικός ακόλουθος :)
Ακόμα και στη τελευταία σειρά "missing" όπου έκανε πάλι τον κατάσκοπο ήταν καταπληκτικός
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Legends (2014)

είδε κανείς τον πιλότο? εντυπώσεις? τον σκοτώσανε τον Sean Bean ή όχι? :p
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Legends (2014)

Τον είδα εγώ χθες , η ιστορία ξεκινάει αναμενόμενα για αστυνομική σειρά αλλά μέχρι το τέλος γίνεται μια μεγάλη ανατροπή και μετατρέπεται σε κατασκοπική περιπέτεια. Δεν μπορώ να γράψω λεπτομέρειες γιατί είναι spoiler πάντως φαίνεται αρκετά πρωτότυπη και μου άρεσε αρκετά.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,185
Εκεί ψηλά.....
Re: Legends (2014)

Ο Bean θυμιζω εχει παιξει και πρακτορα double "00" στο ντεμπουτο του Μπροσναν στον 007.

Στο Goldeneye.
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
Re: Legends (2014)

το είδα δεν μπορώ να την πω σούπερ αλλά κάπου βαρέθηκα νομίζω ότι πάει να γίνει κάτι σαν το burne κάτι ποιο πρωτότυπο δεν έχουν
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Legends (2014)

Δεν ξέρω ... τον "πάω" τρελά τον Sean Bean , ότι έχει βγάλει τα τελευταία χρόνια , το έχω δει .


Περίμενα όμως για πιλότο, περισσότερα πράγματα .
Συνήθως οι πιλότοι είναι λίγο ή πολύ μεγαλύτεροι σε διάρκεια .
Αυτός μου φάνηκε ότι τελείωσε πολύ γρήγορα .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Legends (2014)

Είδα και το 2ο .


Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε .
Από ότι βλέπω η σειρά θα στηρίζεται στις "μεταμορφώσεις" του Bean ως μυστικός .


Πάλι μου φάνηκε μικρό το επεισόδιο , που είναι από ότι βλέπω σε χρόνο, από τα πιο σύντομα 40λεπτα .
 

stauros4

New member
23 March 2008
97
Re: Legends (2014)

το βιβλιο που πηρε ειναι ο ηλιθιος του Ντοστογιεφσκι η κανω λαθος ?
 

cmoustos

AVClub Addicted Member
25 August 2008
2,078
Θεσσαλονικη
Re: Legends (2014)

Το πρώτο επεισόδιο αν και μου φάνηκε λίγο "πρόχειρο" και σε fast forward έκδοση μου άρεσε. Φαίνεται ενδιαφέρον και μάλλον θα το συνεχίσω. Ο Σων κορυφή όπως πάντα αλλά δυστυχώς το support team χωλαίνει......περισσότερο για teen series ταιριάζουν παρά για fbi agents
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Legends (2014)

Μετά και το τρίτο επεισόδιο ψηφίζω "πολύ καλή" , είναι εξαιρετική η ερμηνεία του Bean και πολύ προσεγμένη σαν παραγωγή με αρκετά ενδιαφέρον σενάριο.